Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Uuring tõestab, et keegi ei taha kuulda sinu puhkusereisist, Tiina!

Alati on töökollektiivis vähemalt see üks Tiina, kelle mõttetust puhkusereisist peab kogu kontor nädalaid kuulma.
jagamist

Südatalv on varsti käes ja veelgi vähem tahame kuulda sinu viimatisest reisist Türki või Egiptusesse või kus iganes sa ka ei käinud, Tiina. Selle tõestamiseks viis Tartu Ülikool läbi põhjaliku uuringu, mille tulemused olid ootuspärased.

Rühm Tartu Ülikooli sotsiaaluuringute keskuse doktorante võttis ette uurida hüpoteesi, et mitte keegi töökollektiivis ei soovi kuulata oma kolleegi viimatise reisi detaile. Uurimisobjektiks valiti üks Tartus asuv riigiasutus ja selle keskastmejuht Tiina (täisnime uuringus ei avaldatud), kes alles hiljuti naases kahenädalaselt reisilt Türgist. Uuringutulemuste paremaks esitlemiseks on tulemused isikustatud.

„Jah, me oleme juba su jumet märganud!“

Sa ei pea tööl kogu aeg oma päevitusele tähelepanu pöörama. Uuring tõi välja, et sinu tõmmu jume on näha juba 500 m kaugusele, eriti kui kannad seda erkkollast rätti, mille sa reisilt kaasa tõid.

Samuti näitas uuring, et me ei soovi, et sa tuleksid tööle reisilt soetatud sarongis, nii sinu kui ka meie enda tervise nimel. Uurijaid pani hämmastama, kuidas on sinu immuunsüsteem vastu pidanud ühest kliimast teise rändamisel, aga eeldatavasti on see kõigest sellest D-vitamiinist, mis sa oma reisilt said ja mille krooniline puudus on paraku kõigil peale sinu.

Reisi soodsus kaheldav

TÜ uurijad on skeptilised sinu väidete suhtes, et said lennupiletid sandikopikate eest. Sinu sihtpunkti ei toimunud lahkumispäeval mitte ühtegi odavlendu, ega ka keskmise kallidusega lendu. Paraku on kahtlus, et võtsid jälle laenu, mis on sinu praeguse majandusliku kindlustatuse suhtes üsna riskantne samm.

Samuti ei reisinud sa üksi, mis tähendab, et kulud olid veelgi suuremad. Seega, sinu soovitused lennupiletitega õiget hetke oodata on suure tõenäosusega ebaadekvaatsed.

Google drive jäi avamata

Uuring tõestas ka, et mitte keegi sinu kolleegides ei avanud drive’i sinu puhkusepiltidega. Põhjuseid, mis oli väljatoodud, on järgnevad:

  • Need pole nii toredad
  • Meil on parematki teha
  • Suur tõenäosus, et ühel neist on su mees kogemata paljas
  • Too tekiilaõhtu polnud tegelikult nii naljakas, kui su jutust kõlas

NB! Google drive lähem uurimine näitas siiski, et keegi oli selle avanud. Põhjalikum uurimine andis kinnitust, et seda tegi arvuti viirusetõrjeprogramm, kes tahtis olla kindel, et sa peale reisilt saadud suguhaiguse ei ürita ka muid viiruseid asutuse arvutivõrku tuua.

Uurijad prognoosivad, et olenemata uuringu tulemustest, sa tõenäoliselt jätkad selle teema tõstatamist.

Holger-Hendrik Hang, teadusajakirjanik

Kommentaarid (2)

  • Swennühm Mökits

    19. dets. 2018 - 18:53

    Hea Holger-Hendrik …Kas Te olete ühenduses olnud Aafrika teadlastega,ja kui olete,,, siis millised on nende hüpoteesid ja tähelepanekud Eestis puhanud mustanahaliste kohta. On nende nahavärv Aafrikasse naastes võtnud ilusa valge jume….ja kui palju Aafrika turistid jätsid Eestisse ,,D,, vitamiini.

    Vasta
    • veldur

      13. märts 2019 - 13:31

      “D” vitamiini 😀 😀 hahaha

      Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles