Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Eesti uueks IT-ministriks saab Microsoft Wordis tuntuks saanud Kirjaklamber ehk Clippy

Eesti uueks It-ministriks saab Microsoft Wordist tuntuks saanud Kirjaklamber!
jagamist

Eesti saab esimese virtuaalministri: pikalt töötu olnud endisele tarkvarafirma Microsoft töötajale Kirjaklambrile tehti ettepanek asuda Eesti uueks IT-ministriks ja klamber võttis pakkumise vastu.

Tarkvaratootja Microsoft esitles Kirjaklambrit esimest korda aastal 1997 kui operatsioonisüsteem Windows 97 üks osa. Kirjaklamber töötas Microsoftis aastatel 1997-2001, mil ta lõpuks vallandati.

Elu pole Kirjaklambri jaoks olnud meelakkumine

Kirjaklambri elust peale 2001. aastat on teada väga vähe. Meieni jõudnud info kohaselt tegi ta lahkumishüvituseks saadud rahaga mitmeid vägagi kaheldava väärtusega kinnisvarainvesteeringuid just Baltimaades.

Näiteks kuulub Kirjaklambrile Raekoja torni tipus olev tuulelipp Vana Toomas, mis on üks Tallinna sümboleid. Samuti olevat ta investeerinud suure hulga raha Hiiumaal asuvasse Eiffeli torni ehitusse, sest arvas, et see tuleb originaaliga sama suur ehitis.

Aastal 2010 pani ajakiri Time Kirjaklambri maailma viiekümne halvima leiutise nimekirja, peale mida olevat Kirjaklamber laiema avalikkuse eest ära kadunud ning jooma hakanud.

Kirjaklambril on huvid ka Eestis – klambrile kuulub Vana-Toomas.

Värske tulemine just Eestis

Nüüd aga tunduvad asjad Kirjaklambri jaoks ülesmäge minevat.

„Pakkumine Eesti Vabariigi valitsuselt tuli mulle ootamatult aga just õigel ajal – olen viimasel ajal olnud üsna suitsidiaalne – mind on vihatud juba aastakümneid ja narritud kui kõige kasutumat tegelest üldse ajaloos,“ kirjeldab oma kurba saatust Kirjaklamber ise.

„Aga see on nüüd kõik minevik – Kirjaklamber, see olen siis mina, tõuseb veel tuhast! Seda ma luban teile,“ ütleb Kirjaklamber.

Plaanid on suured

„Microsoft Wordis assistendina töötatud aastad olid küll ühest küljest karmid aga eks elu õpetabki ja need on mind teinud ka tugevamaks,“ arvab klamber.

Klamber tööhoos – kui ta ministriks valitakse, hakkavad kõik riigiametnikud teda iga päev oma arvutiekraani nurgas nägema.

„Wordis polnud mul tegelikult erilisi võimalusi teha seda, mida mina tahtsin teha. Tööülesanded olid kõik ette kirjutatud ja mina pidin neid ainult järgima. Eesti uues valitsuses IT-ministrina aga on mulle lubatud anda täiesti vabad käed,“ selgitab klamber.

„Näiteks pean ma esimese tööülesandena selgitama välja teie selle e-valimiste süsteemi jama. Ma hakkasin naerma kui ma kuulsin, et te püüdsite panna mingi inimese seda asja uurima. Mina olen virtuaalne olend ja kes muu sobiks asja paremini ja sisulisemalt uurima kui mina?“ küsib klamber.

Kirjaklamber lubab poliitikasse mitte sekkuda

Küsimusele, et kas ta on kursis ka Eestis valitseva poliitilise turbulentsiga, vastas Kirjaklamber nii: „Teate, mind see poliitikajura ei huvita – mind kutsuti teie juurde tööd tegema ja seda ma ka kavatsen teha!“

Kirjaklamber esitatakse president Kersti Kaljulaidile kinnitamiseks sellel nädalal. Kui president ta ära kinnitab, saab Eesti esimese riigina maailmas endale virtuaalse ministri.

Seejärel installeeritakse Kirjaklamber igasse Eesti riigiametniku telefoni ja arvutisse, kus ta saab mugavalt suvalisel ajahetkel ekraaninurgast välja hüpata ja oma abi riigiteenistujatele pakkuda.

Hea lugeja! Mida arvad Sina sellest, et Eesti on esimene riik maailmas, kes saab endale virtuaalse ministri? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Sina oled juba selle paki, mida sa ei tellinud, pakiautomaadist ära toonud?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles