Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Eesti suusakoondise maskott jõudis Tallinna tagasi

Härra Süstal jõudis täna õhtul Eestisse tagasi - vastuvõtt oli meeldiv aga leige.
jagamist

Põhja suusaalade MM-il Seefeldis puhkes täna suur dopinguskandaal. Ühisoperatsiooni käigus vahistati mitu sportlast, sealhulgas kaks eestlast. Suva. Peaasi, et koondise maskott elusalt tagasi jõudis.

Austria ja Saksamaa ametivõimude ühisoperatsiooni käigus koodnimega “Aadrilaskmine” külastati Austria, Kasahstani ja Eesti koondist ning dopingureidi järel on arreteeritud üheksa inimest, kellest viis on sportlased, neist kaks eestlast – Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu. Pluss üks.

Maskotte kiusati kõige rohkem

Eesti aja järgi kell 16 toimus Innsbruckis pressikonverents, kus anti Austria ja Saksamaa ametivõimude poolt toimunust ülevaade. Läbiotsimised ja kinnivõtmised toimusid Seefeldis kahe riigi ühisoperatsiooni käigus. Osasid inimesi kahtlustatakse dopingu kasutamises ja sportlikus pettuses, osasid nartsisslikus enesevarjamises ja poolbipolaarsuses.

Suusatajate kõrval keskendus eriüksus ka erinevate suusakoondiste maskottide tegevusele või tegevusetusele, nagu hiljem selgus.

„Maskottidega oli kõige keerulisem, sest nad hakkasid vastu,“ andis täna lühikese kommentaari Austria politseiametnik Dieter Csefan.

Eesti suusakoondise maskott Härra Süstal pääses napilt

Kohapeal oli ka Eesti koondise maskott Härra Süstal, kes ei pääsenud samuti kergekoelisest sakutamisest ja ülekuulamisest.

„See oli täitsa hull ikka kui politsei tuli – ühel maskotil oli parajasti üks elusuuruses ja mittemoonutatud kehaosa käes kui nad sisse tormasid,“ rääkis maskott meile õhinal.

„Kõik käsutati põrandale maha aga osade maskottidega tekkis kohe probleem, sest kuna nende kostüüm oli nii paksu vooderdusega, siis jäi mulje, et nad keelduvad käsule allumast ja seal juba nuialöökidega kokku ei hoitud ka!“ kirjeldas Seefeldi tänahommikusi sündmusi Eesti koondise maskott.

Ühe maskoti karjäär katkes igaveseks

„Mul õnnestus peale pikka peksu sealt välja roomata ja esimese taksoga lennujaama. Või noh, mitte esimesega – ma esimesse ei mahtunud nõela tõttu sisse ära. Teise taksoga panin ma lennujaama ja kohe esimesele lennule tagasi Eestisse,“ kirjeldas maskott tänaseid sündmuseid.

„Kõige hullem vist ongi see, et mina olen ju täiesti uue kostüümi ja maskotina seal sel aastal – meil pidi homme Seefaldis olema suur pressikonverents, kus pidime mind, uut koondise maskotti Härra Süstalt tutvustama laiemale avalikkusele. See läks nüüd küll korralikult lörri!“ lisas maskott Süstal.

Saksamaalt oli selle operatsiooniga seotud 120 politseinikku. Kadunud maskottide täpne arv on siiani teadmata.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles