Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Korvpalli noortekoondise peatreener: jõin noorte eest kogu alkoholi ära, sellest ka head tulemused

See on korvpall - pead nahast palli sinna rõngasse pilduma võimalikult palju kordi.
jagamist

Sel suvel Eesti U(mbes)18 korvpallikoondist juhendanud Indrek Visnapuu avaldas meediale läkituse, kus vabandas kogu korvpalliüldsuse, avalikkuse ja tulihingeliste korvpallifännide ees alkoholitarvitamise pärast koondise juures. Siiski leiab mees, et tänu sellele ei pääsenud kossupoisid ise alkoholi manustama ja keskendusid rohkem korvpallile.

Koondise üks liidreid Kevin-Kerd Põrge (19) ütles, et suvisel EM-turniiril nappis treeneritepingil professionaalsust. Probleeme kinnitasid ka mõned teised koondise liikmed, Lugejakirjale andis täiesti mõttetu lühikommentaari samuti rahvusesindusse kuulunud Kaspar Kademeel (18).

Noored olid kadedad?

„Tunnen, et kõik ei läinud päris asja ette.  Sain teatud persoonidega kehva kogemuse. Ma ei hakka siin rääkima, aga arvan, et kui see inimene ikkagi pingil joob ja mitte vähe, siis on tema kõnest ja juhendamisest väga raske aru saada,“ ütles Põrge, kes kinnitas, et ta läks peatreener Indrekuga tülli.

„Ma poleks mitte mingil juhul koondisse läinud. Koondises mängimine on muidugi auasi ja selle taha ei jää kunagi midagi. Aga kui selline napsutamine käib hommikust õhtuni, siis on tõesti natuke keeruline,“ märkis koondislane Põrge.

Rumeenia noortekoondise liikmed vaatasid õudusega Eesti koondise pingil toimuvat.

„No ma saan aru, et treeneril pole ka lihtne – meie generatsioon ei oska ju midagi. Korvpallitrenni tulin mina ka lihtsalt sellepärast, et millegagi peab ju tegelema. Hommikuti see Indrek teeb kange kohvi konjakiga ja siis istub seal pingil, endal silmad kilavad ja kriiskab … jookse, sööda, viska …närvi ajab,” sõnas Põrge.

Pealelõunaks on ta juba nii kännis, et tema sõnadest ei saa midagi aru … No me siis matkime ta liigutusi, sõna peab ju mingil määral kuulama … Samas tuleb tõdeda, et tulemused on tõesti paremaks läinud …ma ei teagi, kas see on tal targu valitud treeningmetoodika või mis see tal on,“ lisas mängujuht, kes detailidesse siiski ei laskunud.

Küsimusele, et kas ehk olid noored kadedad, et ise ei saanud pidutseda, jäid paraku kõigi kossupoiste kommentaarid tulemata ja kõik jooksid ise suunas laiali.

Tulemused tõepoolest paremad kui kunagi varem

„Mulle ei meeldi, et asi nii suureks läks, sest laias laastus see turniiri ei mõjutanud. Esimese mängu võitsime ju 30 punktiga. Teise vist juba 60 punktiga … Kolmanda mängu skoori kahjuks enam ei mäleta … ju ta mingi 90 punktiline võit oli – ühesõnaga kui hotellis ärkasin, oli mul ilge kobakas karikas süles,“ kommenteeris koondise peatreener ise.

Ühte neist turniiripallidest sai korraks puudutada ka koondislane Kaspar Kademeel.

„Siis oli kohe selge, et noorte eest alksi ise ära joomine aitas….või noh see, et poisid järgisid täpselt mu treeningkava ja mängujoonist … selge see, et tekkisid teatud pinged ja konfliktid – noortel veri ju keeb. Aga ega mina neil isa pole, kelle sõna nad kuulavad ja seetõttu peab kasutama mitte nii tavalisi treeningmeetodeid,“ märkis peatreener.

„Esilekerkinud info valguses soovin siiski siiralt vabandada kogu korvpalliüldsuse, avalikkuse ja eelkõige tulihingeliste korvpallifännide ees. Eraldi avaldan kahetsust oma lubamatu käitumise eest U(mbes)18 noortekoondisele, nende vanematele ja korvpalliliidu juhtkonnale. Nüüd mõistan, et minu valitud taktika (noorte eest alksi ära joomine, toim.) ei pruugi olla korvpalli ja eriti noortespordikaugetele inimestele nii üheselt mõistetav,“ märkis peatreener.

„Mina sain ka korra palli puutuda!“ kommenteeris kogu juhtunut teine koondislane, Kaspar Kademeel, kelle suur soov oli ka ajalehte pääseda. Aga palun, Kaspar!

Noortekoondise liikmete ja peatreeneriga kohtus ja palli pisut põrgatas Andres Pearu (nimevahetuse avaldus hiljuti sisse antud).

SEOTUD LOOD:

Rahvusvaheline Täiskasvanute Peitusemängu Liit tunnistas märtsikuu parimaks Andrus Veerpalu

Eesti suusakoondise maskott jõudis Tallinna tagasi

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles