Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

„Ma ainult siit natuke pahteldan,“ ütles kohalik mees enne nelja aasta pikkuseks venivat remonti

Tauno alustas täna kruviaugu parandamisega aga kiirelt sai aru, et mõttetu tööga pole mõtet aega raisata!
jagamist

Täna alustas korteriremondiga Tallinnas Haaberstis elav Tauno (37), kes lubas elukaaslasele ära parandada esikus oleva pisikese kruviaugu, mis on seinas vastu pidanud juba 13 aastat.

Tauno, kes igapäevast leiba teenib andmesisestajana, avastas esikust pisikese augu eile õhtul, eirates täielikult oma elukaaslase aastaid kestnud palveid see auk ära parandada.

Augu parandamine inspireerib suuremaid asju ette võtma

„Uskumatu, et ma varem seda auku juba näinud pole. See peab uus auk olema, sest mina pole seda varem siin märganud. Ma oleks selle muidu kohe ära parandanud,“ ütles Tauno täna.

„Vaatasin veel hommikul enne ehituspoodi pahtlit ostma minekut kogu korteri üle ja leidsin ühtteist veel, mida parandada. Köök tuleb üle värvida ja magamistoas tuleb kindlasti täisremont teha. Vannitoa lagi ja põrand lekivad mitmest kohast, seal tuleb ilmselt ka kõik laiali lammutada,“ mõtiskles Tauno. „Ukse väljavahetamist veel kaalun, tundub hetkel võibolla liiga kerge töö olevat, mis võib teisi segama hakata.“

„Siin on ikka kohe näha, et mehekätt on vaja külge, pole kahtlustki. Ehituspoest ostsin korraga kõik kraami ära ka juba, laotasin mööda korterit õigetesse kohtadesse laiali ja nüüd läheb suurem ehitus lahti,“ avas Tauno renoveerimiplaanide tagamaid.

Tauno kiskus täna lahti ka kõik korteri pistikud ja mõõtis üle, kas vool on sees. oli küll. Pistikud saavad seina tagasi pandud esimesel võimalusel, arvas Tauno.

Kruviauk jäi esialgu kõrvale

Pärastlõunaks oli selge, et kruviauk jääb kõrvale, et teha teed tähtsamatele ja suurematele töödele.

„Ma ei viitsi praegu nii väikeste mõttetute asjadega aega raisatagi nagu see kruviauk on. Alustan parem kohe suurelt ja kõige tegemisega – nii saab asja kiiremini valmis ka,“ on Tauno kindel.

„Tegin igaks juhuks kõikides probleemsetes kohtades alguse ära – köögis sai pintsli proovimiseks pool lage üle võõbatud ja vannitoas tõmbasin kahhelplaadid ka lahti ära kõik. Kui mingit moodi ei alusta peale, siis ei alusta tegelikult kunagi,“ arvas Tauno.

Elukaaslane juba hingab kuklas

„Kui ma sellise tempoga jätkan, siis kuu lõpuks on kõik tehtud ka – mina rahul, naine rahul, kõik on rahul. Ma ei tahaks hästi uskuda, et professionaalid asja kiiremini ära teevad,“ märkis mees. „Praegu naine rahul pole ja tuletab pidevalt mingit vana asja meelde aga see kõik muutub varsti.“

Töödega alustamise tähistamiseks jättis Tauno tänaseks põhiasjad pooleli. „Ei ole mõtet end kohe ribadeks ka tõmmata – kuu aega on ikkagi aega asjad ära lõpetada. Minu peas ei lõpe see remont enne ära kui kõik on tehtud,“ lisas ta.

Statistika näitab, et eelpoolnimetatud tingimustel ja lubadustel põhinevad korteriremondid kestavad keskmiselt 4 aastat ja seega võib eeldada, et Tauno korteriremont lõpeb kusagil aprillis 2023.

Hea lugeja! Kuidas Sinul kodu remont kulgeb? Mitmes aasta käsil täpsemalt on? Anna loo all kommentaarides märku!

Kommentaarid (2)

 • Aare Tesaar

  6. apr. 2019 - 16:14

  Õige eesti mees ikka 9 korda mõõdab ja üks kord lõikab! Arvestades mõõtmiste tähtsust , tuleb igat kordust üheksast teha vähemalt 1900 korda,et saaks statistiliselt usaldusväärse tulemuse.
  Lisaks mõõtmistele tuleb remondi puhul kooskõlastada iga tegevus ka kohaliku omavalitsusega, korteriühistuga ja korteri omanikuga ning kõige tähtsam–pere naispoole nõusolek! Teades naisterahvaste meelemuutusi nii veini maitse kui seinavärvi osas , on 4 aastat ühe remondi jaoks vähemalt kümnekordselt alahinnatud aeg…

  Vasta
  • Teadmamees

   8. apr. 2019 - 22:56

   tarkus mida olen kuulnud oma ehitajatelt – kui 9 korda lõikad, siis pole mõõta vajagi 😛

   Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles