Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Eesti Liputajate Liit Google StreetView autode tulekust Eestisse: “Oleme valmis ja elevil!”

Liputaja tervitamas Google Street View autot. (foto: erakogu)
jagamist

Järgmisest nädalast hakkavad üle Eesti sõitma Google Street View kaameratega varustatud autod, et värskendada Google Mapsi pildipanka Eesti linnadest. “Oleme elevil ja valmis,” kommenteeris Eesti Liputajate Liit.

Google’i autod hakkavad üle Eesti sõitma alates 21. märtsist ning sõltuvalt ilmastikust võivad autod üle Eesti pilte teha kuni septembrini 2023.

Mure privaatsuse pärast

“Oh jummel, selle pärast helistategi jah, super uudis, kas pole?” kilkab Eesti Liputajate Liidu esimees Peeter Perv.

“Muidugi oleme me sellest kuulnud ja oleme väga elevil. Just saatsin hommikul kirja laiali meie liidu liikmetele ja palusin mantlid ära pesta ja triikida,” jätkab Perv. “Muide, eelmisel korral, kui nad siin käisid, jäi vähemalt 8 meie liidu liiget nende fotodele – seekord loodame rekordi ületada.”

“Aga eriti tore on, et uudisest anti natuke varem teada – nüüd saame parkides ja hämarates kangialustes pisut harjutamas käia enne, kui päris actioniks läheb,” ütleb Perv.

Küsimusele, et kas Eesti Liputajate Liit on teadlik, et enne avaldamist läbivad pildid eritöötluse, millega hägustatakse inimeste näod ja autode numbrimärgid nii, et neid poleks võimalik tuvastada, vastas Perv nii:

“Kallikene, see pole meie esimene rodeo, muidugi me teame seda ja muidugi me loodame parimat. Ja pealegi hägustatakse ainult näod ehk tähtsamad osad peaksid ikkagi peale jääma,” loodab liidu esimees Peeter Perv.

Pervi sõnul on ainuke tilk tõrva meepotis fakt, et Google autod alustavad juba praegu märtsis, kui ilm on veel jahedavõitu.

“Ütleme nii, et mõned objektid võivad seetõttu näida väiksemana, kui nad tegelikult on,” lisas ta.

Lugu meeldis? No siis kliki siia ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

Kommentaarid (5)

 • Oioi

  16. märts 2023 - 11:31

  Väikeseks takistuseks võib saada nende autode võime pritsida pori kuni nabani.

  Vasta
 • Naljanina

  16. märts 2023 - 11:34

  Arvata võib, et savisemates kohtades vahetab saviskulptuur jääst peenise peagi välja.

  Vasta
 • Teadja

  16. märts 2023 - 11:51

  Liputajate Liit tuleb lõpuks kitsast kapist välja kaamerate ette keksima ja lõpetab tegutsemise ainult linnuvaatluse tingimustes.

  Vasta
  • nojah

   16. märts 2023 - 19:40

   Üldiselt polnud neil ka kunagi linnukestele seemneid pakkuda.

   Vasta
 • Kapten Schults

  16. märts 2023 - 12:18

  Aga kui tõsisemalt rääkida, (siinse artikli lisandused on siiski kohatud!) siis on osa maailma teadlasi hakanud huvi ja muret tundma meeste riistvara pideva pikenemise pärast. Seda võisime me kõik mõnda aega tagasi ajalehest lugeda.
  Vastupidiselt meeste endi arvamusele, on probleem hakanud valmistama kogu maailmas naisterahvastele tõsist muret. Sünnid on hakanud katastroofilise kiirusega vähenema! Mis on muidugi mõistetav. Soovitaksegi teada, kui kaugele on asi jõudnud maailma mastaabis areneda?
  Teadlastele ulatas abi käe Google, kes nüüd samuti uuringus osaleb. Nende aparatuuri täiustati, nii et enam ennast masinat nähes tänaval paljastama ei pea. Ses osas on pilt artikli päises eksitav ja lugu poolenisti välja mõeldud. Küll oleks aga vajalik masina lähenedes pöörata end eespoolt selle poole, end aeglaselt tema liikumist arvestades kaasa pöörates. Nii võtab kogu protseduur aega vähem kui kümme sekundit! Saatjagi võib seda rahuliku südamega kõrvalt vaadata!
  Tegelikult perverdid võiksid ikkagi koju jääda. Nende osalemine on teadust diskrediteeriv ja ebasoovitav.
  Keda antud eksperiment ja uurimistöö peaks rohkem huvitama, see peaks läbi lugema ajakirja Politico värske numbri. Seal on kõik kenasti Google enda poolt tõlgituna meie inimestele kirjas.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles