Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

SUUR LUGU: selgus kilomeetrite kogus, mida Sille pidi imema, et seda mersut saada

Inimene on ilmselgelt väsinud. (foto: kaader filmist Jan Uuspõld läheb Tartusse)
jagamist

Lõpuks ometi on teadlased välja arvutanud, kui mitu kilomeetrit emmi pidi Sille imema, et just seda mersut saada. Tulemus on üllatav!

Aastaid on terve Eesti murdnud pead kultusfilmis „Jan Uuspõld läheb Tartusse“ nähtud/kuuldud stseeni üle, kus Jan Uuspõld kohtub metsavahel tuntud Eesti üheööliblika Sillega ning palub temalt küüti.

Salapärane kohtumine metsavahel

Filmis peatab Jan auto ja küsib, et kas Sille viiks ta Tartusse. Jan tutvustab end korduvalt Sillele ja korduvalt küsib ta ka küüti Tartusse. Lõpuks avab Sille suu ja ütleb kultuslikuks saanud lause:

„Kas sa, mees, tead ka, mitu kilomeetrit m***i ma olen pidanud imema, et seda mersut saada?“

Jan raputab segaduses pead ja vastab, et ta ei tea ja Sille ka ei ütle ning sõidab minema. Kuid ärge muretsege – see kõiki painav küsimus on nüüd lõpuks ometi lahendatud.

Vaata klippi filmist siit:

Lõik filmist “Jan Uuspõld läheb Tartusse”

Asja võtsid uurida teadlased

Antud teema uurimiseks pandi Tallinna Ülikoolis kokku sotsioloogide uurimisrühm ning arvutustega paluti abi ka teistest ülikoolidest.

Teadlased võtsid ühendust Eesti Prostituutide Liiduga (EPL) ja said sealt hulgaliselt kasulikku infot, mida võtta arvutuste aluseks.

Mis siis selgus? Toome teieni ära ka arvutuste aluseks võetud andmed:

Eesti mehe keskmine peenisepikkus: selgub, et Eesti mehed on üsna tavalised ja ei peaks üldse kurvastama – selles edetabelis on Eesti 13,74 sentimeetriga 84. kohal, meile eelneb Saudi Araabia (13,8 cm) ja meiega nii-öelda sama jalga astuvad soomlased (13,74) (andmed portaalist: Average Height).

Keskmine suuseksi kestvus: 5-7 minutit, keskmine 6 minutit seega (allikas: New Yorgi seksiterapeut Ian Kerner)

„Kui võtame aluseks, et Eesti mehe riistapikkus on ca 14 cm ja suuseksi ajal iga imemise liigutuse ajal käib Sille suust läbi vähemalt pool ehk 7 cm, siis saame välja arvutada, kui suur on ühe suuseksikorra ajal äraimetud sentimeetrite kogus,“ märkis uurimisrühma juht Ainar Saare (43).

„Võttes aluseks eelduse, et Sille on professionaal, kes aega ei raiska, siis tõenäoliselt käis temal asi kiiresti. Nüüd saame oletada, et sekundis tegi ta vähemalt 2 liigutust, mis teeb kokku 14 cm. Seega 6 minuti jooksul imes Sille ära 5040 cm riista, mis teeb ca 50 meetrit per persoon,“ märkis teadlane.

Mängu tuleb raha

Eesti öölindude katuseorganisatsiooni EPLi sõnul võib keskmiseks suuseksikorra hinnaks Eestis pidada ca 50 eurot.

Võttes aluseks eelduse, et klipis nähtud Mercedes on uus, mis võis maksta kuskile 400 000 krooni kanti (25 000 eurot), siis võib julgelt väita, et Sille pidi mersu saamiseks imema vähemalt 500 tüüpi.

„Lihtne arvutus näitab, et selleks, et seda mersut saada, pidi Sille seega imema 25 000 meetrit ehk 25 kilomeetrit!“ märkis uurimisrühma juht Saare.

“Pole mingi ime, et Sille ei soovinud oma raskelt teenitud rahaga ostetud autosse mingit järjekordset riista,” lisas uurimisrühma juht.

 

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (15)

 • Finanstanalüütik, magister

  12. juuli 2019 - 10:07

  Arvutuskäigus ei ole arvestatud inflatsiooniga. Tol ajal ei saanud suuseks küll maksta 775eeki. Pigem jäi summa 2x väiksemaks. Seega eeldada võib, et ta imes 1000 tüüpi.

  Vasta
  • lugejakiri

   12. juuli 2019 - 10:16

   Kas tõesti jäi nii ilmselge asi teadlastel kahe silma vahele? See on küll puhas lohakus…

   Vasta
 • Riho

  12. juuli 2019 - 11:20

  Aga bensiin, kindlustus ja muud jutud?? 😀 😀 😀

  Vasta
  • lugejakiri

   12. juuli 2019 - 11:40

   Teadlased on teinud lohakat tööd 🙁

   Vasta
 • Stiffy

  12. juuli 2019 - 11:44

  Ma ei ole päris kindel, kas ma nõustun selle arvutuskäiguga…nimelt on oluline põhimõtteline küsimus, kas “m***i imemisel” arvestatakse imemise distantsi või m****de distantsi…praegune arvutus lähtub imemise distantsist, kuid mulle jääb osapoole öeldust arusaam, et tuleks hoopis lähtuda m*****e distantsist…seega kui 14cm munni annab 50 euri ja kokku on vaja saada 25 000 euri mersu jaoks, siis pidi Sille ainult imema 70 meetrit m***i…ning kui arvestada eelneva kommentaatori inflatsiooni aspekti ning lisada see konstandina, tuleb tulemuseks kõigest ca 140 meetrit m***i…ja see on väga mõistlik kogus m***i mersu eest 😁 ilmselge liialdus Sille poolt…140 meetri m***i eest võiks Jani peale võtta küll…ta on lihtsalt isekas tropp

  Vasta
 • Martin

  12. juuli 2019 - 11:55

  Jah aga võimalik et võttis riisra üleni suhu, seega ikkagi 500!!!

  Vasta
 • Dildo

  12. juuli 2019 - 16:39

  Toona maksis keskmine prost u.500EEKu ja puhas imemine u.200-300.
  Kuna selliste hindadega pidi ära imema u.1000-1500 klienti siis tööaja ja klienditeeninduse ning konkurentsitingimustes tuli küsida väiksemat hinda ehk töödelda u.2000 klienti.
  Pigem teenindas ta ühte rikkurit kes siis hea töö eest auto kasutada andis ning mitu meetrit ta selle eest imes jääb siiski lahtisex.

  Vasta
  • Lby

   12. juuli 2019 - 20:32

   Pean Dildo kommentariga nõustuma. Tema lause on “Kas sa mees ka tead mitu kilomeetrit m###i ma pidin imema et seda mersut saada” aga lauses on puudu sõna “Endale” seega võib see olla tema oma, samas ka rikkuri käest laenuks saadud. Nüüd aga üks varjant veel mida teadlased ei uurinud ja see võib olla korralik möödalask. Võib olla uinutas Sille oma rikkuri ja varastas mersu. Seega ei võtnud ta Jani peale kuna ta põgenes ja see kultuslause on lihtsalt alibi.

   Vasta
 • Aaa

  13. juuli 2019 - 16:52

  Vb tõmbas aind yhel vanal põske ja tema ostis mersu? Ärge mõelge maailma nii keeruliseks

  Vasta
 • Päris teadlane

  14. juuli 2019 - 03:20

  Need küll mingid teadlased ei olnud, kes sellise töö tegid, sest “Suure paugu teooria” tasemel teadlaste jaoks oleks see kaheminutiline kõrvalmõte. Ja need arvustused on tõeliselt lihtsad–nendega saaks hakkama isegi 6. klassi õpilane.
  Ühesõnaga — Shame on you, et sellise artikli tegite.

  Vasta
 • Ints

  14. juuli 2019 - 12:42

  Eks siin nõukogude eestis asjad nii käivadki ja ka praegusel ajal! 💪🏻😬

  Vasta
 • Ants

  14. juuli 2019 - 18:57

  Kummalinselt kõrged teadmised ja mälu kehtinud hindadest.

  Vasta
 • Proff

  16. juuli 2019 - 02:57

  Sille on ilmselgelt amatöör kui ainult 7 cm neelab. Profid neelavad 20 cm kui riist on ainult 15. Vot nii!

  Vasta
 • töö kiidab tegijat

  19. juuli 2019 - 16:39

  ARK-i registris sellise numbriga autot enam pole. Sillel tuleb järgmised kilomeetrid ette võtta. Et aga sellel erialal pikk tööstaaž mitte ei tõsta, vaid pigem langetab tunnihinnet, tuleb nüüdseks möödunud 12 aasta järel arvestada sissetulekuga umbes 50% endisest, ning lihtne arvutus näitab, et Sille seekordse teekonna pikkuseks on 50 kilomeetrit.

  Vasta
 • Reix

  24. juuli 2019 - 11:21

  Hahahahaaa, näha, et inimestel on tõesti aegajalt igav, või siis sattusid grilliõhtul teadlased ka filmiõhtut tegema hiljem saunas arutati seda ja nii see edasi läx 😀 samas tore muidugi ja naljakas lugeda, kiskus küll “kõrgemax matemaatikax” millest minu lihtinimese taip üle ei käinud, mul öeldaxe alati, kui jõudu on pole teravat taipu vajagi,, aga lugeda oli fun 😀 tänx neile teadlastele 😀 mu hommik hakkas palju lahedamalt.
  muide to kommentaatoritele siin, kes sest naljast aru ei saa, siis kasvatage tiba huumorimeelt, kui targutama hakkate, või teiste huumorisse negatiivselt suhtute… peace..

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Koalitsiooniläbirääkimised on kestnud juba nädalaid - millal uus valitsus paika saab?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles