Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Keskerakond: Põhja-Tallinna linnaosavanema Järvelaiu rahaasju hakkab uurima Kalev Kallo

Kalev Kallo hakkab Keskerakonna liikmete üle järelevalvet teostama.
jagamist

Keskerakond andis teada, et nad võtavad keskerakondlasest Põhja-Tallinna linnaosavanema Peeter Järvelaiu ametivõimu kuritarvitamist peaaegu tõsiselt ning on seetõttu algatanud ka sisejuurdluse, mida hakkab juhtima kriminaalkorras karistatud Kalev Kallo.

Eile teatas Keskerakond, et nad ei viska kriminaalkorras karistatud Kalev Kallot erakonnast välja, sest tegemist on erakonna asutajaliikmega, kellele teatavasti ei kehti ei Eesti vabariigi seadused ega ka mingid ühiskondlikud eetika- või moraalinormid.

Nüüd on leitud Kallole erakonna sees ka sobiv töö – ta hakkab, vähemalt näiliselt, teostama järelevalvet erakonna liikmete korruptiivse tegevuse üle.

Muudatused tingis vajadus

Keskerakonna juhatus andis teada, et pärast eelmise valitsuse lagunemist oli neil kindel plaan korruptsiooniga tegelemine tõepoolest ka lõpetada, kuid siis saadi uuesti võimule ja see plaan maeti taas maha.

„Kui jaanuaris lagunes meie, EKRE ja Isamaa valitsus, siis loomulikult oli meil hirm nahas, et nüüd aetakse meid võimu juurest ära ja katkevad erakonna aastaid ülesehitatud nn toitumisahelad,“ meenutab Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid.

„Hirm oli lausa nii suur, et kutsusime punti kõrge politseametniku Kristian Jaani, kes pidi andma avalikkusele selge sõnumi – Keskerakond tegeleb korruptsiooniga. Ja uskuge või mitte, oligi inimesi, kes seda uskuma jäid,“ naeris Karilaid.

„Õnneks läks kõik teistmoodi, saime taas võimule ja saime jätkata ka oma vanade sisseharjunud käitumismallidega.“

Kalev Kallo hakkab nüüd uurima, kas Peeter Järvelaid on kaamel või mitte.

Paremat valikut annab otsida

Karilaiu sõnul on Keskerakonna vanade käitumismallide jätkumise tõestuseks kasvõi Põhja-Tallinna linnaosavalitsuses toimunud ametiauto kasutamise kahtlustus erakondliku propaganda tegemiseks.

„Kui Eestile on kombeks üks president korraga, siis Keskerakonnale on kombeks mitu korruptsiooniasja korraga,“ märkis Karilaid.

„Kuna Keskerakond on võimul, siis sisuliselt meil nende korruptsiooniasjadega tegeleda pole vaja. Küll aga on vaja sellega tegeleda näiliselt ja ma ei tea selleks paremat viisi, kui panna Keskerakonna liikmete üle järelevalvet teostama Kalev Kallo, kes ise on kriminaalkorras süüdi mõistetud,“ sõnas ta.

„Kalev Kallo on on Keskerakonna asutajaliikmena erakonna töösse ja arengusse väga palju panustanud ning usume, et ta panustab sama palju ka nüüd erakonna liikmete näilisse järelevalvesse,“ põhjendas Karilaid Kallo valimist sisejuurdluse juhiks.

SEOTUD LOOD:

“Keskerakond pole kohtuotsusega rahul: me ei suuda poolteist aastat uut kuritegu sooritamata olla”

“Keskerakond: oleme Porto Franco korruptsioonist õppinud ja soovime sellegi nüüd seljataha jätta”

“Keskerakond: me pole veel otsustanud, millisele soojale kohale Kalev Kallo panna”

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles