Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

„Kodutunde” saade keskendub edaspidi ainult rikaste eestlaste kodude remontimisele

Edaspidi "Kodutunne" mingeid lobudikke ei remondi, vaid appi minnakse hädas rikkuritele.
jagamist

Kanal 2 saade “Kodutunne” andis teada, et lõpetab aastaid kestnud diskrimineerimise ja hakkab edaspidi remontima ainult jõukate eestlaste kodusid. Vaesem pool Eestist on oma normi juba küllaga kätte saanud, ütlevad saatetegijad.

“Kodutunne” on puudust kannatavatele Eestimaa peredele pakkunud abi juba 19 hooaega, nüüd taoline ühele poole viltu aitamine lõpeb.

Ka rikastel koorub värv seintelt maha

„Kõik ju teavad ütlust, et ka rikkad nutavad,“ ütleb „Kodutunde“ saate produtsent Kristi Loigo.

„Sama kehtib ju ka kõige muu kohta – ka rikastel koorub värv seintelt maha ja väsivad Ferrarisid peitvad garaažiuksed,“ selgitab naine.

„Me oleme juba aastaid aidanud Eestimaa vaeseid aga täiesti tähelepanuta on jäänud meie riigi rikkam pool. Edaspidi püüamegi nüüd neile appi rutata, et mitte keegi siin ühiskonnas ei tunneks end kõrvalejäetuna,“ ütleb Loigo.

Vaeste sektsiooni aitamisel jäi viimaseks projektiks produtsent Kristi Loigo sõnul tema enda tädi aitamine, kus tädi sai endale ilusa vannitoa, sooja vee ja korraliku elektrisüsteemi. „Ei midagi nii luksuslikku nagu hakkab olema meie rikaste eestlaste aitamise saadetes.“

“Kodutunde” saade tõttab nüüd appi rikaste eestlaste kodude remontimisele ja korrashoiule nii siin kui sealpool piiri – abi võib igal pool vaja minna.

Esimene projekt juba olemas

Nüüd keskendub „Kodutunne“ aga jõukamale poolele ehk appi minnakse esimesele Eestile. Kristi Loigo selgitab “Kodutundesse” pääsemise kriteeriume ning osaliste valimise protsessi.

“Kõik algab sellest, et “Kodutunde” postkasti laekub mõne rikka eestlase kiri, mis köidab saatemeeskonna tähelepanu. Kindlasti aitab kaasa see, kui kirjal on näiteks perekonna pitser, kiri on kirjutatud kullavärviga ja kena kalligraafiaga,“ selgitab Loigo.

„Edasi kontrollime tema nime vastu Äripäeva koostatud „Eesti rikaste edetabelit“ ning kui meile kirjutanu on seal nimekirjas, siis me ka appi läheme,“ lubab Loigo.

Rikaste remondid pisut kallimad

Kui varem varieerus ühe saate ehituse maksumus  5000st 45 000 euroni, siis nüüd enam taoliste sandikopikatega hakkama ei saada.

„Oleme arvestanud, et ühe rikkuri maja värskendusremont võiks jääda sinna kuskile 500 000 ja 10 miljoni euro vahele, oleneb muidugi hoone suurusest ja seisukorrast,“ lisab Loigo.

„Inimesed väsisid natuke ära ka juba kogu sellest kurvast vaatepildist – hallid näod ja puseriti hammastega lemmikloomad. Olen kindel, et inimestel silm lausa puhkab uutel osalejatel– säravvalged hambad, eluterve jume ja toitu täis külmkapp. Mis seal on mittemeeldida?“

Kanal 2 pisarakiskuja-saate “Kodutunne, rikkurite eri“ jõuab teleeetrisse juba järgmise aasta alguses.

Hea lugeja! Mida arvad Sina sellest, et „Kodutunde“ saade lõpuks ometi rikaste diskrimineerimise lõpetab ja neid aitama asub? On õige asi, onju? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides.

 

SEOTUD LOOD:

Pettunud tööotsija: mulle öeldi, et kuna ma pole paks, siis ma ei sobi „Kodutunde“ saatesse

„Ma ainult siit natuke pahteldan,“ ütles kohalik mees enne nelja aasta pikkuseks venivat remonti

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (6)

 • esi

  16. nov. 2019 - 14:46

  mita v.ttu

  Vasta
 • Ilme Feldman.

  18. nov. 2019 - 11:06

  Öige.Kuidas vaene-rikas saab ferrariga söita,kui garaazi uksed roostes ja ei käi lahti ja värv ka luitunud.Rääkimata majast.Basseinide osas peate ehk lisakoolitust vötma,aga noh see ka teile kökimöki ju.:D :D.P.S.Olete lahedad.

  Vasta
 • Matilda Pärituul

  18. dets. 2019 - 20:24

  Vau! Väga tore algatus. Kas Kodutunde saate saab tellida ka välismaale, mul on Hispaanias üks mees, kelle villa vajaks remonti. Pärast oleks ju ilusam.

  Vasta
 • Eno

  22. juuli 2020 - 19:09

  See ju selline lugu, et väärib “kuldsuu” eripreemia 😂

  Vasta
 • Helgi

  14. sept. 2020 - 10:21

  Tere. Vaat see projekt mulle meeldib. Nendest vaestest puseriti hammaste ja mitu ketti kaelas vaestest oli juba siiber. Kaua võib? Väga tubli ettevõtmine. Hakkan kulllapuru otsima, et ka kiri kirjutada, võibolla õnnestub ka sinna kampa sattuda. Mul oleks vaja söögitoa lagi paika sättida ja laeliistud panna. No ei saa ise hakkama, ikkagi 85 aastat turjal. Soovin Kodutunde meeskonnale edu ja tänud nii targa suunamuutuse eest. Tahan veel mainida, ega vanus vaeseks tee, ikka rikas olen.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Eestis peaks kehtestama abieluvõrdsuse aka homoabielu?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles