Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Teater NO99 asemele tuleb naisepeksu õppe- ning treeningkeskus

Pilt varsti avatavast naisepeksu õppe- ning treeningkeskusest
jagamist

Eile oma tegevuse lõpetamisest teatanud Teater NO99 hoone kauaks tühjaks ei jää – jaanuaris avatakse seal naisepeksu õppe- ning treeningkeskus neile meestele, kes on kodus tuhvlialused.

Naisepeksu õppe-ning treeningkeskuse HEINO asutaja, eestvedaja ja peatreener Tiit Ojasoo sõnul on Eestis tuhandeid mehi, kes kannatavad koduse vägivalla all ja ei oska oma naisele kuidagi vastu hakata.

Mida uus keskus pakkuma hakkab?

„Meie hakkame sellistele tuhvlialustele Eesti meestele pakkuma erinevaid kursuseid ja treeninguid, mis kõik pole ainult füüsilised. Mehed saavad meilt nii praktilised kui teoreetilised oskused, mida hakata peale selle tulehargiga, kes kodus igal õhtul ootamas on,“ märkis Ojasoo.

(pilk keskuse treeningsaali ja abivahenditele)

„Näiteks teoreetilises osas õpetame meestele, milliseid sõnu ja kõneviisi kasutada siis, kui tuled baarist koju kell 5 hommikul või milliseid vabandusi kasutada siis, kui naine käseb juba kolmandat aastat köögiriiuli üles riputada. Praktilises osas käime läbi nii enesekaitse kui ka rünnaku põhimõtted ja reeglid. Need mehed, kes siit keskusest pärast kursuse lõpetamist välja astuvad, peaksid olema suutelised iga naist iga kell läbi peksma, nii füüsiliselt kui verbaalselt,“ ütles Ojasoo.

Raha keskuse avamise jaoks saadakse riigilt

Ojasoo sõnul on ta riigile juba avalduse esitanud, et algselt Teater NO99 eelarve jaoks mõeldud 1,1 miljonit eurot kantaks automaatselt üle naisepeksu õppe-ning treeningkeskuse eelarvesse. „Olen väga positiivselt meelestatud selles osas, et valitsus meile ikkagi raha annab – taoline keskus võib päästa Eesti rahva tuleviku,“ on Tiit Ojasoo optimistlik.

(motiveeriv lause keskuse trennisaali seinal)

Aadressil Sakala 3 asuva endise Vanalinnastuudio, hilisema NO99 ning tulevase naisepeksu õppe-ning treeningkeskuse hoone kuulub kultuuriministeeriumile.

Ohtlike Naiste Umbusaldamiskeskus „Hooli Endast Ikka Natuke Onju“ (ONU HEINO) avab uksed 1.jaanuarist 2019.

Hea Lugejakirja lugeja! Anna meile palun loo all kommentaarides märku, kas pead taolise keskuse avamist vajalikuks? Naine, kas sina saadaksid oma tuhvlialuse mehe sinna kursustele? Tuhvlialune mees, kas sina julgeksid üldse ilma naiselt luba küsimata sinna kursustele minna?

1 kommentaar

  • muutus

    27. nov. 2018 - 17:34

    Ma ei julge kahjuks. Ma pean kõigepealt ühe naise leidma,et siis talt luba küsida. 😀

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline ilm tuleb sel Jaanipäeval?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles