Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Rahvusvaheline Täiskasvanute Peitusemängu Liit tunnistas märtsikuu parimaks Andrus Veerpalu

Veerpalule on peitusemäng nagu lumme nuusata. (foto: Priit Simson)
jagamist

Maailmas ülipopulaarse peitusespordi katuseorganisatsiooniks olev Rahvusvaheline Täiskasvanute Peitusemängu Liit tunnustas värskelt märtsikuu parimaid. Kuu parimaks meessportlaseks valiti Andrus Veerpalu.

Veerpalu kandidatuuri esitanud Eesti Peitusemängu Organisatsiooni (EPO) juhi Valmar Jabarna sõnul kehastas Veerpalu märtsikuu jooksul ehedalt neid väärtusi, mille eest peitusesportlasi armastatakse.

„Sellise kuu üle oleks iga peitja uhke. Viimati nähti Andrust veebruari viimasel päeval Austrias Seefeldis, seejärel on ta aga jäljetult kadunud. Isegi tema perekond pole teda üles leidnud. Meie jaoks polnud küsimustki, kes võiks kuu parima tiitliga pärjatud saada ning mul on hea meel, et ka ülemaailmne organisatsioon oli meiega ühel nõul. Andrus tõepoolest on suur sportlane.”

Vorm oli ajastatud hästi

Jabarna lisas, et peitusesportlasena on Veerpalu vormikõver sarnaselt tema suusatajakarjäärile liikunud kindlat rada pidi. „Mäletame ju väga hästi, kuidas Andrus suusasportlasena oma tippvormi alati täpselt tiitlivõistlusteks ajastas. Sama mustrit näeme ka praegu: kogu varasema hooaja jooksul seisnes tema kamuflaaž Kasahstani värvides dressi kandmises ning suusarajal aeg-ajalt uisusammu sõitmises, aga kui Seefeldi MM-i tähtsaima distantsi aeg kätte jõudis, kadus Andrus kui tina tuhka.”

Rahvusvahelise alaliidu žürii märkis oma avalduses, et Veerpalu saavutuse puhul mängis rolli ka see, kui palju oli tema etteaste puhul otsijaid ning kui korda tema sooritus Eesti inimestele läks.

Eeskujuks kõigile

„Ajakirjanikud, fännid, määrdeta jäänud suuskadega Kasahstani sportlased, tema enda perekond ja veel paljud teised. Kõike seda arvestades on olnud tema kuu lausa fantastiline.”

EPO juht tänas Veerpalu veel ka peitusespordi populariseerimise eest. „Peitusemäng on täiskasvanute vanuseklassis olnud alati võrreldes noortega vaeslapse rollis: puberteedi saabudes kipub harrastajate arv igas riigis järsult langema. Oleme viimasel ajal teinud suuri pingutusi, et Eestis peitusesporti ka täiskasvanute ja veteranide klassis rohkem harrastataks, ent seni pole meie töö suurt vilja kandnud. Loodame, et Andruse eeskuju nakatab ning peagi näeme, kuidas terviserajad ja metsaalused on suuri ja väikeseid peituseatleete täis.”

Mainekas autasu antakse Veerpalule kätte niipea, kui keegi ta üles leiab.

1 kommentaar

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Eestis peaks kehtestama abieluvõrdsuse aka homoabielu?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles