Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Tallinna Maraton üllatab: loomaaias annavad jooksjatele tempot juurde näljased vabakslastud kiskjad

Selline vaatepilt avaneb täna Tallinna loomaaias, kus näljas kiskjalised ootavad maratonil osalejaid.
jagamist

Täna toimub Tallinna Maraton, mille rada kulgeb esmakordselt ka läbi Tallinna Loomaaia. Selleks, et jooksjaid kiiremini jooksma ergutada, lastakse loomaaia territooriumile vabaks kõik juba nädalaid näljas hoitud kiskjalised.

Tallinna Maratoni korraldajate sõnul viidi põnev lahendus sisse liiga aeglaselt jooksvate osalejate tõttu, et maratoni lõpp venima ei jääks.

Loomaaed oli kohe nõus

„Kui maratoni korraldajad meie poole ideega pöördusid, olime praktiliselt kohe nõus,“ märkis Tallinna Loomaaia direktor Tiit Maran.

„See annab meie kiskjalistele hea võimaluse turvalises keskkonnas oma jahipidamisoskusi harjutada,“ hindas loomaaia direktor.

„Tegime ka enne mitmeid proove, kus riietasime oma töötajad jooksjate kostüümi ja lasime mõned lõvid ja tiigrid vabaks. Kahjuks sai ruttu selgeks, et inimeste tagaajamine neid ei huvitanud. Pidime appi kutsuma raskekahurväe – Turovski,“ sõnas Maran.

Turovski selgitamas kiskjale, et ta peab lähiajal hakkama maratonil osalejaid ergutama.

Turovski tuli geniaalsele ideele

„Vastab tõele, et mind kutsuti appi. Sain ka kohe aru, milles probleem oli. Meie kiskjalised olid hästi toidetud ja neil puudus seetõttu ka igasugune huvi jooksjaid jälitada,“ kommenteeris Aleksei Turovski, kes osales projektis nõustaja rollis.

„Niisiis oli esimene samm see, et hakkasime kõiki loomaaia kiskjalisi näljutama nädalaid enne maratoni ehk enne tänast päeva,“ märkis Turovski.

„Kuid sellest ainult ei piisanud – lisaks andsime korraldajatele teada, et kõik jooksjatele antavad numbrimärgid tuleb kokku määrida peekonirasvaga enne kui need jooksjatele kätte antakse. Nii saame olla täiesti 100% kindlad, et loomaaia territooriumilt läbi jooksvad inimesed oleksid atraktiivsed alal ringiluusivate näljaste kiskjate jaoks,“ arvas Turovski.

Turovski sõnul ootavad maratoonareid loomaaia territooriumil näljased luitekassid, lakkhundid, amuuri leopardid, lõvid, vööthüäänid, pesukarud, kährikud, euroopa naaritsad, ninasarvikud, ilvesed, lumeleopardid, jääkarud, tiigrid, kalakassid, hallhüljesed, ja isegi surikaadid. Lisaks ergutavad jooksjaid õhust ülinäljased habekotkad, hiireviud, stepikotkad, hiid-merikotkad ning kaljukotkad.

Punkti loomaaia rajale panevad alligaatorid ja kuningpüütonid, kes varitsevad jooksjaid enne väravast väljajooksmist.

SEOTUD LOOD:

ETTEVAATUST! Tallinna loomaaiast põgenes nädalavahetusel ohtlik leemur!

Marko Reikop proovib esmaspäevases Ringvaate saates jääkaru liha ära

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles