Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Maailmameister Andrus Värniku medalid riputatakse parimate narkokoerte kaela

Pensionil narkokoer Argus eputab oma värske medaliga.
jagamist

Sel nädalal ilmus Deivil Tserpi raamat „Heiteareenide sangarid“, kus lisaks haaravatele persoonilugudele selgub šokeeriv fakt, et maailmameister Andrus Värniku medalid on omanikku vahetanud!

„Vastab tõele – Värniku medalid ostis salaja ära Eesti riik, kes jagab need rändmedalitena kandmiseks silmapaistvate tulemustega narkokoertele,“ ütles Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa.

„Me ei saanud riskida sellega, et Värnik need medalid maha joob või mõnele Antsla parmule kaela riputab – tegemist on ikkagi riikliku tähtsusega medalitega ja nii tuleb neid ka kohelda!“

Kuldmedalit kannab aasta aega auga pensionile saadetud Argus

Esimesena sai riigi ees osutatud teenete eest Värniku medali kaela hiljuti pensionile läinud narkokoer Argus, kes on osalenud mitmetel narkokoerte kutsemeisterlikkuse võistlustel ning naasnud sealt auhinnaliste kohtadega. Teenistuses oldud aja jooksul on ta osalenud lugematutel narkoreididel ja tänu oma heale ninale on Argus avastanud rohkelt keelatud aineid.

„Millisele tublile narkokoerale riputatakse kaela Värniku Pariisist pärit hõbemedal, selgub spordiaasta tublimate auhinnagalal detsembris,“ märkis Sõõrumaa.

„Kui koerad ära väsivad maailmameistri medalitega eputamisest, siis plaanib riik väärtuslikud auhinnad Eesti Spordi-ja Olümpiamuuseumis kõigile huvilistele vaatamiseks välja panna,“ lubas Urmas Sõõrumaa.

Värnik kuldmedaliga, mis nüüd kaunistab narkokoer Argus rinda (foto: Toomas Huik)

Mäletatavasti võitis Andrus Värnik maailmameistrivõistluste hõbemedali 2003.aastal Pariisis Saint-Denises ning kulla Helsingis 2005.aastal.

Hea lugeja! Anna loo all kommentaarides märku, kas see on ikka õige viis, kuidas maailmameistri medaleid kasutada.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles