Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Kultuuriminister Helme õnnistas NO99 keldriruumide remondi sisse ERRi juhi Erik Roose piitsutamisega

ERRi juht paistab oma ravi nautivat. Taustal näha värsket kultuuriministrit tööhoos.
jagamist

12.mai 2019

Täna avati endise NO99 teatri keldris riigi palgal olevate ajakirjanike ja kultuuritegelaste ümberkasvatamiseks ja seejärel ühiskonda tagasisuunamiseks mõeldud rehabilitatsioonikeskus.

Ruumid õnnistas sisse värske kultuuriminister Martin Helme, kelle esimeseks „kliendiks“ oli Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse esimees Erik Roose, kes ministri sõnul olevat viimasel ajal pisut üle käte läinud ning vajas pisut suunamist.

Rehabilitatsioonikeskus on Helme esimene projekt ministrina

„Mul on hea meel, et ruumid nii ruttu valmis said ja koheselt ka kasutust leiavad,“ ütles kultuuriminister Martin Helme ajakirjanikele kui ta nad endise NO99 teatri pimedasse keldrisse juhatas. “Ma hakkan siin palju aega veetma ja tahan, et kõik oleks ideaalne aga see kõik võtab aega.”

„Meie plaan tuua kalevipojad Eestisse ruttu tagasi pole veel täitunud ja pidime seega kasutama Ukraina ehitajaid, et ruumid ruttu valmis saada. Nende ahvidega on keerulisem suhelda kui ma arvasin ja sellest ka selline väike segadus siin veel,“ vabandas Helme ajakirjanike ees kui üks neist kogemata pooliku värvipurgi otsa komistas.

Keskus kasutab klientide abistamisel kõige keskaegsemaid meetodeid

Seejärel juhatas Helme ajakirjanikud esimesse ruumi, kus seinu ehivad erinevad piitsutamisvahendid ja Varro Vooglaiu pilt. „Sellesse ruumi tulevad meie kliendid peale korralikku rehabiliteerimist puhkama ja oma tegude üle järele mõtlema,“ ütles Helme ja saatis Vooglaiu pildi poole õhusuudluse.

Keskuse puhkeruum.

„Ettevaatust! Ärge pead ära lööge““ hoiatas minister kui ajakirjanikud järgmisesse Eesti rahva ja Eesti valitsuse omanduses oleva rehabilitatsioonikeskuse ruumi edasi astusid.

„Nüüd olemegi meie keskuse põhilises toas – siin kogu maagia toimubki. Näete, tunnete ära või? See siin on Erik Roose ja tema peal demonstreerime teile ka, mismoodi meie keskus üldse töötab ja millised vahendeid me siin kasutame,“ selgitas Helme ning ajas endal mantli seljast ja haaras seinalt piitsa.

40 piitsahoopi aitab iga häda vastu

Helme sõnul kasutavad nad Varro Vooglaiu poolt väljatöötatud programmi, mis peamiselt koosneb verbaalsest ründamisest ja piitsahoopidest.

„Varro omakorda olevat selle saanud oma kirikust, kus tema sõnul kasutati sarnast programmi nende kooripoiste peal, kes polnud valmis kirikuisadega vahekorda astuma. Meie jaoks vahet pole, kuidas ta selle peale tuli – kui asi töötab, siis järelikult on hea,“ märkis Helme.

Ajakirjanike palve peale programmi ka töös näidata, hakkas Helme Rooset piitsutama, millega kaasnesid kohe ka Roose kriisked ja Helme tungivad küsimused:

„Kas järgmine kord on ka veel valimiste järgsel perioodil uudiste- ja arvamussaadetes tasakaalustamatus? On vä?!“

Piitsahoop!

Või: „Kas sul on plaanis oma totaalset kallutatust ja ebaprofessionaalsust demonstreerinud töötajad eetrist maha võtta? On või?“

Piitsahoop!

Ja nii mitukümmend korda järjest. Peale 40 piitsahoopi Roose taltus ja lubas edaspidi hästi käituda. Helme saatis ta kõrvalruumi puhkama.

“Ruuben, võta mopp kaasa ja tule pese see veri siit põrandalt nüüd ära! Trallal selg juba sügeleb ravi järele!” käsutas Helme üht vinnilise näoga noormeest lõpetuseks.

Millised on keskuse tulevikuplaanid?

„No hea meelega näeks ma siin erameedia esindajaid ka ja mitte külalisena nagu teiegi praegu olete, vaid ikka patsientidena,“ naeris Helme küsimustele vastates. „Aga sellega läheb ilmselt veel aega.“

Küsimusele, et kas peale Ukraina ehitajate kehva töö on ka muid probleeme keskuse avamisega olnud, vastas Helme: „Ausaltöelda on küll – Mihkel Raud pressib vabatahtlikult siia patsiendiks aga temaga ei taha me küll mittemingisugust tegemist teha!“ sõnas kultuuriminister.

„Oleks ta veel endiselt sotside ridades, siis võiks ju niisama peksta teda natuke aga praegu ei tunneks ma küll mitte mingisugust rõõmu sellest. Aga ta ikka kipub pidevalt siia – ma kogu aeg pean neile Ukraina ahvidele ütlema, et ust ei tohi kunagi üleval lahti jätta – kohe on Raud keldris ja kui ta juba siin sees on, siis on teda raskem välja saada kui marutaudis rebast oma urust!“ lisas Helme.

Hea lugeja! Mida arvad Sina sellest, et värskeltavatud rehabilitatsioonikeskus oma kliente nii valikuliselt ravib ja ei lase Mihkel Rauda sinna patsiendiks? Ons see ikka aus? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles