Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Kohus otsustas: Varro Vooglaid on meesoost isik, kes vahel võib tõepoolest ka mõtelda

Võidukas Varro Vooglaid esinemas meediale peale kohtutriumfi ERRi üle.
jagamist

9.september 2019

Täna tegi Harju Maakohus otsuse kohtuasjas Varro Vooglaid versus ERRi telesaade „Ongi Koik“ – kohus leidis, et kinnitust on saanud fakt, et Varro tõepoolest on meesoost isik ning kinnitust leidis ka see, et mees võib vahel mõelda midagi.

Kohtu otsusega ei leidnud aga 100%ist kinnitust ERRi väide, et Varro Vooglaid on heteromees ega ka väide, et mees mõtleb geiseksile kolm korda rohkem kui tavaline homoseksuaal. Kohus leidis, et antud küsimustes olid mitmed põhjendatud kahtlused ning seega ei saanud neid 100%-selt ka kinnitada.

Asi algas juba möödunud aasta lõpus

Mäletatavasti esitas SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) juhatuse esimees Varro Vooglaid detsembris 2018 Harju Maakohtule hagi, milles palus kohustada Eesti Rahvusringhäälingut (ERR) lükkama ümber tema au ja väärikust teotava väära faktiväite ja maksma tema isiklike õiguste rikkumisega tekitatud mittevaralise kahju hüvitiseks 5000 eurot.

Vooglaid pöördus kohtusse seoses 24. novembril 2018 ETV2 eetrisse lastud saatega “Ongi koik”, kus väideti, et ta on “heteromees, kes mõtleb geiseksile kolm korda rohkem kui tavaline homoseksuaal”.

Oma hagiavalduses toonitas Vooglaid toona, et ERR-i poolt tiražeeritud väide on otseselt vale, kusjuures tegu ei ole arvamuse või väärtushinnangu, vaid konkreetse faktiväitega.

Kohus otsustaski Vooglaiu kasuks

Kohus hindas mitme toimunud istungi jooksul mõlema poole esindajate seisukohti, millele järgnes ka ekspertide paneel ja nende arvamuste kuulamine. Kumbki pool ei püüdnud istungeid venitada ega kohtumõistmist kuidagi takistada.

Täna pärastlõunal tuligi kohtust lõplik kinnitus – Varro on kohtu hinnangul meesoost isik, kellel võib esineda ka mõningaid ajutegevuse ilminguid ehk mees võib vahel tõepoolest mõelda. Ükski teine ERRi väide vett ei pidanud ning seega peab ERR ja satiirisaade „Ongi Koik“ oma järgmises saates Varro Vooglaiu suhtes esitatud valeväited koheselt ümber lükkama. ERRi pettunud esindaja lahkus kohtust ilma kommentaare jagamata.

Varro advokaat kannab piinatud mehe tunnistajapinki. Kuna kohtuistung oli kinnine ja meedial ei lubatud istungit pildistada, siis peame toetuma kunstniku nägemusele kohtusaalis toimunust. 

Õiglus võidutses

„Õiglus võidutses, mu sõbrad! Mind väideti tegevat midagi, mida ma ei tee ega ole kunagi teinud. Pidades silmas, et pean veendunud katoliiklasena homoseksuaalseid suhteid sügavalt ebamoraalseks ning et olen 16 aastat truus abielus, seitsme lapse isa ning perekondlike väärtuste eest seisva Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja selle juhatuse esimees, olid osutatud faktiväited mitte ainult väärad, vaid ka tugevasti minu au teotavad ehk minu head nime kahjustavad. Mul on hea meel, et kohus taolise otsuse tegi ning asjad ERRiga paika pani,“ selgitas SAPTK juhatuse esimees Varro Vooglaid kohtumaja ette kogunenud meediaesindajatele, musta mehe riista meenutav dildo mikrofonina käes.

„Lõputult ei saa lasta konservatiivide suhtes vaenulikult meelestatud liberaalsel meedial neile ebameeldivate inimeste õigustest üle sõita. Eriti oluline on see meie kõigi maksurahast tegutseva rahvusringhäälingu puhul, mis peaks nii eetilistest ja seaduslikest standarditest kinnipidamisel kui ka hea maitse osas olema teistele eeskujuks, mitte lati langetajaks,“ lisas Vooglaid dildot kurjalt Kreutzwaldi tänaval asuva ERRi peahoone suunas raputades.

 

Kommentaarid (4)

 • Metsa Reimu

  17. dets. 2018 - 22:05

  Ei usu Varrot ja ei usu kohtuotsust, ERR peab edasi kaebama ….

  Vasta
  • Onu

   18. dets. 2018 - 18:40

   See ETV on jube saast. Mingi trallallaaa ilkus eile brittide peaministri üle. Kaua võib? Odavam tuleb see kontor kinni panna kui maksumaksja rahaga sellist paska toota.

   Vasta
 • Metsa Reimu

  18. dets. 2018 - 20:43

  Pidasime täna anaalisõprade klubi suletud grupis kiire nõupidamise.Klubisse kuulub inimesi erinevatelt elualadelt ja eriti erineva arvamusega liikmeid.Loomulikult on kõik, kõige kõrgemalt haritud ja laitmatu, kui mitte öelda,et filigraanselt ideaalse lastetoaga. Esialgu arutasime proobleemi klubi suures saalis, kuid arvamusi oli eriti erinevaid. Nõupidamise esimehena tegin tahapaneku jätkata tööd tagatubades..Otsus langetati kähku ja grupi liikmed väljusid magamistubadest, et siirduda klubi suurde saali, ja ühine otsus protokolli jäädvustamiseks valja kuulutada…..ühehäälne otsus, Meie, anaaliklubi liikmed ,süüdistame kodanik Varrot ,,pederassismis,,…..

  Vasta
 • MInu nimi

  20. dets. 2018 - 17:15

  Te olete jälle asjast valesti aru saanud. Tegelikult oli nii, et ETV2 nimetas teda heteromeheks ja ta vaidlustas selle kohtus. Palun selle kohta eraldi uudis teha.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Eestis peaks kehtestama abieluvõrdsuse aka homoabielu?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles