Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Tallinn: punased rattarajad pole kulunud, need on liikunud looduse mõjul mujale

See rattatee pole kulunud, vaid liigub loodusjõudude mõju teise kohta.
jagamist

Paljud tallinlased on märganud, et möödunud aastal enne valimisi 100 000 euro eest punaseks võõbatud rattateede värv on kulunud. “Need pole kulunud, värvkate on loodusjõudude mõjul liikunud teise kohta,” väidab linnavalitsus.

Eelmisel aastal otsustas Tallinna linnavalitsus, et ajutised rattateed värvitakse kesklinnas punaseks. Värv, mida kasutati, polnud aga kuigi vastupidav ning hakkas juba sügisel kooruma. Nüüd kevadel ja lume sulades selgus, et punane värv oli maha koorunud enamikus kohtades.

Tallinna abilinnapea Vladimir Sveti sõnul on avalikkus asjast siiski valesti aru saanud ning suure raha eest punaseks võõbatud rattateed olevat tegelikult väga innovaatilised.

“Paljud arvavad, et linnavalitsus kallas lihtsalt 100 000 euro eest punast värvi maha ja ongi kõik,” kommenteeris Tallinna abilinnapea Vladimir Svet.

“Nii see kindlasti ei ole – tegelikult on tegemist nn targa värviga, mis jälgib ja järgib, kuidas ja kus ratturid sõidavad,” selgitas Svet.
“Seega pole selles midagi üllatavat, kui sügisel olid rattateed ühes kohas, talvel teises ja nüüd kevadel omakorda kolmandas kohas,” ütles abilinnapea.

Tallinna abilinnapea Vladimir Sveti joonistatud skeem, kuidas innovaatiline rattatee infovahetus tegelikult töötab.

“Tõeline rattateed innovaatilisus seisnebki selles, et meie ise ei pea sellele protsessile üldse kaasa aitama – tuginedes lõppkasutajatelt saadavale infohulgale, transformeerub teekate iseümberlokeeruvaks teda ümbritsevate keskkonnaalaste nähtuste toel,” selgitas Svet.

“Kui lihtsamalt öelda, et sotsid ka aru saaks, siis rattateed jälgivad rattureid ja kui need sõidavad kuskil mujal, kui rattateel, siis tuule ja vihmade mõjul järgnevad rattateed ratturile.”

“Ja seda näete te praegu ka tänavapildis. Ehk siis kordan veelkord üle – rattateed pole kulunud, värvkate on loodusjõudude mõjul liikunud lihtsalt teise kohta,” lisas abilinnapea Vladimir Svet.

Kliki SIIA ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

Kommentaarid (3)

 • Lolita

  8. apr. 2022 - 18:05

  Nende kuulsate rattateede kohta on isegi laul olemas: “Täna siin, homme seal, oodatakse meid, aga linna serval nüüd juba iga päev.” Nii, et kõik ratturid linna servale teid otsima!

  Vasta
 • nojah

  8. apr. 2022 - 18:21

  Linnavalitsus nostalgitseb. Nõukaaja laul ja punased rattateed, mille kvaliteet on nii veneaegne.

  Vasta
 • Oioi

  8. apr. 2022 - 18:54

  Purjus käsutäitmise hulluse ajal on ju teid ka kalli laevade värviga värvitud.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Sina oled juba selle paki, mida sa ei tellinud, pakiautomaadist ära toonud?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles