Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

KEHAKEELEEKSPERT: mulle tundub, et tegemist on tärkava sõprusega

Pildilt õhkuv soojus ja sõbralikkus on kaugele tunda. (foto: Scanpix)
jagamist

Läti tunnustatud kehakeeleeksperdi Edgars Balodise hinnangul on Raimond Kaljulaidi ja Ruuben Kaalepi riigikogus ühes pingis koos istumise näol tegemist tärkava ja lootustandva sõprussuhte algusega.

Diskleimer: Kaljulaidi ja Kaalepi koos istumise hindamiseks ei saanud me kasutada ühegi Eestis tegutseva kehakeeleeksperdi arvamust, sest see oleks võinud olla kallutatud. Seetõttu kutsusime ruttu appi taas juhuslikult Tallinnas visiidil oleva Läti äärmiselt tunnustatud ja armastatud kehakeeleeksperdi Edgars Balodise, kes on oma hinnangutega puusse pannud peamiselt oma kodumaal Lätis.

Asja juurde…

Istume Edgarsiga ühes Tallinna vanalinna kohvikus teleka ees ja siinsamas, paarisaja meetri kaugusel toimub riigikogu avaistung. Kõigepealt küsime mehelt, kas ta tunneb neid mehi telekas?

„Ei, kahjuks ei tunne. Aga esmapilgul tundub, et tegemist on kenade meesterahvastega –raha neil mõlemal ilmselgelt on, sest paistavad pestud ja klanitud,“ märgib Edgars. „Aga loomulikult ei ole nad nii ilusad kui on meie Läti mehed, no ei saa keegi Läti meeste vastu!“

Rahustame Edgarsit ja palume mehel selgitada meile, millest pajatab meeste kehakeel.

„Olles nüüd neid mõned minutid jälginud, jääb mulle mulje, ja ma ütlen seda ainult puhtalt kehakeele järgi, sest selles olen ma ekspert, et nende meeste vahel on tärganud või on tärkamas sügav sõprussuhe. Kindlasti ei ole nad vanad tuttavad, sest muidu vaataksid nad telefonis meeme või mõnda Youtube videot. Ma arvan, et ma ei eksi kui ütlen, et tegemist on kahe mehega, keda ühendavad ilmselt üks ja seesama maailmavaade ja väärtused,“ paiskab Edgars välja esmamuljed.

Me ei ütle midagi, palume tal jätkata.

„Minu arvamus põhineb selle põhjal, mida ma sarnastest situatsioonides varemgi näinud olen. Vasakpoolne meesterahvas on avatuma kehakeelega aga tundub samal ajal nagu ikka ka pinges olevat. Parempoolne meesterahvas on kindlasti rohkem nö lukus kehakeelega, sest peidab oma käsi laua alla. Selle põhjalt võin julgelt väita, et mõlemad tunnevad pisut ebamugavust, sest kuigi tahe sõbraks saada on, siis ei oska kumbki jutulõnga veeretama hakata,“ ütleb Edgars.

Seda näeme me ise ka

Ütleme Edgarsile, et sellest saame me ise ka aru. Mees solvub, kuid kogub end kiiresti. Palume Edgarsil selgitada, millest mehed vaikivad ja mis saab edasi.

„Mina arvan, et juhuslikult nad kokku sattunud seal pole. Ilmselt on nii üks kui teine pool näinud vaeva, et nad kokku istuma pandaks. Seda muidugi kumbki eraldi enne seda istumist. Vaikivad nad sellest, kuidas nad suurteks sõpradeks võiksid saada. Ma olen enam kui kindel, et nii noored mehed hoiavad end mõlemad ka tagasi, et mitte vaimustunult neid nuppe ja asju seal enda ees näppida. Poistele ikka meeldivad igasugused nupud ja juhtmed ja asjad, mida saab kiskuda ja näppida. Ehk on keegi vanematest neid keelanud seda teha?“ mõtiskleb ekspert.

„Arvestades kohtumise senist kulgu ja seda, kuidas mehed end üleval peavad, pakun ma, et siin võib asi veel susisema hakata,“ sõnab kehakeeleekspert.

Lähme juba sisu juurde, Edgars!

„Vaadates, kuidas vasakpoolne istub nii sirge seljaga ja käed risti rinnal, saates teisele selge signaali, et ma tahan sinu sõber olla ja vaadates seda, kuidas parempoolne istub selg küürus ja käed jalgade vahel nagu ta tahaks kohe leida uusi sõpru, tundub mulle, et hiljemalt täna õhtuks on nad juba suured sõbrad,“ prahvatab Edgars lõpuks.

Näitame Edgarsile ühte pilti samalt sündmuselt veel ning palume ka seda kommenteerida.

Juba ajaloost on teada, et see käemärk tähendab, et toit on mage ja vajab tsipakene, nii näpuotsatäis soola.

„No siin on juba selgelt näha, et see parempoolne mees ei istu enam seal pingis ja on ilmselt ruumis teises kohas aga ta saadab selge signaali oma pinginaabrile, et minu poolt on roheline tuli sõpruseks. Samas olen ma Lätis ka varem eksinud ja igaks juhuks ütlen ka ära, et tegemist võib olla ka rahvusvahelise märgiga, kus antud isik pildilt soovib lihtsalt toidule soola tsipakene juurde,“ arvab Edgars.

Ühel hetkel ülekanne telekast lõpeb ja selgitame Edgarsile, kes olid need mehed ja mis olukorras nad hetkel Eesti poliitikas on.

„No ma ju ütlesin, et tegemist on tärkava sõprusega,“ on Edgars õnnelik, et elus kordki tal täppi läks.

1 kommentaar

  • Eve Viidalepp

    5. apr. 2019 - 01:02

    Need kaks noormeest on revolutsionäärid. Kui nad taipaksid, et nende sõprus elus on väga vajalik, siis nad oleksid vastastikku oma mõtete ja hoiakute pärast ka huvitavad ja kasulikud, õpiksid kuulama teist ja mõistma et ilmas ei ole ainult üks tõde ja kuidas õppida teineteist austama, jättes vahel oma ego ja tulisuse kõrvale, kaks noort võiksid teinetist täiendada ja õpiksid elust ja poliitikast kiiremini kui üksi olles või omade seas tuiates.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Koalitsiooniläbirääkimised on kestnud juba nädalaid - millal uus valitsus paika saab?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles