Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Skandaal Tartus: seks, intriigid ning sajad tuhanded eurod ehk Tartu Ülikooli igapäev

Ülikooli ajal 7 korda järjest Aasta Nohiku tiitli võitnud Martin Hallik (foto: Sander Hiire)
jagamist

Lugejakirjale saabunud vihje kohaselt vallandati Tartu Ülikooli raamatukogu direktor Martin Hallik oma kohalt päevapealt seetõttu, et viimane üritas täita oma ülikooliaegset tudengikohustust.

Nimelt on kõigil neil, kes Tartu Ülikooli astuvad ja end tudengiks nimetada tahavad, täita vaja kolm lihtsat ülesannet – kõndida üle kaarsilla, kukkuda läbi mõnes aines ning seksida ülikooli raamatukogus. Enamik tudengeid saab sellega hakkama kolme või nelja aastaga, Hallikul läks aega pisut kauem – 20 aastat.

Hallik läbis esimesed tudengikatsed napilt

„Üle kaarsilla kõndisin ma juba esimesel kursusel – olin maani täis ja ega sellest eriti midagi ei mäleta, pean tunnistama. Aga tehtud ta sai,“ märkis Hallik ise. „Pärast pea valutas ja käed olid marraskil aga meel oli rõõmus.“

„Ainest läbi kukkumine oli minu jaoks juba keerulisem asi. Vaadake, probleem oli selles, et ma olen terve elu olnud paras nohik ja seetõttu pidin äärmiselt palju vaeva nägema, et üldse aineeksamil läbi kukkuda. Aga sain ka selle tehtud,“ selgitas ta.

„Kuid kolmas nõue ehk seks raamatukogus käis mulle ikka täiesti üle jõu. Nohikutel on selline lihtne probleem nimelt, et noh, naisi pole eriti saada. Tänapäeval jah jooksevad naised nohikutel sabas, sest teavad, et parimal juhul saavad neist äpimiljonärid, halvimal juhul mingid taustaprogrammeerijad kuskil Nortalis. Igal juhul teenivad nohkarid kõvasti pappi. Aga minu ajal olid nohkarid lihtsalt nohkarid ja keppi keegi meist ei saanud,“ nukrutses Hallik.

Hoone, kus väga paljud Tartu tudengid peavad oma seksiorgiad – ülikooli raamatukogu. Seksiorgiate tõttu oli raamatukogu hiljuti ka remondis. (foto: Dezidor, Wikipedia)

Kepp raamatukogus jäigi toona tegemata

„1997. aastal lõpetasin ma Tartu Ülikooli ajaloo erialal, loomulikult kiitusega. 1999.aastal tegin ära oma magistrikraadi ja lõpetasin muidugi taas kiitusega. Ehk siis kolmas asi jäigi mul loomulikult tegemata aga kripeldama jäi see ikkagi,“ sõnas mees.

„Mõtlesin siis, et kuidas asi ikkagi lõpule viia ja tuli geniaalne idee – läksin ülikooli tööle. Aastaid sihikindlat tööd ja oma karjääri suunamist ning juba 2005.a. sai minust Tartu Ülikooli raamatukogu direktor,“ rääkis Hallik.

Plaan saab pisikese tagasilöögi

Augustis 2018 lõpetas Tartu Ülikool Halliku töölepingu ühepoolselt usalduse kaotuse tõttu, mille põhjuseks toodi Halliku ebaväärikas käitumine. Novembris rahuldas töövaidluskomisjon Halliku kaebuse Tartu Ülikooli vastu, tunnistas töölepingu ülesütlemise tühiseks ning mõistis ülikoolilt Halliku kasuks välja üle 100 000 euro.

“Lõpuks on see saanud ka erapooletu hinnangu töövaidluskomisjonilt. Ma ei ole käitunud vääritult. Ma väga loodan, et Tartu Ülikoolil on väärikust ja julgust tunnistada, et minu vallandamine oli väär nii sisult kui vormilt. Ma loodan ka, et Tartu Ülikool lõpetab minu edasise vaenamise,” ütles Hallik. „Kõik tudengid teevad nii ja miks mina pean nüüd järsku ohver olema!“

„Tahtsin lihtsalt nii väga lõpuks ometi kutsuda end ausalt ja siiralt tudengiks, kes on täitnud kõik kirjutamata reeglid tudengiks saamisel,“ lisas Hallik.

Hea Lugejakirja lugeja – anna loo all kommentaarides märku, kas Sina läbisid ülikooli ajal kõik need kolm nõuet, et tudengiks saada või mitte?

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles