Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

KODUSÕDA! Eesti paiksete kiiruskaamerate üldstreik ähvardab lüüa riigieelarvesse suure augu

Liikluskaameratel on juhtmed omavahel pöördumatult sassi läinud.
jagamist

Täna alustasid kõik Eesti statsionaarsed kiiruskaamerad üldstreiki. Kaamerad nõuavad riigilt võrdset kohtlemist mobiilsete kaameratega, paremaid töötingimusi ja lühemat tööaega. Streik ähvardab lüüa riigieelarvesse lausa 17 miljoni eurose augu.

„Sa kuradi raisk, ma ütlen. Meediast muud ei kuulegi – mobiilsed kaamerad tegid seda ja mobiilsed kaamerad tegid toda – kopp on ees neist juba!“ põrutab paiksete kiiruskaamerate streigi eestkõneleja, Tallinna-Tartu maanteel Põltsamaa lähistel asuv Puhu ristmikule paigaldatud kiiruskaamera.

Riigieelarve vajab täitmist

Tänavuse riigieelarve järgi plaanib siseministeerium koguda ligi 17 miljoni euro eest trahviraha.

Mitte kunagi varem pole eeldatava trahviraha hulk eelarves nii järsku kasvanud, prognooside järgi trahvitakse kodanikke ligi kolme miljoni euro võrra enam kui eelmisel aastal, kirjutab Postimees.

Riigi hinnangul aitab eestlaste koorimisele kaasa mobiilsete kaamerate tulek. See on aga omakorda ajanud mitte küll tagajalgadele, sest neil seda pole aga lihtsalt närvi üle Eesti paiknevad statsionaarsed kaamerad.

TÜLI ALLIKAS: “Oo, umbe asi, et neil on kolm jalga ja suurem välk! Mõttetud käkid!” ei saa Puhu risti statsionaarne kaamera mobiilsete kaamerate fenomenist aru.

Kaamerad töötavad juba niigi viimase piiri peal

„Me alustasime oma üldstreiki, sest meid koheldakse nagu mingeid orjadest lüpsilehmi,“ lajatab Põltsamaa ristmiku kiiruskaamera.

Tema valiti teiste poolt juhiks, sest ta on püsivalt olnud Eestis enim kiiruseületamisi fikseeriv liikluskaamera.

„Eelmiselt aastal tegid Eesti kiiruskaamerad trahve kokku 13,72 miljoni euro eest ja üleeelmine aasta 14,33 miljoni euro eest. Sel aastal öeldi meile siseministeeriumist, et poisid, riigil on rohkem raha juurde vaja ja peate hakkama veel rohkem tööd tegema. Sel aastal oodatakse meilt, et teeksime eestlastele trahve 17 miljoni euro eest!“  kommenteeris Puhu kaamera.

„See ületab juba igasugused humaansuse piirid!“

Nõutakse paremaid tingimusi

„Me töötame niigi ööpäev läbi, vihmas ja tuules, külmas ja põrgukuumuses. Ja mida me selle eest saame? Mingi kohalik mutt käib nädalas korra ja nühib meid märja lapiga puhtaks! Kas see ongi kogu meie tasu?“ on Puhu kaamera väga närvis.

„Ja kirsiks tordil on siis see mobiilsete kaamerate ülistamine – et oo, nemad tegutsevad kuskil põõsa all varjatult, et oo, nemad rahustavad juba Tallinna liiklust. Persse käigu, raisk! Meie peame iga päev seisma vihmas ja tuules, päikeselõõsas ja lumesajus. Samal ajal kui need mobiilsed kaamerad saavad erikohtlemist – neil on mugavad kastid, kus öösel magada ja puhata – aga mis meil on? Mitte midagi!“ selgitab vihane Puhu kaamera streigi tagamaid.

„Siseminister ongi nüüd nädalaid sõitnud mööda Eestit ringi ja püüdnud meid sellest streigist loobuma sundida aga tema pakutud lahendus, et kohalik mutt hakkaks käima nädalas kaks korda meid puhastamas ei sobi meile kohe kuidagi!“ põrutab streigi eestkõneleja.

„Enne kui meie nõudmisi ei täideta, meie tööd ei tee – las inimesed kihutavad nii nagu ise tahavad,“ lubab streigi üldjuht, Põltsamaa kiiruskaamera.

Eesti jälgib liiklust 67 kiiruskaamerat, kes fikseerisid aasta esimeses kvartalis 20 716 kiiruseületust.

SEOTUD LOOD:

SUUR LUGU: riik plaanib anda kiirusemõõtmise erakätesse

Depressioonis IT-mees: sain viimati kiita kiiruskaamera käest ja seegi oli juba aasta tagasi

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (2)

  • Aare Tesaar

    6. aug. 2019 - 18:31

    tegelikult on see Põltsamaa kiiruskaamera osa süvariigist. praegu kiidab jah, et sõitke, tema trahve ei tee aga proovi sa sealt läbi sõita 70ga–kohe homme on trahvimäärus kodus! kõik vaid selleks, et rahvalt see 17 milli ikkagi välja pressida!

    Vasta
    • Indrek S.

      7. aug. 2019 - 00:35

      Põltsamaa oma ja teised kogenud kaamerad on ammu läinud intervall-pildistamisele. Teevad lihtsalt iga 9 minuti tagant pildi ja kui pildile jääb auto, siis see ka trahvi saab. Kuuldavasti on ühe trahvi nii saanud ka traktorist, kes teeääri niitis ja teisel puhul sai kaks trahvi autojuht, kes 20 minutit seisis ja vahetas ratast.

      Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles