Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Teater NO99 kollektiiv jätkab Vene Teatris НУ99 nime all

Foto: veneteater.ee
jagamist

17.märts 2019

Kui NO99 teatrihoone leidis kiirelt kasutust naisepeksu õppe- ning treeningkeskusena, siis teatrist üle jäänud kollektiivile kasutuse leidmine võttis pisut rohkem aega. Kuid nüüd saab iga teatrisõber rõõmustada – suur osa kollektiivist kolib Vabaduse väljaku äärde kokku Vene Teatriga.

Kultuuriministeeriumi pressiesindaja sõnul lahendab see kaks probleemi: väärt kollektiivi paigal hoidmise ja rahalistes raskustes Vene Teatri taas käima tõmbamise.

Uus kollektiiv saab nimeks НУ99 ja hõlmab paljusid NO-teatri talente koostöös Vene Teatri trupiga. „Pärast loomeretki Venemaale avastasime enda jaoks täiesti uue publiku,” sõnas teatri kõneisik. Uus teater loodab kõnetada ka üha enam eestivenelasi oma eksperimentaalsete lavastustega ja taas rõõmustada ka Eesti publikut.

„Meie seas on näitlejaid, kes lihtsalt ei taha tagasi minna „Kättemaksukontorisse” või jogurtireklaamidele peale lugema, aga keda välismaale paraku ei kutsutud. Seega, on tegemist parima lahendusega,” lisas kõneisik. Võimalikult sarnane koosseis võimaldab suure kunstiga jätkata, ega lükka teatri talente vabakutselise töö ebaselgusesse.

Lootust on, et uus ja võimsam kollektiiv võimaldab varsti ka sulgeda tolle kahtlase ööklubi Vene Teatri kõrval.

„Paljude inimeste jaoks tähendab NO99 ka tüünet kohvikut ja meil oli väga kahju seda sulgeda. Loodame väga kultuuriministeeriumi abile, aga oleme kindlad, et ka meie enda looming toob küllalt tulu, et kohvik uuesti praegustes klubiruumides avada,” sõnas teatri kõneisik.

Kultuuriministeeriumi pressiesindaja sõnul läbirääkimised käivad ja kõik osapooled on lootusrikkad. „Meie kõigi süda murdus, kui kuulsime NO99 otsusest laiali minna. Lootus naases, kui kuulsime НУ-st.” Lahendus on minipaljuski ideaalne, tuues kokku kaks hiljutist teatri-murelast ja lahendades korraga mõlema probleemid. Kõik pole veel aga kindel ja täpsemad detailid selguvad juba lähinädalatel,” täpsustas pressiesindaja.

Läbirääkimised käivad ka kolmanda ja kõige suurema probleemi lahendamiseks. Nimelt on võimalus, et uut  teatrikollektiivi asub juhtima töötu Laine Randjärv, keda keegi teine ei taha aga kuhugi ta toppima peab, et ees poleks kõigil.

NO99 on surnud. Elagu HY99!

Holger-Hendrik Pang, uurivajakirjanik

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles