Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Zuckerberg: esialgu me Terviseameti külmlao superadministraatorit veel ei süüdista

jagamist

Facebooki juht Mark Zuckerberg, kes kaotas Facebooki ja Instagrami katkestuse tõttu 7 miljardit dollarit, ei kipu Terviseameti külmlao superadministraatorit juhtunus veel süüdistama.

Maailma suurim ühismeediavõrgustik oli eile maas ligi 6 tundi ja andis lõpuks teada, miks olid eile rivist väljas nii Facebook kui selle sõsarrakendused Messenger, Instagram, WhatsApp ja OculusVR.

Tõendid viitavad külmlao superadministraatorile

„Selle katkestuse algpõhjus mõjutas paljusid meie sisemisi tööriistu ja süsteeme, raskendades üritusi probleemi kiiresti diagnoosida ja lahendada,” andis ettevõte juht Mark Zuckerberg teada.

“Ettevõtte arendusmeeskond on igal juhul nüüdseks tuvastanud, et katkestuse põhjuseks oli „andmekeskuste vahelist võrguliiklust koordineerivate tuumikruuterite konfiguratsioonimuudatused”,” selgitas ta.

“Neid konkreetseid konfiguratsioonimuudatusi saab teha ainult Terviseameti külmlao superadministraator, kuid hetkel on veel vara hakata kellegi konkreetse peale näpuga näitama,” sõnas Facebooki juht.

Mark Zuckerbergi sotsiaalmeediapostitus täna öösel.

„Meie teenused on nüüd taas püsti ja töötame aktiivselt selle nimel, et täielikult nende tavapärane töö taastada,” märkis Zuckerberg.

„Hetkel tahame selgelt teada anda, et selle katkestuse algpõhjus oli vigane konfiguratsioonimuutus, mille põhjustas tõenäoliselt, kuid mitte 100% kindlusega just Terviseameti külmlao superadministraator,” rõhutas Facebooki juht.

Eesti ei jäänud puutumata

Facebooki ja Instagrami tundidepikkusel maasolekul olid traagilised tagajärjed ka Eestis.

Esialgse info kohaselt toodi näiteks Põhja-Eesti Regionaalhaiglas erakorralise eeditsiini esakonda (EMO, toim) ligi 50 šokis ja koomas Eesti suunamudijat ja sisuloojat, kellest mitmed üritasid seal oma sotsiaalmeediategevust jätkata, tehes seal oma persetest pilte ning kasutades selleks haigla röntgenaparaati.

Facebooki teenused läksid võimaliku Terviseameti külmlao superadministraatori hallata olnud DNS serverite ühenduse kadumise tõttu rivist välja Eesti aja järgi esmaspäeval kella 18.40 ajal ning taastusid ööl vastu teisipäeva kell 00.48.

Sulle meeldis see lugu? No muidugi meeldis, meile ju ka! Kliki siia ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

1 kommentaar

  • Nipi

    6. okt. 2021 - 09:15

    … kas ma magasin midagi olulist maha 😶

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles