Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Endine siseminister Andres Anvelt avas omanimelise pesumaja

Andres Anvelt omanimelise pesumaja pesumasina ees laadimas järjekordset musta pesu laari masinasse.
jagamist

Aktiivsest poliitikast taandunud endine siseminister Andres Anvelt on siirdunud tööle erasektorisse – mees avas omanimelise pesumaja.

12.märts 2020

„Mõte pesumaja avamisest oli mul tegelikult juba ammu. Juba siis kui olin sotside ridades veel ja täitsin siseministri kohustusi. Mul lihtsalt viskas poliitika üle. Igal asjal on piir. Ma ütlen siiralt, et ma olen tundnud seda, et poliitika ei ole selline eriala, mis mind nii väga sisse kisub, või vähemalt mingil hetkel hakkab see tüütama,“ rääkis Anvelt.

Poliitikast lahkus mees kiiruga

„Mulle ei meeldinud teiste inimeste sõimamine, mulle ei meeldinud teiste inimeste laimamine ja tühja kisamine…aga musta pesu pesta, vot see on teine tera,“ ütles mees.

Kaks aastat tagasi, 20. novembri pärastlõunal jahmatas Andres Anvelt pressikonverentsil Eesti rahvast. Ta teatas, et astub tagasi siseministri kohalt ega kandideeri riigikogu valimistel. Anvelt olnuks sotside esinumber Ida-Virumaal.

Jaanuaris 2019 lahvatas skandaal, et mees võib olla seotud Venemaa musta raha peseva ettevõtja Anton Geriga, keda süüdistati Eesti ajaloo suurimas rahapesus.

Anvelt tööhoos: “Näe, mul see särk ka must juba, mis seljas oli. Parem pesen selle ka kohe puhtaks ära,”ütles mees muheledes ja särki seljast kiskudes ning masinasse pannes.

Pesu pesemine on kirg

„Nüüd on hea rahulik elada – teen tööd enda ja veel mõnede heaks ja pole mingit poliitilist virvarri ja kemplemist. Kõik on selge ja lihtne – mustad asjad tulevad sisse, paned masinasse, pesed puhtaks, annad kliendile puhtad asjad tagasi ja võtad tasu. Ei mingeid hämaraid tehinguid ega vassimist nagu poliitikas tihti oli,“ selgitab mees oma igapäevatöö tausta.

Vastates küsimusele, et mida pesumaja siis ka peseb, jäi endine poliitik napisõnaliseks: “Kõike seda, mis must on!”

Vastavatud pesumaja seinal ilutseb suur pilt, kus Anvelt poseerib pesumaja avamisüritusel koos äripartneritega.

Pesumaja juurde tuleb ka saun

„Lähitulevikus on plaan pesumaja kõrval avada ka väike saun, kus tõsisemad mehed saavad õhtuti koos käia õlle kõrval asju arutamas. Praegu teevad needsamad mehed neid kohtumisi veel Kalma saunas Kalamajas aga varsti loodan, et juba minu omas,“ rääkis Anvelt tulevikuplaanidest.

„Mina olen rahul – elu on praegu nagu lill ja veereb nagu hernes!“ lisas mees.

1 kommentaar

  • Hi.1000Ö1S

    14. märts 2019 - 21:33

    Aeg on raha. Aga, kui kiire on ja aega vähe, siis hästi pestud sula raha eest ei saa minevikku pesta. Minevik läheb sularaha pestes mustemaks, kui puhas üldse kunagi on olnud. St. sularaha on , virtuaalne raha, mis lahustub minevikupesu vees ja selle väljafiltreerimine on võtnud ja võtab pesumaja, tellija ja omaniku kogu allesjäänud aja niikuini. Lihtsam on kuulutada kohe välja valerahavabriku pankrott ja pesemise kulu kokkuhoida ning must raha sauna küttekuluna korstnasse kirjutada .nii, et pankrott raugeb. Las vihad kõnelevad, kui sandid saavad sauna mõnu nautida nii, et rikkad kadestavad enne, kui ahnena mineviku unustavad. Ropp on pesuvägilaste- sõim, töö ja jutt ning ale vale nutt .

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline ilm tuleb sel Jaanipäeval?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles