Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

EESTI AVANEB: riigipiiril hakkasid tööle ka reisijate nahavärvi tuvastavad kaamerad

Lisaks kehatemperatuurile mõõdavad riigipiiridel asuvad termokaamerad nüüd ka reisijate nahavärvi. (foto: Siim Lõvi)
jagamist

Välisminister Urmas Reinsalu teatas, et täna avas Eesti oma riigipiirid 16 riigi elanikele. Piiril alustasid tööd ka riiki sisenejate ja väljujate nahavärvi tuvastavad kaamerad.

Reinsalu teatel uusi kaameraid piirile ei paigaldatud, täiendav funktsioon lisati juba olemasolevatele termokaameratele.

Vajalik lahendus

„Kindlasti ei ole nahavärvi tuvastamine seotud kuidagi võõrtööjõuga, ärge isegi hakake selles suunas mõtlema,“ kurjustas välisminister Urmas Reinsalu, kui kuulis küsimust kaamerate küsitavate funktsioonide kohta.

„Istusime oma koalitsioonipartneri EKREga maha ja arutasime, kuidas Eesti saaks paremini koguda statistikat riiki sisenevate ja väljuvate inimeste kohta ning sellest kohtumisest see lahendus ka sündis,“ märkis välisminister.

„Ja enne kui te nüüd kirjutate, et riik hakkab jälgima ja sorteerima inimesi nahavärvi järgi, siis pange kirja ka fakt, et kaamerad jälgivad ja riiklikku andmebaasi läheb kirja ju ka heleda nahavärviga inimeste liikumine,“ selgitas Reinsalu.

„Nahavärvi tuvastavate kaamerate ja sellega seotud riikliku andmebaasi taga on ikkagi soov saada üldpilt sellest, et kes meie riiki tulevad, kes parajasti riigis viibivad ning kes meie riigist ära lähevad – kõik rahvatervise huvides,“ lisas minister.

Nalja ei tasuks piiril enam teha

„Meil on ka tõsine soovitus nüüd kõigile naljameestele, kes te mõtlete piiril oma vaimukust üles näitama hakata – ärge tehke seda,“ soovitab välisminister Reinsalu.

„Näiteks soovitame kõigil eestlastel, kes riigist sisse või välja käivad, mitte värvida oma nägu mustaks ehk n-ö blackface-iks – see võib tekitada riiklikus andmebaasis olulisi statistilisi vigu,“ kommenteeris ta.

Neil, kes reisida soovivad, tasub päevitamisega nüüd pisut hoogu pidada – kõik on kaameratelt näha.

„Kuna ka ilmad on soojaks läinud ja alanud on päevitushooaeg, siis soovitame neil, kes soovivad riigist lahkuda või siia tulla, pidada hoogu ka päevitamisega, et mitte sattuda nn musta nimekirja,“ soovitab Reinsalu.

Seni oli reisimine vabalt lubatud vaid Balti riikidesse ja teatud tingimustel ka Soome, aga tänasest, 1. juunist saavad ilma karantiinikohustuseta Eestisse siseneda Austriast, Tšehhist, Soomest, Prantsusmaalt, Saksamaalt, Kreekast, Ungarist, Islandilt, Lätist, Liechtensteinist, Leedust, Norrast, Poolast, Slovakkiast, Sloveeniast ja Šveitsist saabunud inimesed.

Uue funktsiooniga termokaamerad töötavad tänasest nii sadamates, lennujaamas kui ka maismaapiiridel.

SEOTUD LOOD:

Kõik palavikus reisijad on seni edukalt termokaameratest mööda lipsanud

Mart Helme otsusest riigipiir kinni panna: olen sellest unistanud terve oma elu

Hakka meie jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles