Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Jumal maruvihane, sest Rahandusministeerium ei aktsepteeri teda kirikurahade tegeliku kasusaajana

Jah, Jumal on valge vana mees habemega ja praegu on ta väga kuri Rahandusministeeriumi peale.
jagamist

Selgus põhjus, miks eilne kevade esimese päeva päikesepaiste kadus sama kiiresti kui tuli – Jumal sai teada, et Rahandusministeerium ei usu, et tema on kirikule annetatavate rahade tegelik kasusaaja.

Rahandusministeerium teatas eile, et ei pea võimalikuks vabastada mittetulundusühinguid äriregistrile tegelike kasusaajate andmete esitamise kohustusest ning seetõttu peavad vastavad andmed esitama ka usulised ühendused. Seda kirik ka tegi, kuid Rahandusministeeriumit nende vastus ei rahuldanud.

Jumala väljavihastamine sai alguse juba varem

Nimelt pöördus Eesti Kirikute Nõukogu valitsuse poole palvega, et kas ja millises ulatuses peavad usulised ühendused ja mittetulundusühingud rakendama rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seadust. Jumal vihastas juba selle peale, et palvetes pöörduti valitsuse, mitte tema poole, kuid veel ei sekkunud.

Eesti Kirikute Nõukogu ütles oma palves valitsusele,  et usulistes ühendustes ja mittetulundusühingutes on olemuslikult täiesti vale käsitleda juhatuse liikmeid kui «kasusaajaid».

Selles majas, kus tegutseb ka Rahandusministeerium ja mis näeb välja nagu kirik, Jumalat siiski ei usuta.

Rahandusministeerium selgitas kirikule saadetud vastuses, et rahapesuvastane direktiiv nõuab riikidelt tegelike kasusaajate info kogumist ja keskses registris avalikustamist kõigi juriidiliste isikute kohta sõltumata nende tüübist ega võimalda seega mittetulundusühingutele ja sihtasutustele erandi kehtestamist.

Kirik esitas tegelikuks kasusaajaks Jumala

Seepeale esitas kirik Rahandusministeeriumile avalduse, kus märkis kirikule annetatava raha tegelikuks kasusaajaks Jumala. Rahandusministeerium aga ei jäänud seda uskuma, vihastades nii Jumala lõplikult välja.

Samas möönis ministeerium, et termin «tegelik kasusaaja» on tavakasutuses uus ning võib tekitada vääritimõistmist olukorras, kus see tähistab inimest, kes kontrollib MTÜ või sihtasutuse tegevust, selle eest varalist kasu saamata. Seetõttu püüab rahandusministeerium väljatöötamisel oleva rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seaduse muutmise käigus termini definitsiooni selgemaks muuta, et tulevikus võiksid ka inimeste peas väljamõeldud karakterid olla tegelike kasusaajate nimekirjas.

Jumalat Rahandusministeeriumi möönmised ja planeeritavad seaduse muutmised siiski ei huvitanud ja karistuseks saatis ta kevade esimesel päeval Eesti kohale murepilved.

“Ja kui see jama veel jätkub seal, siis muudan ma kogu teie ministeeriumi ümbruses tegutsevate veinipoodide veini veeks!” ähvardas Jumal täna.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles