Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Võimuliit referendumist: usaldame rahvast ainult siis, kui meie perse pole ohus

Praegune võimuliit tunneb muret, et erakorralised valimised võivad viia võimu. (foto: Siim Lõvi)
jagamist

Võimuliidu esindajad  Ratas, Seeder ja Helme laitsid presidendi ettepaneku abielureferendumi osas üheskoos maha ja ütlesid, et usaldavad rahvast hääletama ainult siis, kui nende võim ohus pole.

President Kersti Kaljulaid tegi eile ettepaneku siduda kavandatav abielu mõiste teemaline rahvahääletus riigikogu usaldusega. See tähendab, et kui rahvahääletusele pandud eelnõu rahva toetust ei leia, kuulutatakse välja erakorralised parlamendivalimised.

Usaldavad rahvast aga …

„Loomulikult me usaldame rahvast ja usaldame, et nad hääletavad abielureferendumil selle poolt, et abielu sõlmitakse Eestis mehe ja naise vahel ehk nii nagu seda soovib praegune koalitsioon ja kirik,“ märkis peaminister Jüri Ratas.

„Aga loomulikult meie ette antud piirides ja nii, et ei vastuse korral poleks sellel meile mingeid fataalseid tagajärgi,“ märkis Ratas.

„Kas te kujutate ette, et kui rahvas peaks ütlema ei – mis saab Keskerakonna võlgadest? Mis saab partei toiduahelas olevatest sadadest inimestest? Mõeldamatu, seda ei tohi juhtuda!“ on Ratas pahane. “Ma lihtsalt ei suuda mõista, miks peaks president meile seda soovima.”

Ka Isamaa juht Helir-Valdor Seeder oli presidendi ettepanekust ärritunud.

„Ma lihtsalt ei mõista presidenti – mina ja mu erakond oleks ju esimesed, kes kõik kaotaks. Niigi tegin siin avalduse ära, et võtta kogu oma raha pensioni teisest sambast välja aga kaua ma sellega elan? Kaua ma elan sellega?“ küsis Seeder murelikult.

„Seega Isamaa selge seisukoht täna on, et usaldame rahvast ainult siis, kui meie enda perse pole ohus,“ lisas Isamaa juht Helir-Valdor Seeder.

EKRE tahab niikuinii välja

Ainukesena jäi pisut neutraalsemale positsioonile EKRE juht Martin Helme, keda ärritas peamiselt hoopis president ise.

„Kaljulaidi ettepanek on jõhker võimu kaaperdamise katse! Kui ma oleks oma isa, siis ma ütleks siia teist korda veel otsa, et Kaljulaidi ettepanek on jõhker võimu kaaperdamise katse,“ sõnas Helme.

„Mis aga puutub nüüd võimalikku olukorda, et rahvas ütleb ei ja tulevadki erakorralised valimised, siis mina ütlen, et tulgu.“

„EKRE on selleks valmis ja tegelikult oli meil plaan enne kohalikke valimisi valitsusest niikuinii jalga lasta, et siis enne valimisi öelda oma valijatele, et näete, et me püüdsime selles valitsuses kõike teha aga koalitsioonipartnerid olid lollid ja valigu meid uuesti, et siis juba üksi paremini kõike teha,“ selgitas Martin Helme EKRE strateegiat.

„Aga pragu on meil hea meel, et Isamaa ja Keskerakonna ullikesed teevad meie eest kõik ära ja meie saame tagaistmel rahulikult sõitu nautida,“ lisas Helme.

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siiaja pane õlg alla!

1 kommentaar

  • Kapten Schults

    12. jaan. 2021 - 14:43

    Loomulikult kardab võimuliit oma perse pärast sõna otseses mõttes, sest praegu toimuv on neile täiesti uus asi. Riigikogus liigutakse ringi mööda seina ääri ja üritatakse jääda näoga vastutulija poole. “Kes ise ennast hoiab, seda hoiab jumal ka”, ütlevad nad.
    Seevastu opositsioon liigub samades koridorides püstipäi ja nende juhid on viidanud, et neil pole küll karta mitte la persetki ning lähevad oma asjaga julgelt edasi.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles