Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Põllumees appi tulnud Kalamaja hipsteritest: üks hakkas lauta sisekujundama ja teine värvis lehma kollaseks

Videviku talu peremees Perve Ants on hädas linnast appi tulnud hipsterite loovuse kontrollimisega.
jagamist

Jõgevamaal Videviku nimelist suurtalu pidav talu peremees Ants Perve on hädas Kalamajast appi tulnud hipsterite loovuse kontrollimisega – üks hakkas lehmalauta “sisekujundama”, teised jäid karulauku otsides metsas kadunuks ja kolmas värvis lehma kollaseks.

1.mai 2020

Aprilli alguses ütles ametiühingute keskliidu juht Peep Peterson, et ühiskonnas on kõvasti talguvaimu ning arvas, et kui tõesti on häda käes, siis on pool Kalamaja valmis tulema ja käpa külge panema.

Olidki, tulidki ja nüüd on tulemused käes

„No see on ikka korralik komejant, mis siin viimasel ajal toimunud on,“ kommenteeris Jõgevamaal Videviku nimelist suurtalu pidav talu peremees Ants Perve, kohalikele tuntud ka kui Perve Ants (69).

„Aprillis hakkasid nad (Kalamaja hipsterid, toim.) siia laekuma peale selle ametiühingu Põrsas Peppa või kes ta nüüd seal pääliinan oligi, üleskutset,“ märkis Perve Ants.

Uudis jätkub peale käsitööõlle kommertsteadaannet.

„Ühed tulid õuele, küsisid, et kus karulauk on ja kui näitasin neile suuna metsatuka peale kätte, siis panid padavai sinnapoole minema. Enam ma neid näinud pole ka. Ilmselt langesid huntide saagiks,“ arvas Ants.

„Teine võttis mul kohe kratist kinni ja küsis, et millist hoonet ta sisekujundada võib. Egas mina siis teadnud, mida see sisekujundamine täpselt tähendab, ma mõtsin, et see tähendab mingit puhastamise värki. Igatahes näitasin siis talle lauda kätte ja kui järgmine päev vaatama läksin, oli see juba majaks ümber „sisekujundatud“, kui nüüd moodsat sõna kasutada,“ selgitas Ants.

„Aga janti on nendega siin iga päev – alles eile värvis üks neist mul kõige parema piimaanniga lehma Maali kollaseks. Ütles, et pidi nüüd parem ambiants (ambience, õhkkkond, toim) karjamaal olema. No ju siis on,“ arvas Ants.

Talu peremees Perve Ants leidis kollaseks värvitud hirmunud lehma üles alles külavahelt, kuhu viimane peitu oli põgenenud. (foto: Perve Antsu erakogu).

Kasu siiski ka

„No kui nüüd tõele au anda, siis ega kõik ka nüüd siin neil vussi pole läinud,“ sõnas Perve Ants.

„Ühed patsiga poisid panid mulle siin selle internetinduse sisse näiteks. Ütlesid, et saan nüüd vabalt pornot vaadata. Ma siis neile ka ütlesin vastu, et mis ma sellest porrust ikka vaatan, las kasvab rahulikult – vaatasid mulle selle peale lolli näoga ainult otsa,“ ütles Ants.

Senisest laudast sai ilus ja hubane kodu. (foto: Perve Antsu proua)

„Ja no ega ma ju seda lauda majaks tegemist ka laita saa – täitsa kena seest ja proua läks kohe eriti kihevile kui seda kõike nägi. Aga maja on ilus küll jah aga kuhu ma lehmad siis nüüd panen?“ küsis Ants.

„No isegi kui mingit reaalset tööd siin tehtud ei saa, siis eks ta lõbus olemine on ikka olnud jah, ei saa vastupidist väita,“ sõnas Videviku talu peremees Perve Ants.

“Näiteks üks appi tulnud vinniline noormees ütles kohe, et seni, kuni temal on pidev videoühendus, saab tema kõik lehmad lüpstud – ta väitis, et on sarimasturbeerija, mida iganes see ka linnainimestele tähendab, ja tõepoolest on  lõpuks ometi on temast ka kasu olnud- lehmad on lüpstud ja piim on purgis,” lisas Perve Ants.

SEOTUD LUGU: Aasta Kõige Mõttetum Viljaring 2019 konkurss on läbi: võitjaks osutus Videviku talu Jõgevamaalt

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles