Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Statistikaamet: ka järgmisel aastal sureb mitu tuntud eestlast ära

Siin ilmas on ainult kaks asja kindlad - surm ja maksud
jagamist

Statistikaameti koostatud surmade statistika kinnitab, et liialt muretsemiseks põhjust pole -tõenäoliselt sureb ka järgmisel aastal mitu tuntud eestlast ära.

Igal aastal sureb Eestis erinevatel põhjustel üle 15 000 inimese, nii näitab vähemalt viimase 8 aasta statistika. Sama statistika kinnitab, et nende seas võtab manalatee jalge alla nii mõnigi tuntud eestlane.

Kaks asja on siin elus kindlad – need on surm ja maksud

„Inimeste ja eriti tuntud inimeste surm tuleb alati ootamatult. Alati jääb selline mulje nagu ei oleks see elu loomulik osa,“ mõtiskleb Statistikaameti peaanalüütik Janek-Martin Salu.

Salu jaoks aga on surm üks järjekordne number Exceli tabelis. „Keegi ütles kunagi väga tabavalt – ära võta elu liiga tõsiselt, sa ei tule sellest niikuinii eluga välja. Selle ütlusega seoses tahan ma rääkida ühe naljaloo, mida kuuldes enamik statistikuid lihtsalt sureb naeru kätte,“ ütles Salu.

Surm võib ka naljakas olla?

„Peatanud kord turist tänaval eestlase ja küsinud: „No kuidas teil siis ka läheb? Milline on suremus Eesti riigis?“ Eestlane süganud kukalt ja kostnud: „Eks ta ole ikka samasugune nagu teie riigis ja kõigis teistes riikides: 100%.“ Turist hakanud seletama: „Meil suremus küll 100% ei ole …“ Eestlane ei viitsinud rohkem kuulata ja küsinud: „Kas teil leidub siis inimesi, kes küll sünnivad, aga ära ei suregi?“ Turist vaadanud eestlasele rumala näoga otsa, teinud suu lahti … aga selle aja peale oli eestlane juba rahulikult minema kõndinud,“ ei suuda Salu naermist jätta ka siis kui on seda lugu juba ainult paartuhat korda kõigile rääkinud.

Siin on mõned näited tuntud eestlastest, kes veel hetkel elus on: Koit Toome, terve 2 Quick Start bänd, Jaagup Kreem, Peeter Ernits jne.

Kokkuvõttes saab öelda, et kuigi peaaegu iga surm on suuremal või vähemal määral tragöödia, pakub lohutust ehk see, et ei sure ainult lihtinimesed, vaid ka kuulsad.

Kommentaarid (2)

 • Ise

  14. nov. 2018 - 13:55

  Lugesin ainult pealkirja. Keda konkreetselt Statistikaamet ähvardab?

  Vasta
  • lugejakiri

   14. nov. 2018 - 13:57

   Veel konkreetselt mitte kedagi aga tundub, et mingid nimed on õhus küll juba.

   Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Sina oled juba selle paki, mida sa ei tellinud, pakiautomaadist ära toonud?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles