Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

POLE VÕIMALIK! Tarmo Soomere valiti Eesti presidendi asemel hoopis Jõuluvanaks

jagamist

Täna lõppes Eesti president Kersti Kaljulaidi ametiaeg ja kuigi kõigi eelduste kohaselt pidi uueks presidendiks saama akadeemik Tarmo Soomere, valiti Soomere Eesti presidendi ameti asemel hoopis uueks Jõuluvanaks.

Soomere ise on tekkinud segadusest veel šokis, kuid akadeemikuna mõistab, kuidas taoline olukord üldse tekkida sai.

10. august 2021

Erakondade toetus oli olemas

Juba juulikuus räägiti, et Eesti uueks presidendiks võib saada Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere.

Erinevate allikate sõnul olevat Soomerel vähemalt kolme-nelja partei toetus, sest ta olevat lihtsalt üks väga vana ja avalikkuseele tundmatu mees, kellel puuduvad igasugused seisukohad, mis võiksid erakondi ärritada.

Erinevaid presidendikandidaate käis avalikkuse eest läbi mitmeid, kuid kõigi nende puhul oli kas siis kana, kalkun, kukk, hani, part või faasan kikkuda mõnel parteil ning seega ka presidendikandidaadiks ei sobinud.

Tarmo Soomere kohanemas uue ametiga.

Šokk valimistel

Täna toimunud valimistel esitati presidendikandidaadiks EKRE esindaja Henn Põlluaas ning teiste erakondade kandidaadina Tarmo Soomere.

“Kui ära oli loetud 100 riigikogu liikme hääled, oli selge, et juhtunud on midagi erakordset,” kommenteeris riigikogu esimees Jüri Ratas.

“100 häält oli antud Tarmo Soomerele, aga mitte selleks, temast saaks järgmine Eesti president, vaid Jõuluvana,” kommenteeris Ratas.

“Kohe, kui loetud sai ka viimase riigikogulase hääl, oli selge, et Tarmo Soomerest ei saa Eesti järgmine president, vaid uus Jõuluvana!”

“See oli ka hetk, kui ma võtsin kätte telefoni, helistasin Soome peaminister Sanna Marinile ning teavitasin teda meie valimistulemustest,” sõnas Ratas.

“Mulle teadaolevalt visati eelmine jõuluvana koheselt põhjapõtradele söögiks ja uue jõuluvana magamistoa uksele pandi silt: TARMO SOOMERE, JÕULUVANA!”.

Soome riigi seaduste kohaselt saab uueks Jõuluvanaks ükskõik, millise riigi kodanik, mille kohalik parlament on valinud 100% tulemusega uueks Jõuluvanaks.

Toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist! Kliki siia!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles