Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Eesti sai uue erakonna – Lamemaalaste Partei läheb kohalikele valimistele vastu oma nimekirjaga

Eesti sai uue erakonna - Lamemaalaste Partei juht ja looja William Koval.
jagamist

„Erakonna nimi on pandud küll irooniaga, aga sellele vaatamata peaksid praegused parteid värisema – uus jõud on kohal!“ ähvardab Lamemaalaste Partei looja ja eestvedaja William Koval teisi erakondi enne kohalikke valimisi.

8. september 2021

Lamemaalaste Partei esindaja Kovali sõnul minnakse sügisel toimuvatele kohalikele valimistele vastu oma täisnimekirjaga.

Asjade loomulik käik

„Ega mul polnud alguses plaani oma erakonda luua,“ tunnistab William Koval nüüd.

„Alguses oli meil Andreiga (Lamemaalaste Partei kaaslooja Andrei Vesterinen, toim) plaan kergeusklikke ära kasutades lihtsalt oma enda ettevõtmisi reklaamida – mina promosin läbi maski- ja valitsusvastuse oma motivatsioonikõneleja äri ning Jesper Parve minust kirjutatud raamatut „Mees 6“ ja Andrei oma juurabürood, mis aitas noortel kaitseväest kõrvale hiilida,“ meenutab Koval.

„Ühel hetkel tuli meile punti ka Hando (Telegram.ee lehe looja Hando Tõnumaa, toim), kes oli samuti kõva valitsusevastane ja koroonaeitaja ning promos läbi selle oma lehte Telegram.ee-d,“ sõnas ta.

„Aga siis mängis elu ise meile kaardid kätte – korraldasime maskivastase meeleavalduse Vabaduse väljakul ja seejärel „Sõidame Eesti vabaks“ ürituse ja põmm – järsku oli meil igas Eesti nurgas mitu tuhat andunud järgijat, kes uskusid pimesi igat meie öeldud sõna ja täitsid igat meie antud käsku,“ selgitas Koval uue partei sünnilugu.

„Siis hakkasid asjad päriselt veerema.“

Erakond sündis kogemata

„Ehk siis järsku oli meil üle Eesti igas linnas oma ärkvelolijate, lamemaalaste, valgustatute ja omapeagamõtlejate järgijaskond ja üha rohkem hakati meile otsa vaatama selle pilguga, et noh, mis siis edasi,“ meenutab Koval.

„Siis istusimegi kevadel Andrei ja Handoga maha ning saime aru, et me võime sotsiaalmeedias ja autodes protesteerida niipalju kui tahame, aga tegelikult ei muutu sellest mitte midagi. Nii sündiski idee luua oma partei,“ ütles Koval.

„Suvel tuli riigikogulane Kalle Grünthal ka EKRE-st ära ja liitus meiega ning asi oligi otsustatud.“

Tulevikuplaanid on suured

Lamemaalaste Partei looja ja eestvedaja William Kovali sõnul on kohalikud valimised alles eelmäng sellele, mis tulemas on.

„Plaanid on suured jah ja eelkõige on kohalikud valimised n-ö eelproov. Tegelikult keskendume me 2023. aasta riigikogu valimistele,“ selgitas ta.

Lamemaalaste Partei juht William Koval ei tee saladust ka sellest, mis on nende eesmärgid 2023. aasta riigikogu valmistega.

„Ega varjata meil midagi pole – mina tahan saada peaministriks, Hando Tõnumaast saab president, Kalle Grünthalist Riigikogu esimees ja Jesper Parvest haridusminister. Teised meie erakonna ministrikandidaadid jäävad esialgu veel saladuseks,“ avas Koval ainult natuke Lamemaalaste partei tulevikuplaane.

Küsimusele, et miks erakonnale selline nimi sai pandud, vastas William Koval nii: “Eks ta irooniaga on pandud aga selle järgi meid tuntakse ja nii ka kutsutakse ja oleks olnud turunduslikult rumal seda nime mitte panna,” selgitas ta.

Kohaliku omavalitsuse volikogu valimised toimuvad 17. oktoobril 2021, riigikogu valimised 5. märtsil 2023.

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

Kommentaarid (3)

 • Marika Tarassov

  25. märts 2021 - 14:36

  Hoian teile pöialt, et teil kõik õnnestub, muidugi on mul väga kahju, et oman püsivat elukohta Soomes ja ei saa teie miitingutest osa võtta, aga toetan teie tegemisi ja ettevõtmisi ja loodan, et lamemaalaste erakond pääseb võimule.
  Hoiame kokku, ühtsuses peitub jõud.Olge tublid kallid kaasmaalased.

  Vasta
 • böö

  1. apr. 2021 - 21:31

  Lamedate Tõnumaalaste Partei

  Vasta
 • Karla

  5. apr. 2021 - 21:32

  Teretulemast Lamemaale!
  Ainult konspiratsiooniteoreetikutele

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles