Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Teadlased: saabunud pime aeg võimaldab eestlastel jälle rohkem üksteise kõride kallal olla

Tavaline eestlaste õhtu.
jagamist

Suvised ja sügisesed toimetused on läbi ja eestlased veedavad üha rohkem aega kodus ja internetis, mis võimaldab neil taas olla rohkem üksteise kõride kallal, selgub mitme Eesti ülikooli teadlaste värskest uurimistööst.

Teadlaste sõnul ei kadunud eestlaste üksteise kõri kallal võtmine kuhugi ära ka suvel, kuid siis segasid seda erinevad tegevused näiteks õues.

Rahvuslik tegevus

Nii Tallinna kui Tartu ülikoolide teadlaste ühisuuringus osales üle 10 000 eestlase, kellest enamik oli uuringus osalemise pärast selle korraldajate peale pahane ja elas nende peal end ka välja.

“See oli tegelikult ootuspärane,” märkis Tallinna Ülikooli sotsiopaatide uuringukeskuse tippteadus Margus Morn.

“Aga kui selgitasime neile, mida täpsemalt me uurime ja millised on meie hüpoteesid, siis leebuti ruttu ja toimus ka avanemine,” jätkas Morn.

“Näiteks tõid väga paljud uuringus osalenud välja, et nad on sügise ja pimeda aja saabumise üle salamis tegelikult väga rõõmsad, sest suvel sai kas siis koduste või täiesti suvaliste võõraste kallal pigem vähem end välja elada,” märkis teadus.

Mitme ülikooli teadlaste uuringust selgus ka, mis eestlasi teiste eestlaste juures kõige rohkem närvi ajab ja mis paneb neid nii avalikult linnaruumis aga eelkõige siiski internetis end teiste eestlaste peal välja elama.

“Tegelikult absoluutselt kõik,” võttis tippteadus Morn kokku need vastused, mida uuringus osalenud eestlased talle põhjustena välja tõid.

“Ainuke positiivne asi, mis uuringust välja tuli, oligi tegelikult ainult see, et enamik vastajatest ütles, et nüüd on neil rohkem aega näiteks internetis teiste peal välja elada,” jätkas teadur.

“Ülejäänud olid kahjuks lihtsalt nii juhmid, et ei saanud isegi sellest küsimusest aru,” lisas Tallinna Ülikooli sotsiopaatide uuringukeskuse tippteadus Margus Morn.

Hea tõelisest eestlasest lugeja! Kas Sina oled juba hakanud rohkem end teiste peal nii avalikkuses kui internetis välja elama või mis sul siis viga on, et pole? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

Lugejakiri.ee meeldib? No siis kliki siia ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika ilmumist!

Kommentaarid (3)

 • Naljanina

  2. nov. 2023 - 17:38

  Kiusupunnid punnitavad kiusu aastaajast hoolimata. 🥵

  Vasta
 • Jutumoor

  2. nov. 2023 - 17:40

  Kuidagi peab ju elama. Raha läheb välja, mingu siis viha ka. 😫😬😱

  Vasta
 • Agent

  4. nov. 2023 - 17:17

  Ega muud, kui on vaja ÜRO sekkumist. 🙄😤🤑🤡

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles