Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

ÜLLATAV! Rainer Vakra väide nagu ta poleks tomat, osutus siiski õigeks

Sotsiaaldemokraat Rainer Vakra esines rattameeleavaldusel väitega, nagu ta poleks tomat. (foto: Sotsiaaldemokraadid)
jagamist

Möödunud reedel toimus turvalise rattasõidu meeleavaldus, kus varemgi kahtlaste väidetega silma paistnud poliitik Rainer Vakra väitis, et ta pole tomat. Nüüd on läbi ka Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti (TTJA) ametlik analüüs, mis siiski kinnitab Vakra sõnu.

Tundub, et varem mitmel korral vassimisega silma paistnud poliitik ongi lõpuks ometi valinud aususe tee.

Kahtlejaid oli palju

Ametliku järelepärimise selle kohta, et kas Rainer Vakra näol on tegemist tomatiga või mitte, esitasid mitmed meeleavaldusel osalenud inimesed.

„Rainer (Rainer Vakra, toim) ilmus kohale punases jopes, mis juba kaugelt paistis üsna tomati värvi,“ märkis üks kohalviibinutest.

„Kahtlusi küll tekitas see, et ta tuli kohale jalgratta seljas, mis siinsel laiuskraadil on tomatitele pigem mitteomane,“ märkis teine kohalviibija.

„Aga kui poliitik hakkas kõigi ees vehkima sildiga, et ta pole tomat, saime kõik aru, et midagi siin on mäda ja asja peaks lähemalt uurima,” segas kolmas kohalviibinu vahele.

Amet analüüsis pea nädala

Ürituse järgselt saadetigi palve Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ametile (TTJA), et viimane uuriks välja, kas Rainer Vakra on siis tomat või mitte, nagu ta ise väitis.

„TTJA kutsus Rainer Vakra välja juba samal õhtul ning koheselt asusime mehe peal tegema erinevaid teste, mida me tavaliselt teeme näiteks imporditud tomatite peal, et saada selgus majja, näiteks millise sordiga on tegu, kas tomat on võimeline järglasi saama või milliseid mürke selle peal kasutatud on,“ selgitas TTJA esindaja täna.

„Kui olime Vakra peal läbi viinud rea teste, mis lõppesid muide alles täna hommikul, saime lõpuks arvutist kätte lõplikud tulemused.“

„Me võime täna öelda 99% tõenäosusega, et Rainer Vakra tõepoolest pole tomat, nii nagu ta ise väitis,“ kinnitas Vakra väidet ka TTTJA esindaja.

„See 1% kahtlus jääb alati, sest teaduses ei saa praktiliselt kunagi midagi 100% väita,“ lisas TTJA esindaja.

Hea lugeja! Kui palju usaldad Sina Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti (TTJA) analüüsi tulemusi? Kas siin võib tegemist olla poliitiku ja ameti- vahelise kokkumänguga? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

Hakka Lugejakiri.ee jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

1 kommentaar

  • Antskan

    19. sept. 2020 - 10:19

    Kindlalt voib vaita, et kusagil kusagil struktuurides on kallutatud joud.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Eestis peaks kehtestama abieluvõrdsuse aka homoabielu?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles