Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

LOE SIIT | 10 lihtsat viisi, kuidas lume ja jää abil kiiresti vormis keha saavutada

No nii küll ju vormi ei saa, kui niisama lumes tõmbled.
jagamist

Nüüd, kui spordiklubid on kinni või ei saa sinna sisse, on aeg oma keha vormisaamine enda kätte võtta. Pakume teile 10 lihtsat viisi, kuidas lume ja jää abil kiiresti ideaalne keha saavutada.

Neile, kes aknast välja vaatavad või isegi õues käinud on, pole mingi saladus, et seal on palju lund ja palju jääd. Seda võib võtta kui suurt nuhtlust, aga võib ka võtta kui suurepärast võimalust oma keha ideaalselt trimmi saada.

Nüüd toomegi teieni 10 lihtsat viisi, kuidas lume ja jää abil kiiresti ideaalses vormis keha saavutada.

1. Püstipüsimine jääl

Teed ja tänavad on libedad ja kukkumisoht on suur. Selle asemel, et kiruda linnavalitsust või naabrimeest, et miks teed liivatatud pole, kasuta seda ära hoopis oma core ehk sisemiste lihaste arendamiseks. Pane jalga kõige libedamad jalanõud, mis sul on ning mine sinna jääle kõndima. Usu meid – juba peale tunniajast püstipüsimisharjutust tahavad sinu sisemised lihased välimistele öelda, et klge pekid, tehke ruumi.

Boonus: kui saad peaga vastu jääd kukkudes põrutada, saad kiirabiautoga tasuta sõita!

2. Lume viskamine lumelabidaga

Lume rookimine või koristamine või viskamine võib esmapilgul tunduda äärmiselt tüütu tegevusena. Ja ongi seda seni, kuni sa ise selle enda jaoks tüütuks mõtled. Tegelikult on tegemist äärmiselt võimsa ja tõhusa upper body ehk ülakeha treeninguga. Lume viskamise käigus teed sa korduvalt ja korduvalt ühte ja sama liigutust ja raskuseks on labidas ning sellel olev lumi. Ära unusta selle käigus siiski kätt vahetada, muidu kasvavad ainult ühe kehapoole lihased ja sind võidakse Quasimodo pähe maha lasta.

Boonus: kui saad lund rookides südameinfarkti, saad kiirabiautoga tasuta sõita!

3. Lumememme ehitamine

“Pähh, mingi laste teema see ju!” kisavad nüüd mingid kohe. Aga taaskord tuleks läheneda asjale sportlikust ja tervislike eluviiside vaatevinklist. Lumememme ehitamine pole tegelikult mitte midagi muud kui jõutõstmise ja crossfiti ideaalne kombo: esiteks veeretad sa veest rasket lund lumepalliks, mis on sama nagu sa crossfitis flipiksid traktorirehvi, aga selle vahega, et seal maksad sa selle eest peale. Seejärel pead sa need rasked pallid üksteise peale tõstma, mis on täpselt sama harjutus, mida teevad maailma kõige tugevamad mehed, kes tõstavad kive kõrgele. Tee päevas 50 lumememme ja varsti võid peeglisse vaadates ära ehmata – su pea on lihaste vahele ära kadunud.

Boonus: kui saad lumemme ehitades eriti ränga songa, saad kiirabiautoga tasuta sõita pluss ekstraboonusena hemorroidid.

4. Jääpurikate kättesaamine räästast

Jääpurikad tekivad siis, kui maja on halvasti soojustatud. Kohati võivad purikad venida isegi paari meetri pikkuseks aga kindlasti väldi neid kohti, sest nende kättesaamine on liiga lihtne. Otsi neid kohti, kus on väiksemad purikad, sest siis on nende kättesaamine keerulisem ja seega sinu trenn tõhusam. Peamiselt treenid sel viisil oma hüppeliigeseid, kui püüad kõrgel asuvaid jääpurikaid kätte saada.

Boonus: kui mõni jääpurikas kukub sulle otse silma, saad kiirabiautoga tasuta sõita.

5. Lumesõda

Lumesõda võib esmapilgul tunduda lapsik ja rumal viis aja veetmiseks, kuid taaskord on selle väite esitajad rängal eksiteel. Lumesõda harrastades treenid oma käsi ja sere on igati võrreldav palli- või odaviskega. Julgemad lumesõjaga enese keha vormijad peaksid loopima pallidega võhivõõraid, et lisanduks ka ärajooksmise-tagaajamise efekt ehk siis korraga treenid nii viskekätt kui ka jooksuks vajalikke lihaseid.

Boonus: kui see võhivõõras, kellele sa oma lumepalliga täpselt vastu vahtimist said virutada sind kätte saab, saad kiirabiautoga tasuta sõita.

6. Kelgutamine ja kelgu vedamine

“Kelguga mäest alla laskmine on titekas!”. Just nii ütlevad need spordikauged paksud võhikud, kes ise kelgule ei mahu. Tegelikult arendab mäest alla laskmine taaskord core lihaseid, sest kuidagi on vaja ju tasakaalu hoida. Kõige halvemini sobivad selleks treeninguks lauged mäed, kus tasakaalu hoidmine nii oluline pole. Kõige paremini sobib selleks näiteks mõni kolmekorrulisel maja lumine katus, kust alla tulles peab ikka väga palju pingutama, et korralikult kelgul püsida ja ka korralikult maanduda. Lisaboonusena tasuks muidugi proovida ka kelgu vedamist, kuhu on peale laotud hunnik telliskive või see paks naabrimutt. Jällegi on tegemist crossfitist tuttava liigutusega, kus enda järel mingit raskust veetakse. Milleks siis raisata suuri summasid kuskil spordisaalis, kui saad sedasama ka õues lumes teha.

Boonus: kui saad katuselt alla kukkudes rängalt viga või kelgutõmbamisega ränga songa, saad kiirabiautoga tasuta sõita.

7. Auto lumest puhastamine ja väljakaevamine

See on äärmiselt tuttav kõigile autoomanikele – ärkad hommikul üles ja aknast õue vaadates satud paanikasse, sest keegi on sinu auto öösel ära varastanud. Aga võta näpust – hoopis suur lumi on selle katnud. Selle asemel, et ohkida ja puhkida, et pead nüüd autot välja kaevama hakkama ja seda puhastama, vaata seda kui Karate-Kid-ist tuntud võimalust treeninguks – wax on, wax off, lumi peale, lumi maha.

Boonus: kui sa ei tee suure lumega vahet, milline on sinu auto ja puhastad enne enda auto juurde jõudmist terve hoovi autod puhtaks ning kukud peale seda kurnatusest kokku – jah, arvasid õigesti – saad kiirabiautoga tasuta sõita.

8. Mine kuhugi suurele veekogule, kus jää on nõrk

See soovitus võib esmapilgul tunduda pisut ohtlik, kuid kui sa oma peaga järele mõtled, saad ise ka aru, et tegelikult on tegemist spordialaga, kus adrenaliinitulv ei lõppegi. Kõnnid veekogu keskele, jää ragiseb ja müriseb su all ja neerupealsed hakkavad tootma sellises koguses adrenaliini, et põletavad sinu kehast viimsegi peki ära. Adrekas on su kehas nii kõva, et kraabid end kasvõi kulmude abil kaldale.

Boonus: kui kukud jääauku, saad kiirabiautoga tasuta sõita.

9. Söö lund ja laku jääpurikaid

Meie viimased kaks soovitust, kuidas lume ja jää abil saavutada ideaalne trimmis kehavorm, on mõeldud juba pigem neile, kes eelistavad praktiliselt mitte midagi tehes vormi saada. Lume söömine ja jääpurika lakkumine toob sinu kehasse palju külma, misjärel keha saab aru, et oh raibe, nüüd on vaja selle soojendamisega tegelema hakata. Nii hakkabki sinu keha kasutama kogu oma ressurssi, et söödud lund ja jääd n-ö soojemaks saada.

Boonus: kui jääd selle tagajärjel rängalt haigeks, saad lisaks kõrgele palavikule ka kiirabiautoga tasuta sõita.

10. Lumes vedelemine

Viimane soovitus, kuidas oma keha ideaalset vormi saada, on mõeldud taaskord juba pisut laisematele sportlastele. On ära tõestatud, et kui keha temperatuur hakkab langema, hakkab keha oma varusid ehk varulipiide põletama. Pane kergelt riidesse ja visku hange puhkama. Sa ei pea ise mitte midagi tegema – külm ja pakane teevad sinu eest kogu töö ära. Sina naudi ainult, kuidas pekid sulavad.

Boonus: kui saavutad lumes vedelemisega keha alajahtumise ehk sporditerminites hüpotermia, saad kiirabiautoga tasuta sõita.

Head lumes ja jääs sportimist ning enne suve kiiresti ja soodsalt vormi saamist, kallid lugejad!

NB! Kindlasti väldi uisutamist, talisuplust ning suusatamist, sest need on igavad ja äraproovitud vahendid, kuidas vormi saada – ole sina ikka natukenegi kreatiivne!

Lugu meeldis? No siis kliki siia ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

Kommentaarid (2)

 • tapeedimuster

  5. jaan. 2022 - 15:54

  Ka sporditarvete puhul oleks aeg plastmass asendada millegi muuga, näiteks lume-jääga.

  Vasta
 • Böö

  10. jaan. 2022 - 13:23

  10 lihtsat viisi, kuidas saad kiirabiautoga tasuta sõita!

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Eestis peaks kehtestama abieluvõrdsuse aka homoabielu?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles