Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Pankrot pole enam kaugel? Nordica kärbib oma tiibu ja siseneb hoopis bussiärisse

Sellised futubussid hakkavad vurama mööda Eesti kiirteid juba üsna pea.
jagamist

13.juuli 2019

Alles eelmisel aastal tõmbas rahvuslik lennufirma Nordica liinivõrku oluliselt kokku. Nüüd teatas lennufirma, et sulgeb lõplikult kõik oma lennuliinid ja hakkab hoopis pakkuma konkurentsi Eesti-sisestel bussiliinidel.

„No olgem ausad, me pole kunagi mingi õige lennufirma olnudki – lennud hilinesid pidevalt või ei läinud väljagi, lennukid olid rohkem garaažhi all remondis kui lennus ja tegelikult olime me Poola lennufirma LOT käpiknukud,“ ütles Ärilehele Nordica liinivõrgu ärijuht Märt Sibrik.

Geniaalse äriidee otsa komistati juhuslikult

„Otsus siseneda bussiärisse tuli tegelikult üsna lihtsalt. Olime üks õhtu jälle garaažhis lennuki all remonti tegemas kui üks tiib kukkus lennukilt küljest ära. Alguses ehmatasime ära, et mis ja kuidas see nüüd juhtuda sai. Aga siis ütles üks remondimeestest naljatades, et nüüd näeb lennuk välja nagu futubuss,“ meenutas Sibrik.

„Ja sealt me enam tagasi ei vaadanudki – võtsime kõigilt oma lennukitelt tiivad küljest, monteerisime bussirattad alla ja voila, ideaalsed bussid olidki olemas. Edasine oli juba dela tehniki – panna paika bussiliinid, pilootide ümberõpe ja ajad jne,“ selgitas Sibrik.

Futubuss mahutab poole rohkem reisijaid kui tavaline buss. Kuid kõik muu on sama pask nagu lennukis – meelelahutust pole ja stjujardessid ehk futubussisaatjad on väga kurja näoga.

Futubuss mahutab poole rohkem reisijaid

„Kui tavaline reisibuss võtab peale seal kuskil 50 reisijat, siis meie omasse mahub olenevalt lennukikere tüübist lausa kuni 90 reisijat. Me oleme siiamaani hämmingus, et kuidas me, kurat, varem selle peale juba ei tulnud – lendamine on megamõttetu ja kallis, bussireisidega saame ikka korraliku raha kokku ajada ja hoida samas kulud madalal,“ sõnas ta.

Nordica futulennukbussid hakkavad sõitma liinidel Tallinn-Tartu, Tallinn-Pärnu ning Tallinn-Narva.

„Hetkel on veel see jama, et me päris täispikalt neid sõita liine ei saa, sest meie lennukbussid lihtsalt ei mahu ära tavalisele maanteele. Seega oleme korraldanud asjad praegu nii, et inimesed istuvad Tallinnas meie lennukbussi, sõidavad vastava kiirtee lõppu ja sealt edasi istuvad nad ümber tavalisse bussi, mis viib nad siis sihtkohta,“ märkis Sibrits.

„Aga kui tulevikus ehitatakse kiirteed täielikult valmis, siis saame ka meie pakkuda täispikkuses sõitu sihtkohta,“ ütles Sibrits lootusrikkalt.

Ansip ja Parts on kõiges süüdi

Nordica alustas tegevust 2015. aasta novembris pärast seda, kui Euroopa Komisjoni otsusest tingitult kuulutati välja Estonian Airi pankrot, milles absoluutselt kõik inimesed süüdistavad Andrus Ansipit ja Juhan Partsi, kes peale seda põgenesid aastateks Euroopa Liidu masinavärki peitu.

Hea Lugejakirja lugeja – mida arvad sina riikliku lennufirma värskest plaanist hakata hoopis bussireise pakkuma ning kas sina oleksid valmis seda teenust kasutama? Anna loo all kommentaarides märku.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles