Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Maaeluminister Aller: traktoriga saavad lapsed hakkama aga pidev mähkmete vahetamine on probleem

Maaeluminister Arvo Aller peab lapstööjõudu vaat et paremakski kui võõrtööjõudu!
jagamist

Maaeluminister Arvo Alleri hinnangul on lasteaialapsed saanud põllutöödel üldiselt hästi hakkama – näiteks on neil käpas traktori juhtimine. Probleeme olevat aga pideva mähkmevahetusega.

7. september 2020

Aprilli lõpus pakkus maaeluminister Arvo Aller välja, et sügisel võiks võõrtööliste asemel töötada põllul lapsed. Nüüd on esimesed lapsed ka põllutöödega alustanud, kuid esile on kerkinud ootamatud probleemid.

Traktorit aitavad juhtida nutioskused

„Ma väga kiidan enda otsust saata põllutöödele appi just lapsed,“ sõnab maaeluminister Arvo Aller.

„Tänapäeva traktorid on nii tehnikavidinaid täis ja kes meist oskab paremini neid ekraane näppida kui mitte meie kallid lapsed?“ küsib maaeluminister.

„Viisin isiklikult ühe hunniku helkurvestides lapsi ühte Raplamaa suurtallu tööle ja te oleksite pidanud nägema nende säravaid silmi, kui nad said teada, et ees ootab mitu kuud tööd elektroonikat ja ekraane täis traktorites ja kombainides!“ hüüatab minister Aller.

Sellel 2-aastasel lapsel nii hästi ei läinud, kui teistel läks – tema peab leppima nutiekraanidevaba traktoriga töö tegemisega.

„Aga imestada pole tegelikult ju midagi – milline laps ei tahaks koolis või lasteaias käimise asemel vedeleda mugavas traktoritoolis, näppida ekraane ja teha natuke tööd värskes õhus?“ on minister Aller rahul.

„Kindlasti näeme me ühe positiivse asjana ka seda, et tänu odavale lapstööjõule suudavad põllumehed oma toodangu hinnad all hoida ja selle üle peaks küll meie tarbijad väga rõõmustama.“

Leidub siiski ka probleeme

Maaeluminister Arvo Alleri sõnul on tal lastele küll jagada peamiselt küll kiidusõnu aga siiski olevat ka lapstööjõu kasutamisel mõningaid probleeme.

„Mitte küll nüüd väga suuri probleeme aga siiski jah, mõned tehnilised nüansid laste, ja eriti veel nii väikeste, kasutamisel siiski on,“ nendib minister.

Lugu jätkub peale ahvatlevaid teateid.

„Jube palju kipuvad oma pükse täis laskma ja seega on mähkmete kulu põllumeestele ootamatult suureks kujunenud,“ tõi minister ühe näite.

„Aga me valitsuses koos Jaaguga (riigihalduse minister Jaak Aab, toim.) oleme vist sellele ka juba lahenduse leidnud,“ sõnab Aller.

„Nimelt laseb Aab need Hiinast tellitud miljonid seni kasutult seisnud maskid mähkmeteks ümber õmmelda ja ka see probleem saab ruttu lahendatud,“ usub maaeluminister Aller.

Kauaks lapsed põllutöödele appi jäävad, ei osanud Aller veel ennustada: „Eks ta sinna novembrini võib ära minna – siis peaks kõik asjad korjatud ja koristatud olema ja lapsed saavad tagasi koolidesse ja lasteaedadesse minna,“ lisab maaeluminister Arvo Aller.

SEOTUD LOOD:

Värske maaeluministri Arvo Alleri esimene ametlik kohtumine toimus oma kabineti lutikaga

POMMUUDIS! Uueks maaeluministriks saab spetsiaalselt selleks nime vahetanud Külvi-Kalle

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline ilm tuleb sel Jaanipäeval?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles