Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Ratas: kuna Helmede raadiosaade Leeduni ei levi, pole ka probleemi

Peaminister on kindel, et raadiosaadetes öeldu ei kvalifitseeru päriselt öelduks, sest seda pole ju oma silmaga näha. (foto: Ken Mürk)
jagamist

Helmede järjekordse skandaali teemal on lõpuks ometi võtnud sõna ka peaminister Jüri Ratas, kes kinnitas, et kuna Tre raadio ja selle saade „Räägime asjast“ Leeduni ei levi, polevat ka mingit probleemi.

Peaministri sõnul tuleb  väga selgelt vahet teha, kus midagi öeldakse ning kui kaugele antud kanal levib.

Puust ja punaseks – e-post

Palume peaministril selgitada, kuidas sõltub kanalist öeldu sisu ja see, milline on sõnade kaal.

„No võtame näiteks valitsuse pressiteated,“ kommenteeris Ratas.

„Niipalju kui mina aru saanud olen, siis need saadetakse kindlale ajakirjanike nimekirjale ja sealt nad kaugemale ei levi. Mõistate? Et välja läheb üks e-mail ja seda siis mitme ajakirjanikust saajani ja seal teekond lõpeb,“ selgitab peaminister.

„Pealegi on need kirjutatud ju puhtas eesti keeles ja seega on välistatud ka see, et keegi, kes eesti keelt ei oska, neist aru saaks,“ naerab Ratas.

Sotsiaalmeedia

„Pisut keerulisem on juba näiteks sotsiaalmeediakanalite Facebooki ja Twitteriga, mis mõlemad on rahvusvahelised infokanalid.“

„Mulle on öeldud, et sinna üles pandud info, eriti kui see on inglisekeelne, võib jõuda juba oluliselt kaugemale, kui näiteks e-kirja teel saadetud info,“ selgitas Ratas. „Olen aru saanud, et ka välismaalt saavad inimesed neile kanalitele ligi ja oskavad sinna postitatud tekste ka lugeda juhul, kui need on inglise keeles.“

„Olen hakanud ise ka rohkem just sotsiaalmeediat kasutama, et näiteks reede õhtul anda rahvale teada, et millised piirangud neid ees ootavad,“ lisab ta.

Raadio

„Ja nüüd jõuamegi siis kõige lihtsama osani ehk raadioni,“ sõnab Ratas.

„Raadioga on selles mõttes kõige lihtsam – kõik sõltub sellest, kui kaugele raadio levib. Näiteks see Helmede raadiokanal Tre Leeduni ei levi ja seega pole ka seal saates öeldust mingit suuremat probleemi,“ selgitab Ratas.

„Pealegi levib raadio peamiselt õhu kaudu ehk seal ei jää alles mingit käegakatsutavat tõendit, et midagi konkreetselt millegi või kellegi kohta öeldi ja mis veel on oluline – ta ei näita ju ka pilti,“ sõnab peaminister.

„Nii et kokkuvõttes võib seal ju kestahes ja ükskõik kellena esineda ja me ei saagi sellest mitte kunagi teada, mitte kunagi ei saa teada,“ lisab ta.

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

Kommentaarid (3)

 • Alma

  5. jaan. 2021 - 05:17

  Ole rahulik Ratas – maailm pole aru saanud (ja Eesti rahvas ka mitte), et sina peaminister oled ( ise oled aru saanud?) ja kas sellel riigil ka valitsus on… Elu korraldus käib rahvaküsitluse teel… Kui keegi abielluda tahab, siis enamus otsustab, kas see abielu registreeritakse või mitte… Vot see on demokraatia!! Tõeline hõimu ja kommuuni elu! Ei mingeid institutsioone..
  Ja ainuke poliitika on “ausus”, mida sülg suhu toob…

  Vasta
  • Jüri

   5. jaan. 2021 - 20:38

   Aitähh, Alma, et kirjutasid. Palun võta minu erakonnaga ühendust ja me maksame Sulle preemiat ka. Ole Sa veelkord tänatud!

   Vasta
 • Jüri

  5. jaan. 2021 - 20:38

  Aitähh, Alma, et kirjutasid. Palun võta minu erakonnaga ühendust ja me maksame Sulle preemiat ka. Ole Sa veelkord tänatud!

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles