Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Uuring paljastab: karusselle armastavatest lastest saavad tõenäoliselt narkomaanid ja joodikud

jagamist

Tartu Ülikooli Genoomika ja Siirdemeditsiini Tippkeskuse poolt läbi viidud uuring paljastas kohutava tõe – lapsed, kellele meeldib näiteks karusselliga sõita või end ise kiiresti keerutades nö kaifilaadsesse seisundisse viia, saavad täiskasvanuna suure tõenäosusega narkomaanid ja alkohoolikud.

„Viisime läbi küsitluse üle 1000 Eesti narkomaani ja alkohooliku hulgas, et leida nende haiguse põhjuseid ja algeid. Suur oli meie hämmastus andmeid kokku pannes, kui leidsime, et peaaegu kõigil küsitletutest oli juba lapsepõlves armastus kaifi saamise vastu,“ märkis Tartu Ülikooli Genoomika ja Siirdemeditsiini Tippkeskusee peaspetsialist Janek Tamm. „Kuid tegemist ei olnud ei liimi ega bensiini kogemata nuusutamisega, vaid millegi hoopis hullemaga.“

Tamme sõnul ei saa välja tuua üht konkreetset valdkonda või tegevust laste lapsepõlvest, mis haigusele alguse pani. „Põhjuseid oli väga palju  – mõnele lapsele meeldis näiteks see, kui ema või isa ta sülle võttis ja kiiresti kohapeal keerutas. Mõnele narkomaanile meenus, et sai oma esimese kaifi just kiiresti kiikudes. Paljud aga märkisid, et just karusselli sõit oli see asi, mida nad lastena kõige rohkem igatsesid ja mis kaifi neile andis,“ sõnas Tamm.

„Igal juhul oli kõigil neil lapsepõlve tegevustel üks kindel joon – lapsed said sellest mingisuguse kaifi ja suuremaks kasvades leidsid nad, et kui karussell enam sellist kaifi ei anna, siis on lihtsam seda sarnast tunnet leida alkoholist või narkootikumidest,“ lisas ta.

Eesti politsei: oleme uuringust teadlikud

Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) narkotalituse juhtiveksperdi Marko A. (nimi arusaadavatel põhjustel salastatud) sõnul on nad uuringu tulemused kätte saanud. “Jah, saime ka ise alles selle värske uuringu tulemused kätte ja oleme üsna üllatunud, et taoline seos on olemas. Me peame nüüd seda materjali põhjalikult uurima ja analüüsima, kuid üks on juba selge – see aitab meil kindlasti tulevikus paremini narkomaane tabada. Võib-olla isegi enne, kui nad üldse midagi proovida jõuavad,” sõnas ta.

“Tõenäoliselt hakkavad meie salaagendid käima nüüd rohkem lõbustusparkide ja laste mänguväljakute juures lapsi ja noori pildistamas ja tuvastamas, et juba varakult koostada võimalike narkomaanide andmebaas,” märkis juhtivekspert.

Hea Lugejakirja lugeja – uuri järgi, kas ka sinu lapsele meeldivad artiklis nimetatud tegevused. Kui jah, siis palju õnne, ka sinu lapsest kasvab tulevikus narkomaan või alkohoolik!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline ilm tuleb sel Jaanipäeval?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles