Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Auk seaduses? EKRE värvis kuu aega enne valimisi Soome vahet sõitva laeva erakonna värvidesse

EKRE rahvuslikes värvides laev, kust ei puudu löögirusikas, EKRE vapp ega ka loomulikult Eesti lipp.
jagamist

1.veebruar 2019

Eesti Vabariigis kehtib seadus, et 40 päeva enne valimisi on igasugune poliitiline välireklaam keelatud. Kas tõesti on EKRE leidnud nüüd seaduseaugu, mis lubab neil ka kuni valimisteni teha aktiivset valimispropagandat?

EKRE juht Mart Helme leiab, et iga erakond peaks tegema valimisreklaami just seal, kus on nende valijad.

„Ei tule vist kellelegi uudisena, et suurem osa tõelisi Eesti patrioote ja meie valijaid elab ja töötab Soomes. Need on Eesti kodanikud, kes on põgenenud siit tänu seni riigis ellu viidud poliitikale, mille tulemuseks ongi elujõuetud ning inimestest järjekindlalt tühjaks jooksvad vallad ja väikelinnad,“ rääkis Helme.

EKRE valijad pole milleski süüdi

„Jah, nad maksavad oma makse Soome riigile, jah, nad ostavad alkoholi Lätist, jah, Eestis käivad nad ainult Lätist toodud alkoholi tarbimas ja kaaskodanikke peksmas. Kuid kas nemad on selles olukorras siis süüdi? Ei ole, riigi põhjakäinud poliitika ja süvariigi käparditest poliitikute otsused on selles süüdi,“ põrutab Helme.

„Tänaseks ongi tekkinud olukord, et Eesti tõmbekeskuseks on rikkad heaoluriigid, kus meie tublisid ehitajaid, bussijuhte, arste jne. hoopis väärikamalt hinnata osatakse. Nii ei jäänud ka meil muud üle kui minna otse oma valijate juurde – ja kas on selleks olemas paremat kohta kui Eesti ja Soome vahet sõitev laev?“ küsis Helme.

Tax-free valimisreklaam

„Nii saigi värvitud Soome vahet sõitev laev erakonna…ptüi…rahvuslikesse värvidesse, et meie valijad tunneksid töölt koju sõites end koduselt, tõelise eestlasena. Laevas on kõigile reisijatele 24h avatud tasuta õllebaar „Adolf“ ja silmailu pakuvad EKRE noortekogu „Sinine Äratus“ kenad piigad, kes jagavad laiali valimisreklaame ja tutvustavad meie tublisid kandidaate,“ selgitas Helme.

„Usun, et meie valijad peaksid jääma rahule laevaga ja sellel pakutavaga,“ arvas Helme.

EKRE juht Mart Helme tervitab sõbraliku käeviipega Vabaduse väljakule kogunenud tõrvikutega verejanulist rahvahulka. (foto: Erik Prozes)

Poliitilise välireklaami keelu lõpetamise osas otsust veel tehtud pole

Eestis on aastaid peetud debatti teemal, et ära tuleks kaotada aktiivse agitatsiooni perioodil poliitilise välireklaami keeld, sest see ei täida oma algset eesmärki muuta valimiskampaaniad sisukamaks. Seni pole poliitilise välireklaami keelu kaotamise osas veel ühtset arusaama ning keeld kehtib edasi.

Poliitilise välisreklaami juhtumeid menetleb Eesti politsei, kellel on õigus teha tõlgendusi ja anda soovitusi. Seni pole politsei veel teinud ametlikku avaldust EKRE värvides laeva seadusele vastavuse kohta aktiivse poliitagitatsiooni keeluperioodi ajal.

Teistelt Eesti erakondade juhtidelt ei õnnestunud meil EKRE valimislaeva kohta kommentaari saada – kuuldavasti kakuvad kõik partei kontorites oma juukseid välja, et nad ise selle mõtte peale ei tulnud.

Helme sõnul sõidab laev EKRE erakonna värvides Tallinna ja Helsingi vahet kuni 3.märtsini.

Kommentaarid (6)

 • Jaak

  21. dets. 2018 - 18:51

  Oleks pidanud punaseks värvima vöi….

  Vasta
 • Angela

  22. dets. 2018 - 07:37

  Nõme sarkasm loos. Juba ära tüüta see edasi tagasi inimeste rebimine. Üks parem,kui teine. Kelle poolt ajakirjanik on, ülejäänud saavad ainult tatti pritsmeid vastu nägu. Igas erakonnas omad head ja vead, hetkel ajab EKRE tundub seda rida mis inimestele meeldib ja mida inimesed soovivad. Turvslisemat poliitikat. Niikaua,kui ainult suurte kõrikallal nüsitakse, jaksame ehk kuidagi kannatada, aga kui näeme, et meie laste tulevik on küsimärgi all,tõuseme mugavustsoonist välja ja vibutame rusikaid. Näeme,kes on aktiivsemad interneti kasutajad mis toimub piiride taga, ettekäändel toodud riikki oskustöölised. Me soovime,et Eesti nimi oleks veel ka järgmisel sugupõlvel,ja pole mingit isu mõne aastapärast olla kiibistatud nagu koer,et ikka näha kas maksud on makstud ja ega sa käi omapäi seal kus ise tahad.

  Vasta
 • Loki

  22. dets. 2018 - 13:46

  No kuulge, tegu siiski naljaga. Ei ole vaja siin karjuma ja nutma hakata

  Vasta
 • Andres

  22. dets. 2018 - 23:23

  Parem üks korralik Sini-Must-Valge, kui vikerkaare värvides..
  Vahemerel sõidab üks selline, mis on lillade ja pedede paradiis..
  Ka see laev on ka Eestit külastanud.

  Vasta
 • Trilla Tralla

  23. dets. 2018 - 15:11

  EKRE.EKRE…. Kogu aeg üks EKRE reklaam. See on meilt Sotsidelt varastatud idee, et laeva reklaamiks kasutada. Meil Sotsiaaldemokraatidel on juba pea sada aastat oma reklaamlaev ,,Aurora,, Leningradis. Sellest ei kirjuta Eesti kallutatud meedia mitte sõnagi. Häbi.

  Vasta
 • elektritsaabtasuta.blogspot.com

  27. dets. 2018 - 09:17

  Immigratsiooni vastu aitab eestlaste tootmine ja linnastumise peatamine jpms.

  Majandust juhtida on lihtne,puhas matemaatika…

  Inflatsioon ongi olnud meie majanduskasv?

  Einar Eiland, EMÜ majandusmagister
  30. november 2011, 06:57

  Kui panna graafikule kõrvuti inflatsiooni ja sisemajanduse kogutoodangu kõverad, selgub, et kümne viimase aasta jooksul pole tavakodanik mitte mingit majanduskasvu tunda saanudki.
  Lähtudes Eesti Panga soovitatud statistikaameti andmetest, jõuame hämmastavale järeldusele: majanduskasv ületab inflatsiooni kümne aasta lõikes vaid 1,3 protsendiga. Võib öelda, et sisuliselt nullib inflatsioon majanduskasvu.
  Kui arvestada majandustsükli pikkuseks kümme aastat, see on eelmisest langusest praeguse kriisini, siis on meie majanduskasv tavakodanikule osutunud nullilähedaseks, sest nii palju kui on tõusnud majandus, on kasvanud hinnadki. Tavatarbija pole saadud raha eest rohkem osta saanud. Headel aegadel kogutu on halbadel aegadel kohe kasutusse läinud.
  Meie taasiseseisvumise perioodi viimased kümme aastat pole olnud mitte majanduskasv, vaid meeleheitlik Euroopa hindade tagaajamine. Kõige rängemalt on inflatsiooni läbi kannatanud tavatarbija ehk kõige nõrgem lüli ühiskonnas. Just tema on sunnitud tarbima kõige enam kallinevaid tooteid, näiteks toitu. Ta ei osta kinnisvara ega kulda, mida hiljem kallimalt müüa.
  Naudi roosasid prille
  Seega on valitsuspoliitika osaks kujunenud raha äravõtmine või äravõtmise organiseerimine nendelt, kellest jõud üle käib ja vastava informatiivse seisundi loomine. Selline käitumine on iseloomulik feodaalkorrale, mitte demokraatlikule riigile. Vastuolu ilmneb ka euroopalike tavadega, mille kohaselt riik peaks toimima rahva huvides, mitte looma tingimusi inimeste vaesumiseks. Viimati nimetatud protsessist räägime, sest lõhe Eesti ja Euroopa Liidu sissetulekute vahel suureneb.
  Eesti kõrget inflatsiooni on probleemina käsitlenud ka rahvusvahelised reitinguagentuurid. Ilmselt oli ka nende mure seotud rahva vaesumisega. Ent selle jutu ees on siinse maakamara valitsejad oma kõrvad lihtsalt sulgenud. Seega on pimekurdi mängimisest saanud meie poliitika osa.
  Rahvale valeandmete ja pooltõdede esitamine või olukorra tõlgendamine omakasupüüdlikult on kuritegelik nii valimistel valitsejate poolt hääletanute kui ka ühiskonna suhtes.
  Kreeka laenude puhul oleme valeandmete esitamise julgelt hukka mõistnud. Kuid kahjuks on valelike pooltõdede esitamisest Eesti Panga ja statistikaameti andmetele tuginedes saanud kohaliku poliitika lahutamatu osa. Tegeliku seisundi varjamine meenutab olukorda arstipraksisest, kus patsiendile pakutakse kõhuvalu raviks roosade prillide kandmist ja lõbusate meelelahutuslike multifilmide vaatamist.
  Mõne aja pärast aga selgub, et patsient on surnud või riigist lahkunud. Nii laheneb olukord ise ega vajagi riiklikku sekkumist.

  Inflatsioon ei ole loodusõnnetus või ilmamuutus mis tekib iseenesest s.o. inflatsioon ei ole inimkonna poolt kontrollimatu nähtus,inflatsiooni tekitatakse keskpankade kasumi tarbeks lisaks rahatrykkimisele aeg ajalt ELEKTRI HINNA TÕSTMISEGA,KÜTUSTE HINNA TÕSTMISEGA jt. sisendhindade kergitamisega.

  Inflatsiooni vastu aitab:
  1) Tasuta elekter :

  elektritsaabtasuta .blogspot . com

  2) Transport poolmuidu mida saab HHO aparaadi abil mis hoiab kokku kulutusi bensiinile ja diislile 90% !!! Neid saab kodus ise valmistada ja osta.

  3) Eesti oma raha kasutamine milleks on Seto Kroon ja Eesti Veksel.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mida ootad algavalt kevadelt kõige rohkem?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles