Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Valitsus: Cleveron ei saa 30 miljonit laenu enne, kui on selge, kuidas parteid toetatakse

Sellel valitsusel on ainult üks põhimõte: kui parteisid ei toeta, siis laenu ei saa! (foto: Cleveron)
jagamist

Vabariigi valitsus andis teada, et Kredexilt uue pakiautomaadivõrgu jaoks 30 miljoni eurost laenu küsinud Cleveron ei saa seda enne, kui laenutaotluses on selgelt lahti kirjutatud, kuidas kavatsetakse toetada valitsusparteisid.

Cleveron sai esmaspäeval oma taotlusele eitava vastuse, nüüd on ka selge, miks.

Pole riiklikult oluline projekt veel

„Selleks, et Cleveroni pakiautomaatide võrgustiku plaan muutuks riiklikult oluliseks projektiks, on vaja omanikel ikka pisut pingutada,“ märkis majandusminister Taavi Aas.

„Näiteks Porto Franco omanikud on aastaid pingutanud, et valitsusparteid oleksid ilusti toidetud ning seetõttu ka nende 40 miljoni eurone laenutaotlus valitsuses ilusti läbi ka läks,“ sõnas Aas.

„Me täiesti mõistame, et Cleveron püüab Eesti elu paremaks teha aga ainuüksi heast tahtest ei piisa – süsteemi tuleb pisut ka õlitada,“ sõnas majandusminister Aas.

Valitsus andis juhised

„Täna saan öelda seda, et Kredexilt laenu saamiseks vajalikust kaheksast punktist oli Cleveronil läbitud kaks esimest – sisse antud laenutaotlus koos kõigi vajalike dokumentidega ning saadud ka Kredexilt kinnitus, et kõik dokumendid nõuetele vastavad,“ märkis Aas.

„Kuid kolmanda punkti juures tekkis meil valitsuses kohe probleem – nimelt polnud laenutaotluses sõnagi sellest, mismoodi ning kui suurte summadega kavatseb Cleveron toetada valitsusparteisid,“ kommenteeris Aas.

„Loomulikult jätsime me seetõttu ka kinnitamata, et tegemist on riiklikult olulise projektiga ning palusime viia laenutaotlusesse sisse vastavad muudatused,“ selgitas Aas.

„Kui see taotlus tuleb nüüd tagasi täpsete valitsusparteidele minevate summadega, siis projekt ka meie heakskiidu ja laenu saab,“ lubab majandusminister Taavi Aas.

SEOTUD LOOD:

Taavi Aas Porto Franco 40 miljonilisest laenust: võtame altkäemaksu nüüd ainult ärimeestelt, kellel on raha

5 põhjust, miks Eesti Energia hakkab korraldama regulaarseid elektrikatkestusi

Hea lugeja! Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Sina oled juba selle paki, mida sa ei tellinud, pakiautomaadist ära toonud?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles