Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Keskkonnaminister Tõnis Mölder valis RMK nõukogu uueks juhiks mootorsae

jagamist

Alles selle aasta mai lõpus RMK nõukogu juhiks saanud Randel Länts vabastati ootamatult ametist ning tema asemel sai ametisse mootorsaag Husqvarna 246. Keskkonnaminister Tõnis Mölderi sõnul peab mootorsaag oma uues ametis ise huvide konflikti vältima.

13. september 2021

Tõnis Mölderi sõnul ei esindanud Randel Länts metsatöösturite huve piisavalt ning seetõttu tuli valida ametisse uus nõukogu esimees.

Huvide konflikt?

Mitrmed huvigrupid, nagu näiteks korrputsioonivastased, soovitavad mootorsael oma raieäri varna riputada, minister seda siiski vajalikuks ei pea.

Mootorsaag Husqvarna 246 ütles, et RMK nõukogu esimehe ametikohal pole tema raietööga mingit seost.

Mootorsaag Husqvarna 246 kandidatuuri valitsuse ette toonud keskerakondlasest keskkonnaminister Tõnis Mölder ei näe probleemi: pole põhjust, miks värske nõukogu juht peaks oma senise raietöö maha jätma.

„Minu nõuanne [mootorsaele] oli väga selge: et ta tõmbaks piiri vahele. Et ei tekiks huvide konflikti, RMK-ga seostatavaid ettevõtteid,” lausus minister ja tõi näiteks kõiksuguseid ärimehi. „Ma küll ei tea, et nad oleks oma tegevusest taandunud, kui nad nõukokku kuuluvad.”

Kogemus loeb

Aga miks just mootorsaag Husqvarna 246? Ka keskkonnaminister Tõnis Mölder tunnistas, et RMK nõukogu etteotsa oli teisigi kandidaate.

„Mootorsael Husqvarna 246 on päris mitu head omadust, mis sobivad riigiettevõttega kokku,” põhjendas minister ja nimetas neist kolm.

RMK nõukogu uus esimees mootorsaag Husqvarna 246.

Esiteks on mootorsaag tuntud, kui töökindel ning usaldusväärne, kes saab oma tööga hakkama ka kõige raskemates tingimustes. Kolmandaks märkis Mölder, et ta otsiski metsakogemusega kandidaati.

Nii saag kui ka minister kinnitasid, et on omavahel korduvalt metsapoliitikat arutanud ja nende ettekujutus langes kokku.

Terviklik terav nägemus

Peale selle on mootorsael ministri hinnangul „metsatemaatikale terviklik nägemus”. Mölder selgitas: „RMK tegevus peab muutuma. Rohkem peab olema kuulda mootori tööd ja vähem looduskaitsjate ja lindude/loomade kisa.”

Nii mootorsaag Husqvarna kui ka minister kinnitasid, et on omavahel korduvalt metsapoliitikat arutanud ja nende ettekujutus langes kokku. Ent miks hakkavad minister ja mootorsaag heast peast metsapoliitikast vestlema? „Oleme Möldriga aastaid tuttavad,” lausus mootorsaag Husqvarna 246.

„Oleme poliitiliselt väga palju kokku puutunud. Aga sõber, tuttav – pigem ei,” ütles Mölder.

Keskkonnaminister Tõnis Mölderi sõnul tegi ta valitsuse ka ettepaneku, et mootorsae keti teravuse, õli-ning kütusetaseme kontrolli ning muude hooldustööde eest määrataks vastutavaks suuremahulises korruptsiooniasjas kahtlustuse saanud Keskerakonna endine peasekretär ning praegune RMK nõukogu liige Mihhail Korb.

SEOTUD LOOD:

Keskkonnaminister Tõnis Mölder loobus varvastest, et vähendada oma ökoloogilist jalajälge

FOTO! Keskkonnaministeerium alustas PR-kampaaniaga: „Suurtehas – planeedipäästja“

Toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist! Kliki siia ja pane õlg alla!

Kommentaarid (2)

 • Aga

  8. juuni 2021 - 08:54

  Mootorsaega ei saagi ju raiuda – harvesteriga ei saa samuti mitte! Kirvega raiutakse 😉 Niisiis on metsaraiega kõik korras! Ei raiuta ja kõik!

  Vasta
 • Tapeedimuster

  8. juuni 2021 - 14:32

  Mootorsaag sobib selle koha peale hästi. Esiteks ei oska ta langetatud puid kokku arvutada ja jõriseb igast keskkonnaaktivistist kõvemini.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles