Statistikaamet andis teada, et pärast eriolukorra väljakuulutamist ja valitsuse palvet püsida kodus, on lahutuste arv Eestis tõusnud üle 700%.
Kui veel jaanuaris ja veebruaris püsis lahutuste arv keskmisel tasemel ehk ca 250 ühes kuus, siis pärast eriolukorra väljakuulutamist on kolme päeva jooksul antud sisse tuhandeid lahutusavaldusi.
Lahutama ajab tutvumine elukaaslasega
Statistikaaameti hinnangul ei ole kõigi lahutuste põhjus täna veel selge, kuid esialgsel hinnangul peitub peamine põhjus selles, et elukaaslased on sunnitud koju nelja seina vahele.
„Niipalju kui meieni infot jõudnud on, siis peamise põhjusena, miks lahutused viimastel päevadel sisse antud on, on seotud faktiga, et inimesed on sunnitud oma elukaaslastega lähemalt suhtlema,“ märkis Statistikaameti peaspetsialist Kaimar Kasemaa.
„Kui enne eriolukorda ehk siis tavaolukorras ärkasid inimesed hommikul üles ja läksid igaüks oma teed, et siis õhtul uuesti korraks kokku saada, pisut tülitseda ja magama minna, siis nüüd, uues olukorras ollakse sunnitud omavahel suhtlema terve päeva.“
„Loomulikult tekitab see paksu verd, suuri tülisid ja nagu näha, siis ka abielulahutusi,“ märkis peaspetsialist.
See Tartu perekond kohtus pärast eriolukorra väljakuulutamist avalikus kohas, et ka kõik ümberkaudsed oma lahutusejamasse kaasa kiskuda. (foto: uudishimulik teiste asjadesse ninatoppija, kes ka tol hetkel pubis oli).
Suhtlemine aitaks
„Soovitame inimestel korraks aeg maha võtta, avada võib-olla pudel veini ja istuda korraks oma elukaaslasega maha ja temaga päriselt ka tutvuda,“ soovitab Statistikaameti peaspetsialist Kasemaa.
„Te võite üllatuda – võib-olla ärritab teie elukaaslast hoopis mingi pisiasi nagu näiteks see, et te jätate oma karvad kraanikaussi vedelema või siis ärritab teie elukaaslast teie raske hingamine. Kunagi ei tea. Aga kui tegemist on pigem pisiasjaga, mitte täieliku erroriga kaaslase suhtes, siis võib-olla tulete sellest kriisist hoopis tugevamana välja,“ sõnas Kasemaa.
„Aga kui kohe ikkagi ei sobi omavahel ja leitakse, et valitud elukaaslane on ikka täistont, siis jah lahutuspaberid sisse.“
„Parem õudne lõpp, kui lõputu õudus,“ lisas peaspetsialist.
Hea lugeja! Kas Sina oled oma abielu juba lahutanud peale oma elukaaslasega tutvumist või ootad mingit kõrgemat märki? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides.
Hakka meie jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!
Kommenteeri