Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

7 peamist jututeemat tänavuses jõululauas ehk kuidas pühad jälle rikutud saavad

Veel viimased sekundid rõõmsat ja lõbusat olemist - kohe kohe puhkeb siin suur tüli tühja-tähja pärast!
jagamist

Aasta viimane poolik töönädal on kõigil selja taga ning suuremad jõuluostudki juba tehtud. Kõik sõidavad linnast maale külla sõpradele või sugulastele, et koos rahulikult jõule tähistada. Jõululauas aga kerkivad ja kerivad üles jututeemad, mille tagajärjed on peresuhetele katastroofilised.

Kui miski siin maailmas on kindel, siis see, et kui erinevate põlvkondade eestlased, olgu nad siis lähedalt või kaugelt sugulased, kokku saavad, siis on veri, kisklemised, solvumised ja pisarad kiired tulema.

Toome teieni 7 selle aasta jõululaua jututeemat, mis seekord päris kindlasti teemaks tulevad ja kõigi tuju pöördumatult rikuvad:

1.5G mastid ja nende vastased

Eestis pole uue põlvkonna 5G andmeside maste veel hakatud püstigi panema aga juba jooksevad „teadjamad“ ja „valgustunumad“ ringi, fooliummüts peas, taskud seemneid täis ja kisavad, kuidas 5G mastid levitavad koroonaviirust. Igal juhul on selle teemaga oodata vastandlikke seisukohti ja keegi viskab verivorsti vastu ahju ja lahkub jõululauast suure vihaga.

Kõige sõnakam vaidleja: see tütretütre uus peika, kes esimest korda kaasa võeti. Alguses vaikne aga peale paari julgustavat pitsi tuleb sealt välja mister know it all ja „lai silmaring olengi mina“ – tüüp, kes juhtub kuus korra ka alternatiivset välismeediat lugema. Märksõnaks: uuri ise Youtube-ist järgi, ma ei pea midagi selgitama.

2.Koroonaviirus ja selle eitajad

Loomulikult on nende jõulude üks põhilisi söögilaua- ja vaidlusteemasid koroonaviirus. Loomulikult alustatakse juttu sellest, et noh, palju siis täna ka nakatunuid oli ja mitu inimest ära suri. Ja loomulikult lükatakse siis sisse teine ja kolmas käik ja läheb arutamiseks, et kas viirus on ikka päris. Eitajate suud ei saa kinni panna isegi siis, kui vead nad ükskõik, millise EMO osakonda ja topid tema tühja pea seal hingamisaparaadi all oleva inimese juurde ja seejärel vaatad 72h järjest töötanud arsti tühjadesse silmadesse – eitaja ütleb ikka, et see kõik on üks suur konspiratsioon ja väljamõeldis. Põnev on see teema veel sellepärast, et kui koroonaasi on üldises plaanis selgeks vaieldud ja kõik omavahel tülis, siis on siin piisavalt allteemasid, millega vajadusel jätkata: kas maskid on vajalikud või mitte, kas piirangud on piisavad või mitte, kas uus karantiin tuleks teha või mitte jne jne jne jne jne.

Kõige sõnakam vaidleja: kõik, kes seltskonnas on. Igaüks on ekspert. Kui asi korraks maha rahuneb, sest võetakse järjekordne pits, siis hetkeks vaadatakse heldinult riigimetsast varastatud ilusat käharat kuuske ja vaidlus läheb täie hooga edasi.

3.Vaktsiinid ja nende vastased

Siin pole isegi vahet, mis vaktsiin. Teema on kuum ja muidugi luuravad vaktsiinivastased ümber laua nagu näljased hundid, et kuhugi jutu sisse poetada sõna vaktsiin. Kui see siis lõpuks ometi jutuks tuleb, siis läheb põrgu lahti. Kõigepealt tõmbavad vaktsiinivastased sisse suure annuse õhku, hoiavad seda korraks sees ja siis hakkab tulema „fakte“, mida nad just kellegi Facebooki seinalt lugenud olid. Välja tuuakse vanad head argumendid, et vaktsiinid põhjustavad kõigil Alzheimeri tõbe (pane siia ükskõik, milline haigus) ja kui hästi läheb, siis ka surma.

Kõige sõnakam vaidleja: see hipster veegan märsilohistaja pojatütar, kes on suur ekspert Facebookis. Aga ainult seal, sest mujal saadetakse ta selle jutuga lihtsalt kiiresti perse. Kahjuks jõululauas seda teha ei saa, sest lapsed ju aga pärast kurat teab mitmendat pitsi võib ka see kõne alla tulla. Ja loomulikult on ta perenimi sotsiaalmeedias Olen ja loomulikult on tema ülikooliks Elukool ja ametiks täiskohaga emme.

4.Valitsus ja selle tegemised/tegematajätmised

Oh, vana hea poliitika, parim jutuaine igas jõululauas. Siin positiivne osa lõpeb ja algab pooldumine. Ühed kiidavad pragust valitsust taevani, teised leiavad, et meile tuleks otsida paremat valitsust opostisioonierakondade seast. Ühed ütlevad, et valitsus on hakkama saanud suurepäraselt ja laita pole midagi, teised naevad valitsust maapõhja, et viimane tegeleb ainult ministrite vahetamise ja pseudoprobleemidega nagu see, kes kellega abiellub. Sõimu jätkub igal juhul kauaks ning poliitikud ei mõista, miks nad küll terve jõulude aeg luksuvad.

Kõige sõnakam vaidleja: see grumpy vanaisa, kellel kõik ajalehed tellitud ja kes end endiselt perepeaks peab. Muidu vait aga poliitika – siis kahvel laeni püsti, et sõna saada.Mida kurjemaks vanaisa läheb, seda kõrgemale tema traksidega dressipüksid kurgu alla tõusevad. Vastaspoole pealt on aga kõige sõnakam vaidleja see peretütar, kes muidu on paadunud riigiametnik aga nüüd, elu pisut kuldsemas eas on leidnud üles värske poliitsoone endas ja astunud Eesti 200 või Vabaerakonna ridadesse. Või Elurikkuse või Roheliste. Ei mitte sinna siiski. Aga ta võitleb oma seisukoha eest kõvemini kui emalõvi oma kutsikaid kaitstes. Ja ilmselt saab ka nuga oma seisukohtade eest seismisel.

“Sa tuled mulle ütlema, et meie valitsus on sitt vä?”

5.Kirik ja ususektor kui koroonaviiruses kõige enam kannatada saanu

Kuigi eestlased on uuringute järgi üks usuleigemaid rahvusi, meeldib meile mingil põhjusel jube palju kirikust rääkida. Loomulikult ei aita sellele kaasa ka fakt, et just kirikule tehakse koroonaviiruse leviku ajal suuri erandeid ning muidugi ka see, et valitsus andis ususektorile kui kõige enam pihta saanud sektorile üle miljoni euro katuserahasid. Lisaks muidugi ka fakt, et kirik ise topib oma nina igale poole ja eriti armastab koos valitsusega tuhrata inimeste eraasjades nagu see, kes kellega ja kuidas suhtleb. Igal juhul tundub, et siin jätkub kaklemist kõigile ja vastasleerid on kiired tulema – vanad löövad noorte kirikujutu peale risti ette ja noortele ei mahu pähe vanade kirikulembus.

Kõige sõnakam vaidleja: jagunevad pooleks täpselt – noored ja vanad. Selged vastasleerid. Kõige usuleigem rahvas my ass.

6.2020.aasta tervikuna

2020. aasta on olnud üsna veider aasta, sellega peavad ju kõik nõustuma. Või kas ikka peavad? Osadel on ju läinud tegelikult üsna hästi ka selles kriisis ja osad on läinud selle kriisiaasta pärast üsna põhja. 2020 aasta on miski, mis ei jäta kedagi külmaks. Välja arvatud need, kes töö-ja sissetuleku kaotuse tõttu on jäänud ka oma kodust ilma – nemad tunnevad küll külma.Samas on see ka ainuke teema, kus vähemalt ühes asjas ollakse ühel nõul – hea, et see aasta lõpuks ometi läbi saab.

Kõige tulisemad ja sõnakad vaidlejad: absoluutselt kõik, kes ühes ruumis on. Või siis õues, kuhu see vaidlus üsna ruttu jõuab nii suure kisa saatel, et ka külast tulevad teised inimesed kohale, kes on ka samasse seisundisse end joonud ja sama teemaga sama kaugele vaielnud. See on SÕDA.

7.Abielureferendum ja samasooliste abielu

Loomulikult kõige enam kirgi küttev teema nende jõulude ajal –LOOMULIKULT! Ja miks on see peamine teema? Loomulikult sellepärast, et meile kõigile meeldib jubedalt oma nina teiste inimeste eraeludesse toppida. Ikka väga jubedalt. Seda nii indiviidi kui valitsuse tasemel. Ja kakelda sel teemal. Aga ainukesed, kes sellest meie omavahelistest kaklustest võidavad, on poliitikud. Nemad hõõruvad käsi – veel üks teema, mis tõmbab äärmiselt tugevalt ära tähelepanu tegelikelt probleemidelt ja valitsuse tegematajätmistelt nende tõeliste probleemide lahendamisel. Palju õnne meile kõigile selle eest.

Kõige sõnakam vaidleja: naabrimees Ants, kes viimati nägi kainet päeva aastal 1986. Kuna Antsul on kuldse käed, siis ehitas ta endale spetsiaalse seljakoti, kust tulevad suu juurde torud nii viina kui õllepudelist. Ka peas on Antsul Soome reisilt toodud nokats, millel küljes kaks gini purki, kust kõrred suu juurde jõuavad. Kuna Antsu selge diktsioon jäi ka aastasse 1986, siis ta lihtsalt karjub kõigi peale oma kähiseva ärajoodud häälega ja ainult tema ja valitsus saavad otsustada, kes siin riigis kellega abiellub.

Rahulikke jutukaid jõule teile, kallid lugejad!

P.S! Mõttetud teemad, mida neil jõuludel arutatakse väga vähe, ainult möödaminnes:

1.Kuidas perel läheb.

2.Kuidas lapsed kasvavad.

3.Kuidas maal eluga hakkama saadakse.

4.Ilm.

5.Valged jõulud.

6.Kui ilus jõulukuusk on.

7.Kuidas tervis on.

8.Presidendi või peaministri kõne. Kedagi ei huvita.

9.Raamatud.

10.Kellegi isiklikud saavutused.

Loe ka eelmiste jõulude jututeemasid, mis kõigi tuju toona pöördumatult rikkusid:

„10 peamist jututeemat selle aasta jõululauas ehk kuidas pühad jälle rikutud saavad, vol 1“

„10 peamist jututeemat selle aasta jõululauas ehk kuidas pühad jälle rikutud saavad, vol 2“

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles