Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

JÄLLE KÄRPED? Nordica teatas täna, et kulude kokkuhoiuks lõpetatakse chemtrailide puistamine lennukitelt

Nordica lennukitelt varsti enam chemtraile ei puistata. (foto: Nordica)
jagamist

Eesti rahvuslik lennufirma Nordica teatas täna, et ettevõte lõpetab kõigilt oma lennukitelt keemiaradade ehk chemtrail-ide puistamise. Otsus tehti selleks, et ettevõtte kulusid kokku hoida.

Chemtrail ehk keemiarada on see valge triip, mida lennuki taga näha võib taevas. Ekslikult peetakse seda lennuki kondensjäljeks, mis väidetavalt tekkivat õhusõiduki lendamise käigus kui lennuki mootorist pärinev veeaur paiskub põlemisprotsessi käigus õhku. Loomulikult nii see pole.

Otsus ei tulnud Nordicale kergelt

„Tänane otsus ei tulnud meile kergelt, seda saame kinnitada. Nordica on aastaid kohusetundlikult keemiaradasid lennukitelt alla inimeste peale puistanud, kuid nüüd peame selle kahjuks ära lõpetama, sest meil lihtsalt ei jätku raha selleks enam,“ seisab Nordica tänahommikuses avalduses.

Keemiarada Eesti kohal. (foto: Ester Vaitmaa)

„Keemiaradade tegemiseks vajaliku aine tarnis meile seni Eesti riik ja meie pidime seda lihtsalt oma lennukikütusega segama ning siis lennukilt seda alla puistama. Nüüd on riik lennufirma omanikuna teinud otsuse, et rohkem keemilist ainet rahvusvahelistele lendudele juurde ei tellita ning meie lennukitelt seda ei Eestis ega mujal riikides enam alla ei puistata,“ sõnas Nordica esindaja avalduses.

Keemiaradadega hoitakse inimesi kontrolli all

Lihtsustatult öeldes on chemtrail või keemiarada universaalne lahendus, mida riigid kasutavad oma kodanike kontrolli all hoidmiseks. Põhivahendiks on keemilised ained, mille globaalse ning ka lokaalse laialijaotamise eest hoolitsevad lennufirmad.

Tulevikus enam taolist vaatepilti ei näe, kus Nordica lennuk tiirutab tunde Tallinna kohal ja puistab keemiarada alla linnaelanikele peale.

Skeem on rabavalt lihtne – ravimifirmad valmistavad kemikaale, kütusefirmad toimetavad need lennukitesse ja lennufirmad puistavad laiali.

Selleks ajaks kui aine taevast maa peale jõuab, on ta juba nähtamatu ja inimesed hingavad või söövad seda näiteks metsasaadustega sisse. Aine mõju on lihtne – sellega hoitakse riikliku kontrolli all inimeste mõistust ja iseseisvat mõtlemist.

Keemiaradade puistamist jätkatakse ainult siselendudel

„Eesti inimesed siiski muretsema ei pea – riik jätkab keemiaradade puistamist, kuid seda ainult siselendudel. Mõtlemist kontrollivaid aineid puistatakse endiselt edasi nii Tallinn-Tartu, Tallinn-Kuressaare kui ka Tallinn-Kärdla lendudelt,“ seisab avalduses.

Sealt on küll kohe-kohe palju head kraami taevast alla sadamas.

„Tavalise eestlase jaoks ei muutu seega midagi – keemiaradasid puistatakse endiselt edasi siselende opereerivate firmade poolt ja need, kes selle ainega kokku puutuvad, jäävad endiselt riigi kontrolli alla,“ kinnitatakse avalduses.

Lennufirma teatel lõpetatakse chemtrailide laotamine rahvusvahelisi lende tegevatelt lennukitelt hiljemalt aprillikuu lõpuks. Tänase otsusega hoiab rahvuslik lennufirma aastas kokku miljoneid eurosid.

Nordica (Aktsiaselts Nordic Aviation Group) on Eesti rahvuslik lennufirma, mille kodulennujaamaks on Lennart Meri Tallinna lennujaam. LOT Polish Airlinesi platvormil teenindatakse lende 14 sihtkohta. Nordica ja LOT Polish Airlines ühisettevõte Regional Jet OÜ pakub lennuteenuseid kokku 18 lennukiga nii Nordicale, LOT-ile, SAS-ile ja teenindab samuti mitmeid liine erinevate riikide kohalike omavalitsuste tellimusel ning pakub ka tšarterlennu teenuseid.

Nordic Aviation Group (NAG) ettevõtte omanik on 100% Eesti Vabariik, Regional JEt OÜ omanikeks on 51% NAG ja 49% LOT.

Hea lugeja! Kas Sa oled rahvusliku lennufirma otsusega rahul? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

SEOTUD LOOD: Pankrot pole enam kaugel? Nordica kärbib oma tiibu ja siseneb hoopis bussiärisse

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (4)

 • Erkki

  24. apr. 2019 - 12:48

  Mina ilmselgelt ei ole rahul. Äkki pärast seda, kui mõjutusvahendid ära kaovad, ei valigi ma enam EKREt? :O

  Vasta
 • ulla

  24. apr. 2019 - 19:58

  Tore on seda juttu absurdseks keerata aga tegelikult võiks selgitada miks osades tiikides baariumi ja naatriumi sisaldus niivõrd kõrge on peale sellist “triibulist” taevast. Laboris testitud proovid.

  Vasta
 • rauno

  24. apr. 2019 - 22:05

  kust kohast antud info pärineb?

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles