Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Valitsus: olgu Kadai ja Jürilo lahkumine õppetunniks kõigile ekspertidele, kes arvavad, et teavad meist paremini

Siin pildil kasutatakse kolme peale kokku täpselt 6% ajusid.
jagamist

Vabariigi Valitsus andis tänasel pressikonverentsil selge hoiatuse igale riigi palgal olevale eksperdile: kõik Kadaid ja Jürilod saavad ka tulevikus sule sappa, kui nad peavad ennast valitsuse liikmetest targemaks.

Valitsuse hinnangul ei ole võimalik, et üks ekspert on targem kui 15 ministrit kokku.

Kollektiivne aju

„Oleme kuskilt lugenud, et inimene kasutab oma aju mahust korraga ca 15%, poliitikute puhul tehtud arvutused näitavad, et see number jääb sinna 2% kanti,“ märkis peaminister Jüri Ratas täna.

„Lihtne arvutus näitab, et kui üks ekspert kasutab korraga 15% oma aju mahust, siis jääb ta ikka kaugele maha valitsuse liikmete korraga ühe teema kallal töötavatele ajudele,“ selgitas peaminister.

„Meil on täna Eestis kokku 15 ministrit ja kui teha lihtne arvutus 15 korda 2, siis teeb see kogusummana  välja ca 30% – seda on ju 100% rohkem kui eksperdi oma!“ rõhutab peaminister.

“Ja see arvutus peab paika, sest osad meist arvutasid selle kokku sõrmede peal ja osad kontrollisid kalkulaatori peal üle – sama tulemus!”

Vallandamised jätkuvad

„Kuigi meil pole Jürilo (Merike Jürilo, Terviseameti endine juht, toim) tööle mitte mingeid sisulisi etteheiteid, pidas ta end meist targemaks ja näiteks ei tahtnud ta mitte midagi kuulda Urmase (Urmas Reinsalu, toim) agendast, kes oli saanud posu teste oma erakonna sponsoritelt ja pidi need kuidagi maha parseldama. Kuid Jürilo keeldus sellest,“ sõnas peaminister.

„See näitabki, et ta ei adunud mingitmoodi Urmase ega valitsuse teiste liikmete tegelikku agendat, ei kuulanud endast targemat valitsuse liikmete kollektiivaju ja seetõttu ka sule sappa sai,“ kommenteeris Ratas.

„Tanel (Tanel Kiik, toim) küll tõrkus alguses vastu ja ei tahtnud seda otsust teha aga kui ähvardasime ta kiilaks lasta ja paljastada soengu all peidus oleva, leebus lõpuks temagi,“ selgitas Ratas.

„Olgu nüüd siis Jürilo lahtilaskmine ja Kadai minek hoiatuseks kõigile riigi palgal olevatele niinimetatud ekspertidele – teie aju võib ju suurem olla aga meie kollektiivne aju on veel suurem!“ lisas Ratas.

„Ja iga ekspert, kes peab end tulevikus meist targemaks ja ei allu endast kollektiivselt targemate käskudele, lendab ametist,“ lubab peaminister Jüri Ratas.

Hea lugeja! Kas Sina arvad, et peaministri pakutud versioon, et poliitikud kasutavad oma aju mahust 2%, on tõene või pigem liialdatud? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

Hakka Lugejakiri.ee jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (6)

 • Aare Tesaar

  2. juuli 2020 - 10:24

  Lugejakirjal on juhtunud väike näpuviga— peaks olema 2 PROMILLI (tuhandikku) , mitte protsenti (sajandikku).
  2 promilli kasutamisega ajumahust poliitikute korral olen ma nõus, see vastab nende poolt kuuldavale/nähtavale toodavate geniaalsustele.

  Vasta
 • Dumb Raider

  2. juuli 2020 - 13:16

  Tekib väike kahtlus… Nimelt, need ministrid, kes antud 15×1 vs 15×2 arvutuskäiku näppude peal üritasid “üle kontrollida” (ilmselt on peetud silmas meie rahandusministrit), siis niivõrd mahuka tehte jaoks kahjuks ei jätku isegi 2 käe näppudest (ega ka mitte 2 jala varvastest). Tõsi, on võimalus, et arvutuskäigu kontroll sooritati pereringis ja võeti appi ka siseministri näpud ja varbad. Kuigi artikkel sellist lahendust ei kinnita.

  Vasta
 • regivärss

  2. juuli 2020 - 19:54

  See uudis peaks tõsiseltvõetava meedia ( Postimees, Päevaleht jne. ) esilehel olema 😉

  Vasta
 • rein

  3. juuli 2020 - 19:51

  Kurb, aga nii, nagu siin artiklis kirjas, tõepoolest on. Praeguse valitsuse ajumaht on ikka päris kasin.

  Vasta
  • Dumb Raider

   3. juuli 2020 - 22:43

   Miks kurb? Ministri ajumahu puhul on ju iga % üle 0 igal juhul parem, kui mitte midagi. 0% puhul poleks neil üldse mõtet end hommikul üles ja ministeeriumisse vedada. Isegi 1% puhul tasub juba vähemalt proovida. Võim on ju antud, järelikult tuleb tegutseda!

   Vasta
 • SIHUKE

  4. juuli 2020 - 01:22

  Ministritele võiks keegi arvutuspulgad tellida.
  Poliitikutel võtab ajumahu väheseks sellised mured,nagu VÕIMU kindlustamine, teiseks, kust RAHA saab tasku ajada, siis vaja veel kellelegi PÄHE istuda. Meenutagem: Leedo, Wool, Sõnajalad… Nüüd viimased Jürilo ja Kadai. Nii need protsendid kaovadki.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles