Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Pariisi Jumalaema kiriku taastamise võiduprojekt teada: põlenud torni asemel tuleb suur pulgakomm

Jumalaema kirikut hakkab tulevikus ehtima gigantne pulgakomm, mis peaks hakkama noori ligi meelitama.
jagamist

19.veebruar 2020

Tules kannatada saanud Pariisi Jumalaema kiriku taatamiseks väljakuulutatud arhitektuurikonkurss on nüüdseks läbi – võidutööks valiti lahendus, kus põlenud torni asemele tuleb gigantne pulgakomm.

Kui kirik 850 aastat tagasi ehitati, kasutati selleks 1300 vana tammepuud. Praegu aga ei kasva enam selliseid puid ja seetõttu ei olnud enam kuskilt nii pikki palke, mis võimaldaksid katuse taastada. Seetõttu otsustatigi, et kiriku taastamisel minnakse modernsemat teed.

Võidutöö üllataski modernsusega

„Ajad on edasi läinud ja üha vähem noori huvituvad nii religioonist kui kirikutest. Kui me oleksime põlenud kiriku taastamisel läinud algupärase väljanägemise teed, oleks see trend ilmselt veelgi süvenenud,“ märkis Jumalaema kiriku taastustööde juht Philippe Villeneuve.

„Seetõttu oligi meil väga hea meel näha, et taastamise arhitektuurikonkursile laekus niipalju erinevaid töid, millest mitmed rõhusid just tänapäevasemale ja innovatiivsemale välimusele. Võidutöös on olemas kõik need aspektid, mida meil vaja on – see on värvikas, lõbus, ligimeelitav ja pisut väljakutsuvgi,“ kirjeldas võidutööd Villeneuve.

Uue väljanägemisega kirik peaks hakkama ligi meelitama noori

„Me püstitasime arhitektidele ülesande, et taastatud kirik ei peaks olema mitte ainult kvaliteetselt taastatud, vaid ka atraktiivne. Me usume, et kui noored näevad lõpuks seda suurepärast taastatud kirikut, soovivad nad kõik sinna tulla. Meie jaoks ei ole vahet, kas selleks on kohalikud või riiki külastavad noored – kõik on oodatud,“ märkis taastustööde juht.

„Usume siiralt, et taastatud kirikust ja gigantsest värvilisest pulgakommist saab samasugune Pariisi sümbol nagu on seda Eiffeli torn täna,“ lisas Villeneuve.

Katedraal, mis on üle 850 aasta olnud usu-ja kultuurisümboliks ning kogu maailma katoliiklaste jaoks eriliselt sümboolse tähendusega, süttis põlema 2019. aasta 15.aprilli õhtul kohaliku aja järgi kell 18.50. Tulekahju tagajärjel kukkusid sisse katedraali katus ja haritorn ning kogu kirik sai raskeid kahjustusi. Tulekahju põhjust seostati parajasti käimas olnud renoveerimistöödega.

Kirikut hakatakse võidutöö järgi taastama juba käesoleval aastal ning ehitustööd kestavad kokku arvatavasti ligi 5 aastat.

Hea lugeja! Kuidas Sulle Jumalaema kiriku uus väljanägemine meeldib? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

SEOTUD LOOD: 

Eesti saadab Prantsusmaale humanitaarabi korras kasutamata palveid ja tuhanded Ukraina ehitajad

Kas Jumala riistapikendus maa peal? Uus kirik šokeerib kohalikke, arhitekt probleemi ei näe

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline ilm tuleb sel Jaanipäeval?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles