Tea Varrak teatas täna ootamatult, et astub haridus- ja teadusministeeriumi kantsleri ametikohalt tagasi. Varrak peab ametist lahkudes tagastama riigile ka oma ametiparuka.
Täna õhtul kell üheksa edastas Tea Varrak ministeeriumi töötajatele kirja, milles selgitas tagasiastumise põhjuseid. Varrakut ja tema juhtimisstiili on viimastel päevadel meedias teravalt kritiseerinud tema endised alluvad ministeeriumist.
Jõud tuli juustest
Avalikkusele on väheteada fakt, et Varrak sai 2006.aastal ametist lahkuvalt president Arnold Rüütlit tehtud töö tunnustuseks kõrgete riigiametnike Püha Graali – lõvilakka meenutava kantsleriparuka, mis annab selle kandjale täieliku ülemvõimu oma alluvate üle.
„Mõnikord tuleb langetada ka otsuseid, mis ei ole meeldivad. Tegin ministrile ettepaneku mind tagasi kutsuda Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsleri kohalt ja annan tagasi ka mulle superülemvõimu andnud paruka. Kui piip on läinud, siis mingu ka prillid,“ ütles Varrak, keda võimsa kantsleriparuka tõttu kutsuti ministeeriumiseinte vahel ka hellitavalt Leegikeseks.
Oma edasisi plaane Varrak veel öelda ei osanud. “Ilmselt hakkan hommikuti palju ühistranspordiga mööda linna ringi kolistama nagu kõik teisedki minuealised,” pakkus ta.
Haridusminister Mailis Repsi sõnul pole ministeerium veel otsust teinud, mida Varrakust maha jääva ametiparukaga peale hakata.
Selline kena soe väike tore tädike näeb Tea Varrak välja nüüd kui haridusametnikke aastaid hirmu alla hoidnud kantsleriparukas on riigile tagastatud.
Parukas naelutatakse nõrkade riigiametnike motiveerimiseks ministeeriumi uksele
„Üks mõte on naelutada see ministeeriumi välisuksele, et kõik need nõrgad haridusametnikud, kes meil täna on, ei unustaks kunagi ära seda karmi käega tädi, kes nende juht pikki aastaid oli. Kui Tea parukas on esimene asi, mida nad tööle jõudes näevad, siis see peaks olema piisav motivatsioon neile, et nad igapäevaselt pingutaks ja täidaks oma tubli tööga meie riigi seatud eesmärke ja sihte,“ märkis Reps.
Tea Varrak (sündinud 15. veebruaril 1960) on endine Tallinna Tehnikaülikooli prorektor ja Eesti riigiametnik. 5. septembrist 2005 kuni 26. jaanuarini 2006 oli ta rahandusministeeriumi abiminister, 27. jaanuarist 2006 26. jaanuarini 2011 rahandusministeeriumi kantsler. Alates 27. märtsist 2017 kuni tänaseni oli ta Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler.
Kõigi poolt kardetud kantsleriparukas oli aktiivses ametis 14.veebruarist 2006 kuni tänaseni.
Ise
19. dets. 2018 - 23:43Võimuparukas rikub ka kõige puhtama hingega kandja ära. Seda parukat rahuldab vaid täielik võim. Ma tunnen kurjuse jõudu tugevnemas, see ihaldab oma võimuparukat. Me peame selle hävitama enne kui on hilja.
VD
21. dets. 2018 - 11:28Kes on võimuparukat kandnud ja kes on võimupirukat söönud, need elavad igavesti Toompea alustes kuldsetes saalides, mida kaunistavad iidsete eestlaste punutud pühad vaibad. Kahjuks varastasid Eestimaad rüüstanud NKVD väeosad meie iidse Võimupuraka, mis andis kõigile eestlastest vanematele esimese öö õiguse. Sestap eesti rahva iive ongi nii kängu jäänud. Kuulu järgi kinkinud Hrushtsov selle Nigeeria valitsejale ning et Võimupurakas seal usinasti kasutuses on, seda näitab et Aafrikasse enam kõik nigeerlased ära ei mahu.