Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Riik: kuna digiloo digijärjekorra koormus läks liiga suureks, luuakse digiloo digijärjekordade järjekord

Digiloo digijärjekord saab varsti järglased.
jagamist

Riiklik digiregistratuur on vaktsineerimissoovijate rohkuse tõttu sattunud täna hommikul sellise koormuse alla, et lisaks selle digiloole tuli äsja pausile panna ka see järjekord ise. Riik reageeris olukorrale siiski kiirelt, tekitades digiloo digijärjekordade järjekorra.

Valitsuse sõnul ollakse vajadusel valmis kiiresti looma ka digiloo digijärjekorra digijärjekorra digijärjekord, mis pannakse käiku siis, kui esimesed kaks digijärjekorda kinni kiiluvad.

Digijärjekord, digijärjekord, digijärjekord

Digiloo keskkonna eest vastutav sotsiaalministeerium võttis eelmisel nädalal kasutusele välismaise lahenduse queue-it.net, mille abil on võimalik kasutajaid enne veebilehele pääsemist elavas järjekorras hoida. Digilugu suudab korraga teenindada kuni 5000 üheaegset kasutajat.

“Eks siin ole sama jama nagu maksu-ja tolliameti tuludeklaratsioonidega,” märkis terviseminister Tanel Kiik.

“Ehk me ei suutnud isegi kõige hullemates analüüsides ette näha seda, et vaktsineerimise vastu võib huvi tunda korraga üle 5000 inimese,” selgitas Kiik.

Lahendus olemas: veel digijärjekordi juurde

Täna hommikul kasvaski kasutajate arv ka enne portaali pääsemist nii suureks, et pausile tuli panna ka digijärjekord enne digiregistratuuri pääsemist.

“Olukorra päästab digiregistratuuri digijärjekorra digijärjekord, mida oleme nüüd kiirelt arendanud ja juba ka töösse pannud,” sõnas minister Kiik.

“Lihtsustatult öeldes tähendab see seda, et kui keegi soovib enda vaktsineerimise aega panna digiloos, aga ei saa sinna sisse, siis liigub ta automaatselt digijärjekorda. Kui digijärjekord on ka täis, siis liigub ta automaatselt digijärjekorra digijärjekorda. Kui ka see on täis, siis liigub ta automaatselt edasi digijärjekorra digijärjekorra digijärjekorda,” selgitas minister Kiik lahenduse lihtsasti lahti.

Terviseminister Tanel Kiige sõnul on riik valmis arendama täpselt niipalju digiloo digijärjekordi, et iga vaktsineerimata eestlane saaks vähemalt mingisuguses digijärjekorras oodata.

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

1 kommentaar

  • hapukooresõber

    21. mai 2021 - 12:16

    Iseenesest geniaalne mõte, poes võiks ka taolise järjekorrasüsteemi luua, et hapukoort osta, krt, kogu aeg on otsas 🙁

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles