14.märts 2019
Avaldame Vikerraadio tänavuse e-etteütluse võistluse õige kirjapildi. Kui kahel eelmisel aastal kirjutas etteütluse vigadeta 37 inimest, siis sel aastal ei olnud kahjuks ühtegi vigadeta tööd.
2019.aasta e-etteütluse teksti koostasid:
Brigitte Susanne Hunt, raadiohääl, seltskonnastaar ja staarnümfomaan
Katri Kats, Instagrami-staar, maailmarändur, Influencer of the Year 2018
Tänavuse e-etteütluse taustalugu ja kontekst on: Raadiohääl ja seltskonnastaar Brigitte Susanne Hunt on läinud tülli Instagrami-staari Katri Katsi ehk Katri Palmiga. Esimene süüdistab Katsi Instagramis jälgijate ostmises, Kats ei jää vastust võlgu.
Etteütluse tekst algab:
Eile sheeris Brigitte enda Instagramis fotot, kus oli skriinshott social media statsi näitavast peidzist. “Kui tahate näha, kes on followere ostnud, siis swipe up, kasulik link bios. WTF, usutav ka see, et enamikel fotsidel on 2000 laiki, aga 73 tuhat followeri?” kirjutas Hunt.
“Yolo swääg, ma olen teadlik, et mul on pidevalt followerid miinusesse minemas ja et Instagram kustutab botse. Eile postitas @frederikkelykkel minuga koos picsi ja ma sain lambist üle 400 followeri, paljud botsid ja creeperid. Pliiz, ma teadsin for fact, et deem, kellelgi on midagi öelda, ja tuli ära, apua” kirjutas Palm.
“LOLz, viskab veits üle, kuidas üks inimene arvab, et naiss, et nq ta võib lambist mingit jama hakata kellegi kohta tootma ja rääkida, mis iganes. Piff, kui ma ostaks followere, siis oleks mul juba 200k, belive me, OP!“.
“Bro, parim irw on selle asja juures see, et isik on mu lambist ära blokkinud Instagramis ja Facebookis, kuigi varem oli kõik okei lebokeiss. Aga licc ikka käib ja stalkib mind. Wow, siinkohal mainiks enivei ka ära, et kõik hakkab juhtuma pärast seda, kui keeldusime telos tema veebisaatesse minemast, mingi mähis” lõpetas Palm enda teksti.
„Tajud biiti v, jälgijate ostmine on läbinähtav ja hale. Engagement rate 6% tähendab minu jaoks ostetud followere, sorri, aga nii on, kaput“ põhjendas Hunt enda esialgset postitust.
„Tõmba täpiks, kapinerd – ma ei näe followeride ostmises probleemi aga deem, seda peab julgema ka tunnistada, swääg!“
Etteütluse lõpp!
(foto: vikerraadio)
E-etteütlust korraldavad Vikerraadio, Eesti emakeeleõpetajate selts ja Eesti keele instituut. Auhinnad on välja pannud haridus- ja teadusministeerium, Eesti keele instituut, Rahva Raamat ja raamatupood Apollo.
Sel aastal ei antud välja mitte ühtegi auhinda, sest mitte keegi ei suutnud ette öeldud teksti korrektselt kirja panna.
Elve Voltein
14. märts 2019 - 14:24Kas see on jõhker nali?
Hi.1000Ö1S
14. märts 2019 - 18:44Mustand, läbilugemata ja kontrollimata.
Gramm@iliselt vigadeta kirjutajad on kõike ette ütlevate diktaatoritena ajale jalgu jäänud ja jäiga mõtteviisi pooldajatena tagantjärgi targad kaasaegsed kaasmaalased. Pole midagi parata, igal ajal on ikkagi inimesed ja 21. sajandil EL-u eliitklassi, poliitilise ladviku esindajatena ka poliitiliselt korrektsed. Võib öelda, et E-eliitlased on end näidanud juhtidena, kes oma eelkäijate jälgedes käies on jõudnud ajaloolise tõeni ja on seisukohal, et suurte isade ja õpetajate kivi- ja pronkskujud tuleb hävitavada, , et ise stagneerudes nende positsioonid võtta ja kindlalt aluselt seistes kogu maailma inimesi valitseda enne, kui hiljem on hilja öelda nagu alati, oma aja kangelasena, et jokk , kui see on ajalooline tõde ja õigus pole. Kaua võib tagantjärgi tarku õpetajaid maalane diktaatorite rollis taluda, kui inimestel on Kinderstube kasvatus andnud sellise baasi, et edasine alg-, kesk- ja ülikooli haridus on kadunud, just kui hane selga visatud virtuaalse ainena ja diplomeeritud kuldsuud-, hõbe-, pronks-, või kivipead on roostevabapead aga ikkagi sisuliselt puupead, kes iidoliteks panduina ripuvad laste ees ega õpi Maal ikkagi maalastena elama ka oma kindlas linnas omavahel hakkama saades, nii et poleks vaja loota, et taevast tuleb keegi Maale, appi ja vabatahtlikult alaealisena ajalukku jäänud õndsaid ning eilaseid linnapõrgust päästma. Põgene vaba laps diktaatorite eest. Hiljem on hilja tulla “Viimse reliikviana” kapist välja ja seaduslikult paljunema hakata.