Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Indrek Tarand: hoopis Mart Helme lasi mind Suure-Lähtru mõisa ehitusrahadega üle!

Fotomeenutus: Indrek Tarand tegemas väikest haltuuraotsa Suure-Lähtru mõisas. Tagaplaanil mõisnik Mart Helme. (foto: kurat teab, kes)
jagamist

Eile lahvatas skandaal, kui restauraator Toivo Lepik väitis, et Moskva saatkonna renoveerimisega seotud hämarate tehingute taga olid nii toonane suursaadik Mart Helme kui ka välisministeeriumi kantsler Indrek Tarand. Täna väidab Tarand, et hoopis Helme lasi teda ehitusrahadega üle.

Aastaid on avalikkuses räägitud, kas kunagine Eesti suursaadik Moskvas Mart Helme lasi oma Suure-Lähtru mõisa Eesti Moskva saatkonna remondirahadega renoveerida. Renoveerimisfirma omanik Toivo Lepik väidab nüüd, et kahtlasi asjaajamisi oli hoonetega veelgi – toonane välisministeeriumi kantsler Indrek Tarand olevat saatkonna uue remondilepingu allkirja eest küsinud 200 000 krooni.

Tarand peab hoopis iseennast ohvriks

„See on kõik üks kuradi pullikaka, ma ütlen teile!“ põrutab Indrek Tarand kui talle helistame ja uurime, mismoodi oli tema seotud Moskva saatkonna ja Suure-Lähtru mõisa renoveerimisega.

„Tegelik ohver olen siin mina, mitte mingi restauraator Toivo või Mart Helme, mina olen ohver!“ jätkab Tarand.

„Pange nüüd oma suled valmis, sest ma räägin, mis tegelikult juhtus sel ajal. Olete valmis või?“ küsib Tarand. Ütleme, et oleme.

Indrek Tarandi sõnul oli just see pasun see, millega Mart Helme kutsus teda lõunasöögile. Kui Tarand kohale ilmus, peitis Helme pasuna ära ja väitis, et tema pole midagi kuulnud.

Tarand avaldab ennekuulmatu loo

„Olin tollal veel noor mees ja veri oli munades, nagu öeldakse. Töötasin välisministeeriumi kantslerina ja Mart Helme oli toona Moskvas suursaadik,“ meenutab Tarand.

„Meri oli meil mõlemal põlvini. Meri polnud meie ees põlvini loomulikult aga väljend on selline, et meil oli meri põlvini,“ täpsustab Tarand.

„Ühel hetkel hakkasime me renoveerima Eesti saatkonda seal ja umbes samal ajal ostis Mart (Mart Helme, toim.) ka Suure-Lähtru mõisa, mida hakkas remontima AS Tallinna Restauraator. Sama firma tegi remonti ka Eesti Moskva saatkonnas,“ meenutab Tarand.

Tarand tegi haltuurat

„Ühel hetkel helistas Mart mulle ja pakkus, et Suure-Lähtrus oleks pakkuda natuke lisatööd, põhimõtteliselt müüriladumist,“ sõnab Tarand täna.

„Toonane noor Eesti suutis pakkuda mulle ainult üsna vähe palka ja loomulikult olin ma nõus väikese haltuuraotsa vastu võtma. Aga siis hakkas kohe skeemitamine ja hämamine peale,“ märkis Tarand.

„Kord polnud Mart rahul müüriladumise kvaliteediga ja järgmise päeval jäi talle ette juba mingi muu asi. Juba siin sain ma aru, et midagi kahtlast on teoksil,“ selgitas Tarand.

„Lõpuks oligi nii, et sain töö tehtud ja mingit raha ma ei näinudki. Mart väitis, et olin teinud sitta tööd ja käigu ma sealt minema. Läksingi siis lönta-lönta ministeeriumisse tagasi,“ kommenteeris Tarand.

Kui uurisime Tarandilt väidete kohta, et justkui  tema oli see, kes kiitis heaks kahtlased tehingud ja küsis allkirja eest 200 000 krooni, vastas Tarand juba napisõnalisemalt:

“Sisejuurdlus leidis, et natuke olid mõned arved sassi läinud, kuna oli üks ja sama ehitaja. Osapooltel oli võimalus need ära klaarida nii, et ei kannatanud ei ettevõte ega riigieelarve,” lisas Tarand.

SEOTUD LOOD:

Kalle Pallingu viimaseks tööülesandeks jääb putukaks maskeerituna Suure-Lähtru mõisas Helme hirmutamine

FOTO! Jaak Madison on varemgi kutsumata ilmunud erapeole

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles