Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Kiivalt hoitud saladus avalik: selgus põhjus, miks teleportatsioon veel kõigile kättesaadav pole

Teleportatsioon ei jõua tavaliste inimesteni veel niipea, sest selle kasutamine võib olla suurte tagajärgedega.
jagamist

Teleportatsioon on inimesi paelunud aastakümneid kui mitte kauem – võimalus liikuda ühest kohast hetkega teise on seni kuulunud ulmevaldkonda. Kuid nüüd tuleb välja, et see võimalus on olnud olemas juba tükk aega, kuid selle kättesaadavus tavalisele inimesele on takerdunud ühe kindla põhjuse taha.

Religioosses, okultistlikus ja esoteerilises kirjanduses tähendab teleportatsioon inimese või eseme hetkelist liikumist ühest kohast teise üleloomulikul või paranormaalsel viisil.

Hiina teadlased olid esimesed

Kõige esimesena teleporteerisid elus inimese Hiina teadlased. Seda tehti küll laboritingimustes ja mitte eriti pika maa taha, kuid katse läbiti edukalt.

„Jah, see vastab tõele – suutsime liigutada inimese ühest ruumist teise ilma igasuguste komplikatsioonideta. See hetk oli murranguline mitte ainult meile, vaid tegelikult kogu maailma reisimise tulevikule,“ selgitas Hiina teadlaste uurimisrühma juht Sehun Wang.

„Te ei kujuta isegi ette, milline pidu meil laboris lahti läks – aastakümned uurimistööd ja lõpuks tasus see kõik ära. Terve labor hõiskas ja rõõmustas,“ meenutas Wang 2001. aasta novembris tehtud katset.

Üks mees joob kiirustades õlut, et mitte vahel jääda, teine piilub hirmunult pidevalt üle oma õla, et ega naist lähedal pole.

Pidu sai kahjuks kiire lõpu

„Keset kogu seda pidutsemist ja rõõmustamist mainis järsku üks minu kolleegidest täiesti juhuslikult ja huumoriga, et nüüd saab tema naine siis tulla teda õhtuti baari kontrollima kui tahab,“ rääkis Wang.

„Pidu laboris lõppes nagu noaga lõigatult – kõik olid täiesti šokis ja hämmelduses! Mitte keegi meie uurimisrühma liikmetest polnud selle peale isegi tulnud!“ meenutab Wang juhtunut pisarsilmil.

Wangi sõnul võttis laboris maad võttis must meeleolu ja osad rühmaliikmed hakkasid aastatega ülesehitatud seadmeid demonteerima.

„See oli kaos, täielik kaos. Osad lalisesid enda ette põrandal maas, keegi tahtis terve labori põlema panna,“ märkis mees.

Lepiti kokku, et asi maetakse kalevi alla

„Õnneks suutsime end kiiresti kokku võtta toona ja tegime otsuse, et vähemalt lähemas tulevikus me teleporteerumise võimalust avalikuks ei tee. Olime surmkindlad, et kui meie suutsime sellele välja mõelda taolise kasutamisviisi, siis suudavad seda ka miljonid naised üle maailma. Mõte miljonitest meie peale ülikurjadest meestest pani meid liigutama ja otsustama, et meie seda tuld enda peale ei võta,“ sõnas Wang.

„Edasi läks juba lihtsamalt – seadmed võtsime lahti, joonised peitsime seifi ja välja sai mõeldud rida põhjendusi, miks teleportatsioon ikkagi lähemas tulevikus võimalik pole,“ selgitas Wang.

Küsimusele, et miks see info siis nüüd avalikustatakse, vastas uurimisrühma juht Wang nii: „Eks aastatega sai selgeks, et tegelikult pole eriti vahet, kas see seade on olemas või mitte – naised ilmuvad ka ilma selleta nagu maa alt välja kui üritad sõpradega baaris rahulikult õlut juua,“ sõnas mees.

LOE KA:

Austria teadlased tegid selgeks, miks inimesed tänapäeval nii kergesti solvuvad

Uuring paljastab: karusselle armastavatest lastest saavad tõenäoliselt narkomaanid ja joodikud

 

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles