Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

JÕUDSID ETTE | Põlva asendab senised kolm vapikobrast kolme vapiPassatiga

Põlva vapilt kaovad ära need vesirotid ja asenduvad Põlva õige vaibiga - Passatitega.
jagamist

Aastatepikkuses Võru ja Põlva vahelises võitluses Passatite teemal on Põlva võtnud punkti – Põlva vapil seni ilutsenud kolm kobrast asendatakse kolme Passatiga.

Põlva linna esindajate sõnul seostub uus vapiPassatitega vapp rohkem nii linna kui maakonnaga kui senine kobrastega vapp seda üldse kunagi tegi.

Napsasid võrukatelt eest

Pole mingi saladus, et nii Võrus kui ka Põlvas on saja elaniku kohta kõige rohkem Volkswagen Passateid – mõlemas asulas lausa üle 50 ühiku 100 elaniku kohta.

“Põlvas on siiski mõned Passatid rohkem saja elaniku kohta ja seega väärime meie Passatipealinna tiitlit rohkem,” kommenteeris Põlva linnavalitsuse otsust vapiloomad ära muuta Põlva kohalik elanik Heimar Lenk (Nimi ei pruugi üldse muudetud olla, toim).

“Noored võrukad käisid siin vahepeal midagi meie noortega Passatite teemal plõksimas, aga plõksimiseks see ka jäi,” sõnas Lenk (nimi ei pruugi endiselt üldse muudetud olla, toim).

“Ja mis peamine – meie ei toksinud niisama oma Passatite rehve, vaid tegime ära – koprad on out ja Passatid on in meie uuel vapil,” jätkas kohalik elanik Heimar (endiselt ei pruugi nimi muudetud olla üldse, toim).

Kohaliku elaniku Heimari (nimi peaks olema ikka õige, mitte muudetud, toim) sõnul ei vastanud Põlva senine vapp ka tegelikule elule.

“Kolm kobrast ühes kohas? Kes sellist nalja veel näinud oleks – Fred Jüssi vä? Ja veel sellise kaldenurga all? Passateid meil Põlvas sa alla kolme koos pigem ei näegi ja kaldenurk on ka õige – see masin läheb igast mäest üles ja kui ei lähe, siis on tema selja taga veel 20 Passatit, mis lükkavad ta sinna üles,” selgitas Lenk (nimi õige, pole muudetud, toim).

Kolm kobrast Põlva vappidel vahetatakse kolme Passati vastu ära juba sel nädalal ning selleks, et Suures Passatilahingus võrukatele soola haavale raputada, paigutatakse Võru ja Põlva vahele ligi 20 meetrit kõrge Põlva uus, kolme vapiPassatiga vapp.

Hea lugeja – mida arvad Sina Põlva uuest vapist – kas Põlva kohalikul elanikul Heimar Lengil (nimi ei pruugi muudetud olla, toim) on õigus ja seda väärib Põlva või võiks see vabalt olla hoopis Võru vapp? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

Lugejakiri.ee meeldib? No siis kliki siia ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika ilmumist!

Kommentaarid (4)

 • Stenarius

  21. nov. 2023 - 13:17

  Mina pakun välja, et Põlva uuele vapile tuleks kujundada kolm kohalikku TÕBRAST! See iseloomustaks kohaliku elu tunduvalt täpsemalt, kui süütud koprad või elutud WW Passatid?

  Vasta
 • Teadja

  21. nov. 2023 - 13:37

  Oleks ka esimene vald, kes võtab automaksu propageerimist tõsiselt. 🤩

  Vasta
 • Oioi

  21. nov. 2023 - 14:11

  Selle peale ähvardasid need koprad võrukate Passatite pakiruumi pageda. 😣

  Vasta
 • Hull

  22. nov. 2023 - 23:01

  Passaat tuules Passatiga tuulikuid vaatama!

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Sina oled juba selle paki, mida sa ei tellinud, pakiautomaadist ära toonud?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles